אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי

תואר ראשון סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי טכנאים / הנדסאים ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

תכנית הלימודים:
תלמידי החוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה רוכשים מגוון של כלים ביקורתיים ויישומיים להבנה ולניתוח של דפוסי התנהגות בחברות שונות ולומדים להסיק מסקנות מחקירה של חברות ותרבויות שונות על מקומה של החברה ושל התרבות הישראלית בהשוואה אליהן. במסגרת התוכנית הסטודנטים מתנסים בחקירה אישית ומודרכת של מצוקות ובעיות חברתיות בוערות שמאפיינות את החברה הישראלית כמו גם חברות רבות אחרות בעולם: עוני, פערים חברתיים ומצוקה, פשע ועבריינות, הגירה ופליטים בעיות דת ומדינה, טרור וסכסוכים אלימים, קונפליקטים בינדוריים וכולי.

לצד קורסים תיאורטיים מתחום הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה, הסטודנטים נחשפים להיבטים שונים של המציאות הישראלית רבת הפנים, והדרך שבה היא נחקרת על ידי מדעני חברה מובילים בישראל. תכנית הלימודים של החוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה שמה דגש על היבטים שונים של חיי היום יום בישראל, הנובעים מעובדה שהחברה הישראלית בנויה מן הצד האחד על התפיסה של מדינת לאום ואילו מן הצד השני היא מהווה בעצם תשבץ של תרבויות, לאומים, וקבוצות עדתיות.

יתרונות הלימודים באריאל:
◄ תכנית הלימודים באריאל מציעה מגוון של קורסים מתודולוגיים ומעניקה ידע מדעי ועדכני במגוון של קורסים וסמינרים יישומיים המיועדים להכשיר את הסטודנטים לבחינת בעיות מעשיות בתחומים כגון: משאבי אנוש והתנהגות ארגונית, הגירה ושונות חברתית, מנהיגות, עבודה, תרבות ותקשורת, תוך מתן דגש על הדרכים שבהן ניתן ליישם ידע כזה בארגונים שונים ובמיוחד בארגוני עבודה, צבא וביטחון, קהילות לא פורמליות ואף בארגונים וירטואליים.
◄ לסטודנטים מוצעת תכנית התמחות בניהול והתנהגות ארגונית בשילוב עם קבלת תעודת הסמכה: תעודת מומחה במשאבי אנוש מטעם העמותה הישראלית לחקר, פיתוח וניהול משאבי אנוש ואוניברסיטת אריאל. תכנית זו מכשירה לעבודה במערכות אירגוניות במגזרים שונים ועיסוק בניהול המשאב האנושי בארגונים.
◄ הסטודנטים בתכנית מקבלים ידע וכלים הדרושים לאבחון הארגון וסביבתו ולניתוח ההתנהגות האנושית בארגונים; טיפוח ההון האנושי בארגון ומנהיגות; חשיבה מערכתית בתנאי חוסר וודאות ושינוי; לימוד תהליכי שינוי בארגונים בעידן של התפתחות טכנולוגית וסביבה תחרותית וקבלת החלטות. התוכנית משלבת הרצאות פרונטאליות, לימוד חומר עיוני, סדנאות וכתיבת פרויקט גמר.
◄ החוג מוציא לאור את כתב העת "סוגיות חברתיות בישראל" הנחשב לאחד מכתבי העת החשובים במדעי החברה בארץ.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
◄ בוגרי החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה משתלבים בחברות השמה, בעמותות חברתיות, בחברות פרסום ומכוני דעת קהל, בחברות סקרים וניתוחים סטטיסטיים, במחלקות השונות למשאבי אנוש בחברות פרטיות וציבוריות, בגופי שירותים ציבוריים ועוד.
◄ בפני הסטודנטים עומדים שני נתיבי עיסוק אפשריים – מחקר ופעילות מעשית ויישומית.
◄ ניתן להמשיך לתואר שני במגוון תחומים כגון סוציולוגיה ארגונית.
◄ ניתן לשלב לימודים בחוג זה עם מגוון מחלקות וחוגים במסגרת המסלול הדו-חוגי. מומלץ לשלב את הלימודים בחוג עם המחלקה הרב תחומית במדעי החברה והרוח בחטיבת משאבי אנוש, החוג לקרימינולוגיה או החוג לפסיכולוגיה.
◄ לסטודנטים מצטיינים מוצע סמינר מצטיינים – "פרקטיקום" – הכולל עבודה מעשית מודרכת.
◄ ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה במגמת מדעי החברה (פסיכולוגיה – סוציולוגיה) או באזרחות.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון סוציולוגיה ואנתרופולוגיה


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649