אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי

תואר ראשון הנדסה אזרחית

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי טכנאים / הנדסאים ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

קיים מסלול של כפל תואר במתמטיקה והנדסה אזרחית

אודות:
תכנית הלימודים של המחלקה להנדסה אזרחית מכשירה את בוגריה כמהנדסים אזרחיים העוסקים בתכנון ובניהול הביצוע של מערכות מבניות. ההכשרה מתמקדת בתחומי התכן, התכנון, הניהול והביצוע של מבנים הנדסיים. הכשרה זו נעשית במקביל לנושאים בתחומי ההנדסה האחרים, כגון זרימה, בקרת סביבה, תחבורה, חומרי בנייה ומכניקת קרקע, הנדרשים לצורך עבודת המהנדס בתכנון קונסטרוקציות ובניהול הבנייה.
התכנית בנוסף כוללת קורסים אנליטיים, עבודה במעבדות, היכרות עם כלי תכנון ממוחשבים והתנסות בניצול הידע הנרכש לפתרון בעיות הנדסיות במסגרת ביצוע פרויקטים.

יתרונות הלימודים באריאל:
◄ המחלקה משלבת לימודים תאורטיים לצד לימודים יישומיים ולכן התמחויותיה הקיימות והעתידיות הינן בנושאי קונסטרוקציות, מדידות, בנייה ירוקה ותחבורה.
◄ המחלקה להנדסה אזרחית נחשבת אחת מן המובילות בישראל. ייחודה של המחלקה הוא בסגל שלה, העוסק בתחומי מחקר חדשניים ומובילים, כגון עמידות מבנים ברעידות אדמה, תכני מבנים, הנדסת הסביבה, תכנון קונסטרוקציות ועוד.
◄ קיימים מסלולי השלמה מובנים להנדסאים.
◄ אפשרות לשלב לימודי תעודה בשמאות מקרקעין וניהול נכסים.

אפשרויות תעסוקה:
בוגרי המחלקה משתלבים בענף הבנייה במסגרות ציבוריות ופרטיות, בתכן ובתכנון החוזק והיציבות של מבני מגורים, מבני תעשייה ומבני ציבור, בשיטות ייצור ושיווק מפעלים המייצרים לתעשיית הבניין, בניהול הביצוע, בפיקוח ובבקרה על פרויקטים, בתפקידים ניהוליים בחברות בענף הבנייה ועוד.

שמאות מקרקעין וניהול נכסים:
שמאות מקרקעין הינו מקצוע הממלא פונקציות רבות בתחומי המשק והכלכלה ועוסק במגוון תחומים.
בנוסף, הכשרת הסטודנט לבחינת מועצת השמאים בצורה המיטבית ביותר, על-ידי סגל מרצים מומחים בתחומי תכנון ובניה, מקרקעין, שמאות, מיסים וכלכלה.

מסלול הנדסת בטיחות:
הכשרת מהנדסים בעלי ידע ורקע מתאים להתמודדות עם בעיות מורכבות של הקמת וניהול מערך לניהול בטיחות. התוכנית מעניקה תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול יחד עם לימודי הנדסת בטיחות.

התמחות בניהול הבנייה:
הסטודנטים במסלול מכירים שלל שיטות בהנדסת מבני, שמאפשרות להכיר היטב את המערכות בבניינים ולהתמודד בהצלחה עם אתגרים ואילוצים לאורך תהליך הבניין. מעבר לכך, רוכשים כישורי ניהול שמותאמים לבכירים בענף הבניין וחיוניים להובלה של התפעול, התקציבים, המשאב האנושי ונהלי הבטיחות. כמו כן, הם לומדים כיצד שומרים על איכות הפרויקטים ועל התנהלות תקינה בחברות בנייה.

משך הלימודים:
◄ 4 שנים
◄ הנדסאים: 3 שנים

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון הנדסה אזרחית באוניברסיטת אריאל.


התמחויות/נושאים עקריים:

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649