אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי

תואר ראשון מדעי המדינה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי טכנאים / הנדסאים ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

תכנית הלימודים:
לימודי מדעי המדינה עוסקים בהיבטים ההיסטוריים והאקטואליים של ההתנהגות הפוליטית. תכנית הלימודים משלבת קורסים בתחום התיאורטי והמעשי כאחד. הקורסים עוסקים בנושאים מגוונים הכוללים: מחשבה מדינית, פוליטיקה ישראלית, פוליטיקה אזורית, מדיניות ציבורית ומנהל ציבורי, התנהגות פוליטית, יחסים בינלאומיים, משטרים דמוקרטיים ודיקטטוריים ועוד.

התואר מקנה לסטודנט כלים לבחינה, להבנה ולחקר של הפוליטיקה המקומית, האזורית והעולמית, וכן של מוסדות המדינה ותפקידיהם.

הלימודים בחוג למדעי המדינה מיועדים לסטודנטים אשר רוצים לשלב לימודי מחלקה זו בלימודים במחלקה נוספת בכדי לקבל העשרה רחבה יותר. מומלץ לשלב לימודים במחלקה זו עם לימודים במחלקה ללימודי המזרח התיכון. כך יקבל הסטודנט ידע נרחב בדבר התהליכים המתרחשים באזורנו.

יתרונות הלימודים באריאל:
מודל האו"ם הוא פרויקט בינלאומי בו הסטודנטים מדמים את פעולות האו"ם. התלמידים בפרויקט לומדים את חוקי הדיון הרשמי ואת נוהלי האו"ם. כמו כן משתתפי הפרויקט לומדים על מדינות שונות ועל נושאים באג’נדה הבינלאומית, בהם ידונו במהלך סימולציות.

בנוסף להיותו פרויקט בינלאומי ומיזם אקדמי חובק עולם, באוניברסיטת אריאל מקיימת מודל ייחודי בו הוא פועל כקורס אקדמי לכל דבר ושניתן כולו בשפה האנגלית. הלימודים בקורס כוללים תרגול המדמה עמידה מול קהל, ניהול דיון וייצוגיות דיפלומטית, הרצאות פרונטליות ותרגולים מעשיים מגוונים בתכני העשרה מתחום ההוויה הבינלאומית על כל גווניה. בנוסף יזכו המשתתפים בקורס בהדרכת Debating על ידי מאמן מקצועי וגם יפגשו עם אישים מתחומי הדיפלומטיה וסיורים במשרד החוץ, כנסת ישראל ושגרירויות זרות, תוך התנסות ותרגול של האנגלית הדיפלומטית, הופעה בפני קהל ועוד.

מידי שנה, משתתפת נבחרת מודל האו"ם בכנסים בארץ וכן במסגרות בינ"ל של מודל האו"ם, בהולנד ובגרמניה. בכך, זוכים הסטודנטים לחוויה ייחודית ואיכותית בטח ומביאים לידי ביטוי את הכלים והידע שרכשו במהלך הקורס. הסטודנטים מגיעים להישגים וקוטפים פרסים חשובים בתחרויות הארציות והבינ"ל.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
◄ בוגרי המחלקה למדע המדינה יקבלו את הכלים והיתרונות להשתלבות במספר תחומים: פוליטיקה, עיתונאות, מחקר, הוראה וכן בשירות הדיפלומטי.
◄ ניתן לשלב לימודים בחוג זה עם מגוון מחלקות וחוגים במסגרת המסלול הדו-חוגי. מומלץ לשלב את הלימודים בחוג למדעי המדינה עם החוג ללימודי המזרח התיכון או תקשורת.
◄ ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה באזרחות.

משך הלימודים:
3 שנים.

לימודי תעודה בפרסית:
תכנית הלימודים כוללת שילוב לימודי הפרסית המדוברת תוך התמקדות בפיתוח מיומנות הבנת הנקרא והנשמע ויכולת תרגום של טקסטים העוסקים במזה"ת, ובכלל – וזאת על בסיס השפה המדוברת.
התכנית מתקיימת בשני מסלולים:
◄ מסלול לימודי תעודה ללא תואר ראשון, הפתוח לכל המתעניין.
◄ לימודי תואר ראשון בלימודי המזה"ת/מדע המדינה הכוללים לימודי תעודה בשפה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון מדע המדינה.


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649