המרכז האקדמי ויצו חיפה

תואר ראשון בתקשורת חזותית- עיצוב גרפי

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     חיפה והסביבה

הלימודים במכללה הינם לימודי בוקר!

אודות:
העיצוב הגרפי הנו דיסציפלינה אינטלקטואלית, טכנולוגית, אמנותית ותקשורתית העוסקת בתרגום הצרכים של הקהילה והיחיד לשפה חזותית ברורה. ייחודה של המחלקה ניכר בשילוב בין פיתוח מיומנויות ומקצועות לימוד מסורתיים כגון טיפוגרפיה, עיצוב אריזות, צילום סטילס, פרסום ואיור, למקצועות המעודכנים ביותר הקיימים בשוק בתחומי האינטראקטיב, הקולנוע, הוידאו, הטלוויזיה והאנימציה התלת ממדית.
המחלקה שמה דגש רב על שילוב המיומנויות הללו ליצירת מעצב מולטי דיסציפלינרי, בעל יכולות רבות, שתחילתן בחשיבה ופיתוח וסופן ביישום המעשי.
נוסף על הכשרת אנשי מקצוע מומחים בתחומם, מכשירה המחלקה את הסטודנטים להשתלב בהוראת המקצוע במערכת החינוך.
המחלקה שמה דגש רב על עידכון טכנולוגי ומעודדת את הסטודנטים לפרוייקטים בעלי אופי נסיוני-מחקרי, תוך שימת דגש על פיתוח היכולות האישיות והצרכים השונים של כל סטודנט.
אופיה החם, האישי והביתי של המחלקה, מאפשרים לה לשמש כחממה חברתית ויצירתית על פני ארבע שנות הלימוד בהן מוכשרים הסטודנטים לעבוד, הן כאינדיבידואלים והן בקבוצות. זאת, במקביל לפעילות וקשרים ענפים שהיא מקיימת עם גופים קהילתיים, מקצועיים ואקדמיים בארץ ובעולם.
תחומי ההתמחות בנויים מקורסי חובה וקורסי בחירה לכל מסלול. במסגרת קורסי הבחירה יוכל הסטודנט לבחור קורסים ממסלולי התמחות שונים.

תחומי ההתמחות:
עיצוב גרפי למדיות מודפסות:
לימודי העיצוב באים לתת מענה תקשורתי להבנת צרכי החברה בתחומי השיווק, התעשייה והתדמית.
במסלול זה יתמחה הסטודנט בתחום עיסוק ראשי בעיצוב, שיעדו העברת מסר רעיוני תקשורתי דרך מדיות מודפסות ביישומים שונים.
כל זאת תוך התאמת דרך החשיבה, הטכניקות והחומרים לצרכים השונים והמגוונים.
איור מוגבר:
במסלול זה יעסוק הסטודנט בהיבטים השונים של האיור הן כמוצר עצמאי והן ככלי להמחשה חזותית של טקסטים ורעיון. זאת, תוך שיפור היכולות הטכניות, הכרות עם טכניקות חדשות ומתן דגש על חשיבה מקורית במטרה לפתח סגנון ושפה אישיים.
אנימציה:
במסלול זה יעסוק הסטודנט בהיבטים השונים של עולם האנימציה הקלאסית והממוחשבת תוך הבנת האספקטים הקולנועיים עליהם מושתתת האנימציה.
תוכנית הלימודים כוללת לימודי איור, בניית דמויות בסביבה, לימודי רישום וציור מוגברים, תסריט, עריכה, בימוי, סדנת משחק וקול.
עיצוב לסביבת מסך:
הלימודים במסלול זה משקפים פן נוסף הבא לשרת את הצרכים החדשים והמשתנים של עולם התקשורת. הסטודנט יעסוק בתחומי מדיה כגון: עיצוב אינטראקטיבי על היבטיו השונים, אינטרנט, וידאו, קולנוע, אנימציה, צילום ופס הקול.
תוכנית הלימודים מגשרת בין היכולת העיצובית, היצירתית והמושגית לבין ניצולן של הטכנולוגיות הדיגיטליות והאלקטרוניות, תוך הכרות עם דפוסי חשיבה נוספים של תנועה, חלל וזמן.

תנאי קבלה:
הקבלה ללימודים תהיה על סמך אחד ממסלולי הקבלה שלהלן:
◄ מסלול תעודת בגרות איכותית - תעודת בגרות/אישור זכאות לתעודת בגרות ישראלית - ממוצע בגרות משוקלל בציון 92 ומעלה ו-5 יח"ל במקצוע רלוונטי.
◄ מסלול תעודת בגרות ומבחן פסיכומטרי – ציון משולב של 540 לפחות (עבור מועמדים בעלי ממוצע בגרויות נמוך מן הנדרש) ו-5 יח"ל במקצוע רלוונטי.
◄ בעלי תעודת בגרות מחו"ל - מועמדים אלה נדרשים להציג תרגום נוטריוני של תעודת הבגרות כולל גיליון ציונים מתורגם ואישור שקילה ממשרד החינוך. בנוסף, נדרשים להציג ציון 540 לפחות בבחינה הפסיכומטרית וציון של 110 לפחות במבחן יע"ל.
*בעלי תעודת בגרות ממוסדות תיכוניים בשפה שאינה עברית: נדרשים להציג מבחן יע"ל בציון 110 לפחות וכן 5 יח"ל הבעה עיברית בציון 80 לפחות.
*מבחן יע"ל הוא פרק הבוחן ידע בעברית במבחן הפסיכומטרי. תנאי העמידה במבחן זה הוא ציון 110 ומעלה.

תהליך מיון והתאמה:
◄ שלב א’: מבחני מיון והתאמה מחלקתיים הבודקים את כישורי המועמד והתאמתו לתחום. שלב מסנן.
◄ שלב ב’: ראיון אישי, למי שעברו את שלב א’, כולל הצגת תיק עבודות על פי דרישת המחלקה. ותיק עבודות על פי דרישת המחלקה: 12-10 עבודות נבחרות, בכל פורמט שהוא ובכל תחום מקצועי שראוי בעיני המועמד, בדו מימד ו/או בתלת מימד ו/או במדיה דיגיטלית. מאוד מומלץ להביא לראיון גם סקצ’בוק במידה וקיים.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בתקשורת חזותית- עיצוב גרפי בויצו חיפה.


כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי ויצו חיפה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649