אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי

תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה והרוח

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי טכנאים / הנדסאים ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

תכנית הלימודים:
הלימודים הרב תחומיים הובנו תוך חשיבה ובהתאם לצרכי המשק השונים:
◄ עבור מועמדים ללימודים אשר מתלבטים בין חלופות לימודיות שונות ומבקשים לרכוש השכלה מגוונת מבלי להתמחות, בהכרח, בתחום מסוים.
◄ עבור אלו אשר מחפשים חלופה אקדמית שתקדם אותם במסלולי הניהול הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי.
◄ עבור סטודנטים מצטיינים אשר מייעדים את עצמם לתארים גבוהים, ורוצים לעשות זאת תוך ניצול נכון וצמצום של מספר שנות הלימודים.

המחלקה עוסקת במגוון רחב של נושאים, ולמעשה זהו יתרונה הגדול עבור סטודנט אשר מתבלט בין חלופות לימודיות שונות. כל מחלקה מהפקולטה למדעי החברה והרוח מיוצגת במחלקה הרב-תחומית בחטיבת לימודים העומדת בפני עצמה, והצירוף בין החטיבות מהווה את תכנית הלימודים: סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תקשורת, קרימינולוגיה, כלכלה, מדע המדינה, חינוך, לימודי משפט, פסיכולוגיה, משאבי אנוש, ומורשת ישראל. המחלקה מקיימת מספר מסלולים מובנים, אם כי כל סטודנט יכול גם להרכיב לעצמו באופן מודולרי תכנית ייחודית על פי צרכיו, יכולותיו, ונטיות ליבו.

יתרונות הלימודים באריאל:
המחלקה הרב תחומית במדעי החברה והרוח באריאל הבנתה, בנוסף ללימודים ע"פ חטיבות לימוד, ובהתאם לצורכי הניהול המודרני לימודים ממוקדי ניהול:
◄ הלימודים ממוקדי הניהול מורכבים מחטיבה במשאבי אנוש, אשר במסגרתה לומדים הסטודנטים את יסודות הניהול ומוענקת להם תעודת מומחה במשאבי אנוש המשותפת לאוניברסיטת אריאל ולעמותה הישראלית למחקר ופיתוח משאבי אנוש. כמו כן כוללים הלימודים מקצועות ניהוליים חשובים כגון כלכלה, ניהול עסקי וקורסים יסודיים בתחום המשפטים.
◄ לסטודנטים אשר חפצים להתמקד בניהול במגזר הציבורי הדגש הלימודי שונה מעט, ולצד התחום הניהולי, הנלמד בעיקר במסגרת החטיבה למשאבי אנוש, המיקוד הוא במדע המדינה עם קורסים במנהל ציבורי.

מסלול למצטיינים:
סטודנטים אשר מוכיחים יכולת הולמת במהלך לימודיהם ועומדים, בשנתיים הראשונות, ברף הכניסה ללימודי תואר שני, יוכלו לקחת כבר בשנה השלישית קורסי השלמה לתואר שני, ולהשיג יתרון משמעותי בשני אפיקים שונים:
◄ תואר שני במנהל עסקים - סטודנט מצטיין יוכל למעשה להשלים תואר שני במהלך של ארבע שנים מיום שהחל את חוק לימודיו באוניברסיטת אריאל.
◄ תואר שני עם תזה במחלקה למורשת ישראל - סטודנט מצטיין אשר יוכיח את עצמו בסדנת מחקר ייעודית יוכל להתחיל את הלימודים לתואר השני כבר בשנה השלישית ללימודי התואר הראשון שלו, ובכך לקצר את תקופת הכשרתו במסלול אקדמי.

מסלול לאנשים עובדים:
במחלקה הרב-תחומית מתקיימות מסגרות שונות אשר מנגישות את הלימודים באופן מיוחד למנהלים ולעובדים, הן בקבוצות והן כבודדים. מי שסדר יומו תלוי במקום עבודתו, יכול לרכז את השיעורים במהלך יום אחד בשבוע בתוספת יום ששי מלא שיוקדש ללימודים. כמו כן קיימת מערכת לימודית הקרויה סוף-שבוע אקדמי, ובמסגרתה מתקיימים הלימודים ביום חמישי וביום ששי. מסגרות ייחודיות אלו מהוות הזדמנות להשלים את התואר הראשון גם למי שכבר מצוי במעגל המחויבויות השונות.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
◄ בוגרי התואר הרב תחומי משתלבים בתעסוקה בהתאם לחטיבות הלימוד בהן בחרו כגון: כלכלה, ניהול וארגון משאבי אנוש ועוד.
◄ במסגרת התואר ניתן להשלים בתוספת שעות קטנה לימודי תעודה במקצוע ביקורת פנים. תעודת מבקר פנים משותפת לאוניברסיטת אריאל וללשכת מבקרי הפנים בישראל.
◄ בוגרי התואר ממשיכים לתארים שניים בכל אחד מתחומי חטיבות הלימוד באוניברסיטת אריאל ובאוניברסיטאות בארץ ובעולם.
ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בניהול עסקי


השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה והרוח


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649