ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

תואר ראשון B.sc במדעי המחשב

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות

תואר ראשון בלימודים רב תחומיים - מלגות עידוד השכלה לסטודנטים בני 30 ומעלה, המתחילים לימודיהם בשנה"ל תשע"ט, בשיעור 30% משכר הלימוד לשנה א, בכפוף לתקנון

אודות:
לימודי מדעי המחשב הם הבסיס לרכישת הכלים וההבנה הנדרשים לפתרון קשת רחבה של בעיות העוסקות במחשוב וחישוב בכל תחומי החיים. תכנית הלימודים משלבת תאוריה רחבה של נושאי הליבה במתמטיקה ומדעי המחשב לצד קורסים שימושיים וקשר לתעשיית התוכנה הישראלית. המחלקה המתחדשת למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר היא מחלקה קטנה ומגובשת המציעה חווית לימודים מאתגרת במסגרת תומכת המעודדת קשר ישיר בין מרצים לסטודנטים.


מטרת התוכנית:
◄ לימודי התואר הראשון במדעי המחשב בספיר מקנים את יסודות הידע לסטודנטים המתכוונים להשתלב במגוון רחב של מקצועות הקשורים במחשוב ובתוכנה.
◄ הדגש בתכנית הוא על חיזוק היסודות של מתמטיקה ומדעי המחשב ושילוב קורסים בעלי אופי יישומי וקורסים מתחום מערכות המידע והנדסת תוכנה. כל אלה מהווים את סל הכלים הבסיסיים הנדרשים לבוגרים על מנת להשתלב, להתפתח ולהתקדם בתחום התוכנה המתחדש ללא הרף.

תוכנית הלימודים:
◄ תכנית הלימודים בתואר מתעדכנת בהתמדה כדי לעמוד בקדמת הטכנולוגיה המתפתחת, תוך שמירה קפדנית על איזון בין דרישות הבסיס המדעיות, הידע הטכנולוגי והמודעות למתחולל בעולם.
◄ התכנית מקנה לבוגריה הכשרה שמאפשרת להם להיקלט ולהתקדם בתעשיית התוכנה, או לחילופין להמשיך לתארים מתקדמים.
◄ הסטודנטים נפגשים באופן שוטף עם בעלי תפקידים מובילים בתעשיית המחשבים

חדש בספיר- מסלול דו חוגי מדעי המחשב ושיווק טכנולוגי, לפרטים נוספים לחץ כאן


הסגל האקדמי:
◄ הסגל האקדמי של המחלקה משלב חוקרים בתחומים שונים של מדעי המחשב לצד מרצים המביאים איתם ניסיון מקיף והיכרות עם הנעשה בתחום המחשבים והתוכנה בארץ ובעולם.
◄ המחלקה למדעי המחשב בספיר שמה לעצמה כמטרה לשמור על ערוצי תקשורת נגישים לסטודנטים וזאת על מנת לתת מענה לצרכים ולקשיים האישיים והקבוצתיים העולים מעת לעת ומשפיעים על איכות הלמידה.

השאר פרטים, ללא כל התחייבות, ואני נשלח אליך את כל המידע אודות תואר ראשון במדעי המחשב.


אופק תעסוקתי:
◄ בוגרי מדעי המחשב משתלבים בעבודה במגוון רחב של חברות בעלות אופי שונה שהמשותף לכולם הוא הצורך בהקמה ותחזוקה של מערכות מבוססות תוכנה.
◄ רבים מהבוגרים משתלבים בחברות תוכנה פרטיות בתפקיד מפתחים בטכנולוגיות רבות ומגוונות. אחרים משתלבים בחברות טכנולוגיות המידע (IT) הגדולות המספקות שירותי מערכות מידע ברמה הארגונית, הניהולית, הפיננסית והשיווקית, לארגונים, תאגידים וגופים שונים בכל תחומי המשק. מגוון התפקידים המוצעים לבוגרים כולל פיתוח תוכנה, תחזוקת מערכות, מחקר, פיתוח ועוד.
◄ לימודי מדעי המחשב מקנים לבוגרי התכנית את ההכשרה הנדרשת על מנת להשתלב בצוות תוכנה ובהמשך להוביל צוות מפתחים ולהתקדם לתפקידים ניהוליים.
◄ הלימודים במחלקה נפרשים על שלושה ימים בשבוע, דבר המאפשר לסטודנטים להשתלב במקומות עבודה כבר בתקופת לימודיהם.
◄ במהלך התואר נערכים מפגשים עם נציגי תעשיית התוכנה הישראלית המאפשרים יצירת קשר בלתי אמצעי של סטודנטים עם התעשייה, הכרות עם מגוון התפקידים והתחומים בהם משתלבים בוגרי התכנית וחשיפה למשרות סטודנטים שמוצעות מפעם לפעם. הקשרים שמטפחת המחלקה עם התעשייה, מאפשרים לסטודנטים במסגרת פרוייקט הסיום
השנתי של התואר, לקחת חלק בפרוייקטים שמציעות החברות השונות ולהתנסות בסוגיות מן העולם האמיתי.
◄ בוגרי המחלקה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בתחום מדעי המחשב, הנדסת מערכות מידע, תעשייה וניהול, ומנהל עסקים במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובחו״ל. המסלול מאושר על ידי המנהל לכוח אדם של צה״ל ללימודים במסגרת העתודה האקדמית.

פרויקט גמר:
בשנת הלימודים השלישית של התואר מבצעים הסטודנטים פרויקט שנתי המהווה נקודת שיא בלימודי התואר. פרויקט זה מאפשר לסטודנטים להדגים את יכולתם לפתור בעיה הלקוחה מהעולם האמיתי, תוך יישום השיטות והכלים שנלמדו במהלך התואר. במסגרת הפרויקט מתנסים הסטודנטים בתהליך פיתוח תכנה משלב הרעיון ועד לשלב פיתוח אב-טיפוס שהוא מוצר תוכנה עובד שניתן להדגימו. העבודה על הפרויקט מלווה על ידי סגל המחלקה. בפרויקט באים לידי ביטוי בין היתר יצירתיות, יכולת עבודה בצוות והיכולת להשלים פערים טכנולוגיים באופן עצמאי.

משך הלימודים:
3 שנים

תנאי קבלה:
אפשרות א’-
◄ תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה
◄ 4 יח’ל באנגלית בציון 56 ומעלה
◄ 4 יח’ל במתמטיקה* בציון 80 ומעלה
◄ ציון פסיכומטרי 550 ומעלה

אפשרות ב’-
◄ תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 95 ומעלה ללא פסיכומטרי
◄ 4 יח’ל באנגלית בציון 56 ומעלה
◄ 4 יח’ל במתמטיקה* בציון 80 ומעלה
* בעלי 3 יח’ל במתמטיקה מחויבים בקורס האקדמי ’מבוא למתמטיקה’ בציון 70 ומעלה.

עבור מסיימי מכינת רוח וחברה במכללת ספיר:
אפשרות א’-
◄ ממוצע ציוני מכינה: 85
◄ ציון בקורס המתמטיקה הנלמד במכינה: 85
◄ פסיכומטרי בציון 550 ומעלה
◄ קורס מבוא למתמטיקה של האקדמיה בציון 70 ומעלה

אפשרות ב’-
◄ ממוצע ציוני מכינה: 95
◄ ציון בקורס המתמטיקה הנלמד במכינה: 85
◄ קורס מבוא למתמטיקה של האקדמיה בציון 70 ומעלה

בוגרי מכינה 30+-
ממכללת ספיר נדרשים להציג אסמכתה על סיום מכינה בממוצע 85 (מבוא למתמטיקה במכינה בציון 85 ומעלה), או לחילופין, פסיכומטרי בציון 550 ומעלה. בכל מקרה, נדרש הקורס מבוא למתמטיקה של האקדמיה בציון 70 לפחות.

כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649