מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית בשיתוף פעולה עם מכבי טבעי

לימודי רפלקסולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי רפואה משלימה ,לימודי תעודה ,ייעוץ והכוונה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן,הגליל והגולן,באר שבע והדרום,ירושלים והסביבה,חיפה והסביבה


תכנית לימודים יוקרתית בשיתוף מקצועי בלעדי עם מכבי טבעי!
סניפים: ת"א, חיפה, ב"ש, ירושלים, כנרת


אודות:
הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול הוליסטית המשתמשת בעיסוי ולחיצות בכפות הרגליים והידיים. הנחת היסוד העומדת בבסיס הטיפול הרפלקסולוגי היא, כי כפות הידיים והרגליים פועלות כאזורי השתקפות של הגוף כולו. מטפלים יכולים לאבחן על פי מראה ותחושת סימנים מיוחדים על כפות הרגליים והידיים את מקורן של בעיות שונות בגוף. לחיצה ועיסוי של הנקודות הרגישות יכולים להשפיע על פעולת המערכת הגופנית כולה בצורה של גירוי לתגובה. הטיפול כולו מניע את הגוף אל מצב של איזון, אשר מונע התפתחות של מצבי מחלה ומסייע לגוף להתמודד עם מצבי מחלה קיימים. הרפלקסולוגיה מתייחסת לגוף כמכלול שלם ומאמינה כי אין להפריד בין הגוף והנפש, ולפיכך המטרה היא לאבחן את מקור הבעיה ולא להתמקד דווקא בסימפטומים הגופניים שלה.
רפלקסולוגים נוהגים להשתמש בשיטה, הן כטיפול מונע והן להתמודדות עם סימפטום קיים. השיטה יעילה מאוד במצבים של מחלות כרוניות כגון בעיות נשימה, אלרגיות, כאבי ראש, בעיות אורתופדיות שונות, בעיות של מערכת העיכול, לטיפול בכאב, הפרעות שינה ועוד.
קיימים מספר רב של מחקרים מדעיים המוכיחים את יעילותה של הרפלקסולוגיה בטיפול ובאבחנה, בהם מחקר בחולי סוכרת, בחולי טרשת נפוצה, בנפגעי חוט שדרה, בחולי סרטן ועוד. כמו כן, הטיפול הרפלקסולוגי מבוקש ונפוץ מאוד במרפאות הבריאות של קופות החולים השונות, בבתי-חולים, בספא, ועוד.

תוכנית הלימודים:
מגמה תלת שנתית (ניתן ללמוד שנה אחת עד שלוש שנים)
היקף שעות נכון לשנה"ל תשפ"א: 1,210 שעות לימוד, התכנית מוכרת ע"י האגודה לרפלקסולוגיה בישראל.
תכנית לימודי הרפלקסולוגיה במכללת רידמן מעניקה לך מגוון של כלי אבחון וטיפול בכפות הרגליים ובגוף הן בהיבט הפיסי והן ברמת האישיות בשילוב עם עוד כלים טיפוליים רבים, על מנת לתת מענה רב עוצמה להבראה. בתכנית משולבים גם ידע וכלים מתחום הרפואה המערבית שיאפשרו לך להשתלב ביתר קלות כמטפל/ת במוסדות רפואיים כמו קופות חולים, בתי חולים ומרכזי ריפוי וסיעוד.
◄ שנה א’ לתעודת "רפלקסולוגיה מוסמך" היא שנה בה נתנסה בהתבוננות, אבחון ומגע טיפוליים. בשנה זו נתמקד בנושאים הבאים: הבנת מושגי יסוד ברפלקסולוגיה, הבנת הפיזיולוגיה של האיברים השונים בראייה הרפלקסולוגית, הכרת יסודות הגישה ההוליסטית, היכרות ראשונה עם היבטי גוף-נפש של כל איבר, לימוד מיקום מערכות הגוף בכף הרגל, הבנת עקרונות ראשונים של מגע וטיפול, התנסות ראשונה בקליניקה הלימודית.
◄ שנה ב’ לתעודת "רפלקסולוגיה בכיר" היא שנה בה נרחיב ונעמיק את הידע ואת הכלים הטיפוליים והאבחוניים שרכשנו בשנה הראשונה. בין היתר נלמד לאבחן סימנים בכף הרגל, טכניקות טיפול מתקדמות, חיבור בין מצבי גוף ונפש והשתקפותם בגוף, הבנת שפת הגוף - סימבוליקה של איברים, טיפול במצבים שונים של חוסר איזון ומחלה וכן נרחיב את הניסיון הקליני שלנו.
◄ שנה ג’ לתעודת "רפלקסולוגיה רפואית הוליסטית" (לדרגת "בכיר מתקדם" של האגודה לרפלקסולוגיה) היא שנה שמטרתה להפוך אתכם ממטפלים ברפלקסולוגיה למרפאים הוליסטיים בעלי ניסיון קליני מצטבר שמצויים בידיהם כלים אבחוניים וטיפוליים מתקדמים ומשוכללים. תכנית הלימודים בשנה ג’ היא מודולארית ומאפשרת לכם לבחור את נושאי ההתמחות השונים על פי מידת העניין והזמן העומדים לרשותכם. ניתן ללמוד כל חטיבה בפני עצמה. כלל חמש החטיבות יחד עם שאר הקורסים המופיעים בטבלה בשנה ג’ מעניקים קרדיט לתעודת שנה ג’ "רפלקסולוגיה רפואית הוליסטית". המחזיקים בתעודה זו יכולים גם לפנות אל האגודה לרפלקסולוגיה לקבלת תעודת מטפל/ת בכיר/ה מטעם האגודה. האסיסטנטים במכללה והמרצים לעתיד שלה נבחרים מבין אלו שסיימו בהצטיינות את תכנית שנה ג’.
◄ להלן חטיבות ההתמחות בשנה ג’:
■ רשתות כאב וריפוי – מודל למיפוי גוף ונפש ברפלקסולוגיה. מרצה: יוכי קשת.
■ רפלקסולוגיה ורפואת ילדים. מרצות: אפרת ארנון וטל קבסה.
■ פוריות, היריון ולידה- לבוא מאהבה. מרצה: מזל גז.
■ אונקולוגיה- גישות טיפוליות ושיקומיות בחולי סרטן. מרצה: מיכל חייימוביץ’. מרצה אורח: אלוי לוי.
■ מבטן ומלידה – משברים כמנוע התפתחותי. מרצה: יוכי קשת.

עזרי לימוד ולמידה חווייתית:
כדי להעשיר את תהליך הלמידה מכללת רידמן פיתחה עבורך חוברות רפלקסולוגיה ייחודיות העוזרות ללימוד והבנה של מפות הגוף הרגל, פירוט טכניקות עבודה מעשיות, מאמרים מקצועיים, חוברת תשאול ואבחון, מצגות ואתר למידה (מודל) שיר בתכנים התורמים להתפתחותך האישית והמקצועית.

התנסות מעשית - סטאז’:
לימודי רפלקסולוגיה כוללים התנסות מעשית נרחבת בליווי צמוד (סופרוויז’ן) של צוות ההוראה. מדובר בתכנית הסטאז’ הרצינית והמעמיקה בישראל שתאפשר לך לצאת לדרך עם ביטחון ביכולותיך לעבוד ולהתפרנס מן המקצוע. ההתנסות מתקיימת הן במסגרת קליניקות המתמחים של המכללה והן במגוון מסגרות בקהילה, כגון: נגמלים, קשישים, משפחות שכולות, משפחות בסיכון, נשים לאחר לידה, חולי טרשת נפוצה, ועוד.

תעודות:
החל בסיום שנה א’ מוענקת תעודת רפלקסולוגיה לדרגת מוסמך. בסיום שנה ב’ מוענקת לך תעודת רפלקסולוגיה לדרגת בכיר המאפשרת לך לפתוח קליניקה אישית ולהתקבל לעבודה במרכזי ריפוי והבראה וכן תעודה מקצועית מטעם האגודה לרפלקסולוגיה. בסיום שנה ג’ מוענקת לך תעודת "רפלקסולוגיה רפואית הוליסטית" (לדרגת "בכיר מתקדם" של האגודה לרפלקסולוגיה) עם פירוט ההתמחויות אותן רכשת במהלך לימודייך.

השתלבות תעסוקתית:
מקצוע הרפלקסולוגיה הוא מהמקצועות הנדרשים ביותר במדינת ישראל ותחום שניתן לעבוד בו הן כשכיר והן כעצמאי. באמצעות "רידמן קריירה" מחזיקה מכללת רידמן בהסכמי העסקה עם גדולי המעסיקים בתחום הרפואה המשלימה בישראל, ובכך מסייעת לבוגריה בתהליך הכניסה לשוק העבודה- ללא תשלום. השירות ניתן לך כדי לשפר את סיכוייך להצליח. בוגרי לימודי רפלקסולוגיה במכללת רידמן מבוקשים כיום בכל רחבי הארץ כמטפלים באתרי ספא, בקופות החולים, בבתי חולים, בקליניקות ועוד.

יתרונות לימודי רפלקסולוגיה ברידמן:
◄ הזדמנות ללמוד בתכנית המובילה בישראל כבר 30 שנה!
◄ אופציה להתמחויות במספר נושאים מרתקים.
◄ במסגרת הקליניקות הלימודיות הזדמנות להתמקצע בטיפול בחולי טרשת נפוצה, ליווי ותמיכה בחולי סרטן, עבודה עם בני נוער בסיכון, נגמלים, כאב כרוני, ילדים, פריון ועוד.
◄ אפשרות להשתתף במחקרים מדעיים הנערכים בשיתוף עם בתי חולים
◄ למידה חווייתית עם מגוון עזרי לימוד ייחודיים
◄ ללמוד עם מרצים מקצועיים עם ותק טיפולי נרחב
◄ אפשרות להשתלב בשוק העבודה כבר משנה ב’
◄ אופציה להמשיך ללימודי שנה ג’ להמשך הכשרה והתמקצעות בתחום הרפלקסולוגיה והרפואה ההוליסטית
◄ ליווי לקריירה עם "רידמן קריירה"
◄ למסיימי שנה ב’: שובר מתנה לקורס "כלים להקמת קליניקה מצליחה" (שווי הקורס 1,800 ש"ח).
◄ אפשרות להירשם כחברים באיגוד האמריקאי ABMP - הגוף המוביל בארה"ב בתחום תרפיות המגע, המציע לכם מגוון קורסים מקוונים, הדרכות וידאו מקצועיות והטבות נוספות- ללא תשלום.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות לימודי רפלקסולוגיה במכללת רידמן.


כל מסלולי הלימוד של  מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית בשיתוף פעולה עם מכבי טבעי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649