אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי

תואר ראשון הנדסת תעשיה וניהול

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי טכנאים / הנדסאים ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

אודות:
תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים לראייה מערכתית כוללת על ידי שימוש בכלי תכנון, ניתוח, בניית מודלים, אימותם ויישומם. התכנית כוללת מקצועות מתחומי המדעים המדויקים והמקצועות המחלקתיים, המציגים בפני הסטודנטים את הידע הנדרש מהמהנדס תעשייה וניהול.

יתרונות הלימודים באריאל:
◄ המחלקה שמה דגש על למידה של תהליכים חדשניים בתעשייה בהם יכולים להשתלב מהנדסי תעשייה וניהול כדוגמת פעילות עם רובוטים שיתופיים, מערכות תנועות עיניים, חשיפה לכלים חדשניים בתעשייה, כמו כן מתקיים שיתוף פעולה הדוק עם התעשייה במסגרת פרויקטי גמר של הסטודנטים, שילוב תעשיינים מובילים בהרצאות בתחומי תוכן רלוונטיים ועוד.

◄ המחלקה מקיימת חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות בעולם במסגרת קורסים בינלאומיים שמתקיימים באריאל וקורסים בחו"ל אליהם יוצאים סטודנטים מהמחלקה ונפגשים עם תעשיות מובילות בעולם.

◄ במחלקה מסלול ייחודי ללימודי הנדסת בטיחות. המכשיר את הסטודנטים להתמודדות עם בעיות מורכבות בהקמה וניהול של מערך לניהול בטיחות. כמו כן ניתן ללמוד לימודי תעודה במקביל לתואר זה כגון:
ביקורת פנימית וציבורית ולימודי שמאות מקרקעין וניהול נכסים.

קורס BI:
במחלקה להנדסת תעשייה וניהול, יכשירו את הסטודנטים ביכולת להפוך את המידע לידע, לנתח ולגבש את המידע הרב הזורם בארגון, בתחומי המוצר, השירות, מאפייני הלקוח ובכך יוכלו לזהות מגמות והזדמנויות, להתמודד מול האיומים ובכך ליצור יתרון עסקי-תחרותי בחברה בה יפעלו.

לימודי תעודת הוראה בתעשייה וניהול:
הסטודנטים יעמיקו בנושאים הנלמדים במגמה, מתוך ראייה אינטגרטיבית של מרכיביו השונים של העולם העסקי המודרני חקר ביצועים, ניהול הייצור, אבטחת מידע, מחשוב ארגוני, סחר אלקטרוני, מימון וניהול הייצור, הנדסת גורמי אנוש, מדעי המחשב ועוד. במקביל, יוענקו להם הכלים להתמודדות עם אתגרי ההוראה, יילמדו שיטות לימוד מתקדמות ויתנסו בפיתוח מערכי שיעור ובהוראה מתוקשבת.

ביקורת פנים:
תכנית לימודי התעודה בביקורת פנים מכשירה את הסטודנטים להשתלב כמבקרים פנימיים בגופים ציבוריים ולקבל תעודת מבקר פנימי מוסמך מלשכת המבקרים בשיתוף של לשכת המבקרים הפנימיים בישראל ואוניברסיטת אריאל.

שמאות מקרקעין וניהול נכסים:
שמאות מקרקעין הינו מקצוע הממלא פונקציות רבות בתחומי המשק והכלכלה ועוסק במגוון תחומים. הכשרת הסטודנט לבחינת מועצת השמאים בצורה המיטבית ביותר.
לאחר סיום הבחינות ותקופת ההתמחות, יהיה הבוגר זכאי לרישיון מטעם משרד המשפטים לעסוק בתחום שמאות מקרקעין במדינת ישראל.

קורס SAP:
בקורס זה אנו חושפים את הסטודנטים לטכנולוגיות עסקיות התומכות בצרכי המידע של ארגונים גדולים ובינוניים ולאופן היישום של מערכות אלו. בנוסף הלימודים מקנים להם כלים ליישום והטמעה של מערכות ה ERP / ERM, מערכות אלו מאפשרות אינטגרציה של תהליכים, נתונים ומידע בין הפונקציות השונות בארגון ובין הארגון לשותפיו העסקיים.
שילוב זה מייעל את הארגון בכל רבדיו. קיצור זמני התגובה לשוק, יכולת להבין ולנתח את הפעילות העסקית וייעול תהליכי קבלת החלטות.

מסלול הנדסת בטיחות:
הכשרת מהנדסים בעלי ידע ורקע מתאים להתמודדות עם בעיות מורכבות של הקמת וניהול מערך לניהול בטיחות. התוכנית מעניקה תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול יחד עם לימודי הנדסת בטיחות.

משך הלימודים:
◄ 4 שנים
◄ בוגרי ביה"ס להנדסאים: 3 שנים

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בהנדסת תעשיה וניהול

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון הנדסת תעשיה וניהול


נושאי המחקר של חברי הסגל הבכיר: כוללים בין היתר את התחומים הבאים:
◄ גורמי אנוש בתפעול מרחוק
◄ סריקה חזותית בתלת מימד
◄ חקר ביצועים
◄ ניהול וחיזוי
◄ רובוטיקה
◄ תכנון תנועה לרכבים אוטונומיים
◄ אוטומציה תעשייתית
◄ שילוב בעיות מתמטיות בתלמוד
◄ תזמון במערכי ייצור גמישים
◄ מכונות לומדות
◄ בקרה סטוכסטית אופטימלית
◄ תזמון
◄ אלגברה יישומית
◄ סטטיסטיקה

מסלולי ההתמחות המוצעים במחלקה הם:
◄ הנדסת מערכות מידע
◄ הנדסת ייצור
◄ הנדסת ניהול טכנולוגי

אפשרויות תעסוקה והמשך הלימודים:
◄ בוגרי המחלקה משתלבים במגזרים שונים של המשק הפרטי והציבורי במגוון תפקידים, כגון מנהלי ייצור, מהנדסי ארגון ושיטות, מהנדסי תכנון, פיקוח וייצור (תפ’י), מהנדסי לוגיסטיקה, תמחירנים וכלכלנים תעשייתיים, מנתחי מערכות מידע, מנהלי כוח אדם ועוד.
◄ הבוגרים ממשיכים בלימודי תואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש במחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל.
◄ למצטיינים – תכנית לימודים ישירה: תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול ותואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש ב־5 שנים בלבד.
◄ מסלול ישיר למצטיינים לתואר ראשון עם תואר שני מוסמך במנהל עסקים MBA ב-5 שנים.

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649