המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע

תואר שני בלמידה והוראה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - עזריאל ניצני 6, באר שבע

תכנית הלימודים ותהליכי הלמידה שהיא מזמנת רואים בשונות ערך מקצועי מכונן ומקדמים דיאלוג מתמשך בין התרבויות השונות, ויצירת מערכות יחסים של כבוד והערכה הדדית.

מטרות הלימודים:
◄ להמשיג את ניסיון ההוראה ולבנות תיאוריות פעולה אישיות
◄ להעמיק את הידע המקצועי על הוראה ולמידה
◄ לדון בהיבטים של יצירת זהות מקצועית של מורים, תוך בניית קהילת לומדים מקצועית
◄ להכשיר קבוצה מובילה של מורים חוקרים בתחום ההוראה וההכשרה להוראה

הלימודים כוללים פרויקט גמר

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הלימודים לתואר שני בלמידה והוראה במכללת קיי.


אחת הבעיות המרכזיות של ההוראה נובעת מכך שזהו מקצוע מורכב הנראה פשוט. ההוראה, מעצם מהותה, אינה מקצוע יישומי הנגזר מתיאוריות, אלא זהו סוג של ידע מעשי - דרכי פעולה, הנלמדות תוך התנסות ולמידה של הניסיון. הוראה היא מקצוע התלוי בהקשר האנושי שבתוכו היא פועלת, תוך התייחסות אל כלל המאפיינים הערכיים, החברתיים, התרבותיים, והקוגניטיביים המתווים את הוויית החיים הבית-ספרית. הבנת הידע המקצועי, בהתאם לתפישה זו, מעוגנת בהבנה האריסטוטלית של ’חכמת המעשה’ או התבונה המעשית, ויוצאת כנגד ההפרדה המסורתית בין הידע העיוני למעשי.התכנית שאנו מציעים משתלבת בכלל התכניות שמציעה המכללה האקדמית לחינוך ע’ש קיי לקראת תואר M.Ed. כמו התכניות האחרות גם לתכנית זו אפיונים המייחדים את התפיסה החינוכית של מכללת קיי. תפישה זו מושתתת על אמונה בחשיבות התרומה של מכללת קיי לקהילה שבתוכה היא ממוקמת ובה היא פועלת. בתכנית זו התרומה באה לידי ביטוי בתפישת העולם החברתית-תרבותית המתווה את תכנית הלימודים ובהתייחסות ישירה לשונות בין האוכלוסיות המרכיבות את הקהילה (יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, אנשים עם ובלי מוגבלויות). תכנית הלימודים ותהליכי הלמידה שהיא מזמנת רואים בשונות ערך מקצועי מכונן ומקדמים דיאלוג מתמשך בין התרבויות השונות, ויצירת מערכות יחסים של כבוד והערכה הדדית.

מטרות התכנית:
◄ להמשיג את ניסיון ההוראה ולבנות תיאוריות פעולה אישיות: התכנית מזמנת הסתכלות רחבה ומעמיקה על מכלול ההתנסויות האישיות של המשתתפים במטרה להפוך התנסויות אלו לבסיס ידע המאפשר למידה משמעותית ולקיחת אחריות, אישית ושיתופית, על המשך ההתפתחות המקצועית.
◄ להעמיק את הידע המקצועי על הוראה ולמידה: חשיפה והכרות של שדה העיון והמחקר העדכני בתחומי ההוראה והלמידה: התכנית מזמנת מפגש ודיון סביב הטקסטים העדכניים בתחום, זאת בהקשר להיבטים התיאורטיים כמו גם להקשרים החברתיים-תרבותיים ופוליטיים המעצבים את התפישה והעשייה המקצועית.
◄ לדון בהיבטים של יצירת זהות מקצועית של מורים, תוך בניית קהילת לומדים מקצועית: התכנית מציעה תכנית של התחדשות ופתיחה של ערוצים חדשים בעשייה ובחקר, במסגרת השתתפות בקהילות למידה יוצרות ידע. מעגלי הלמידה שהתכנית מציעה מוציאים את המורה מבדידותו, ומזמנים חשיבה ודיון מחודשים ביחס למשמעותה של הזהות המקצועית של המורה.
◄ להכשיר קבוצה מובילה של מורים חוקרים בתחום ההוראה וההכשרה להוראה: התכנית העוסקת בחכמת המעשה ובידע הנלמד מתוך העשייה, מיועדת להכשיר אנשים אשר יעשירו את הידע המקצועי של קהילת העוסקים בתחום ויתרמו להעמקת ההבנה של המקצועיות בהוראה.

תנאי קבלה:
יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה בכל תחומי ההוראה, המלמדים בגנים ובבתי-הספר (יסודי ועל-יסודי). תנאי הקבלה הם: תואר ראשון (תעודה + גיליון הציונים)
◄ תעודת הוראה (תעודה + גיליון הציונים)
◄ ממוצע ציונים בתואר ראשון לפחות 85
◄ ניסיון של 3 שנות הוראה לפחות לאחר קבלת התואר האקדמי ותעודת הוראה
◄ עמידה בראיון קבלה
◄ עמידה במבחן קבלה באנגלית

זכאות לתואר:
הזכאות לתואר שני M.Ed בתכנית בהוראה ולמידה תינתן לסטודנטים שישלימו את חובותיהם הלימודיים ויגישו פרוייקט סיום בציון טוב ומעלה.

משך הלימודים:
שנתיים (ארבעה סמסטרים)
היקף הלימודים: 52 שעות סמסטריאליות

פרויקט סיום
פרויקט הסיום הוא עבודת חקר של חכמת המעשה, המעוגנת בעשייה האישית של כל אחד מהמשתתפים. העבודה תוכל לעסוק במגוון רחב של שאלות חקר בהתאם לתחומי העניין של הלומדים כמו שאלות הנוגעות בעשייה החינוכית, הוראת הדיסציפלינות, פיתוח והערכה של תוכניות לימודים, ברור תפיסות. אמונות והבנה של מושגים וכד’. מטרת הפרויקט היא ללמוד לנסח, לתאר, לפרש ולהמשיג שאלות מקצועיות. החקר, הנעשה במסגרת הפרויקט, ילווה בתהליך הנחיה אישי וקבוצתי, והוא ייערך ברוח גישות החקר אשר ילמדו בתכנית.

כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649