המכללה להנדסה אפקה

תואר ראשון בהנדסת תוכנה .B.Sc

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - מבצע קדש 38, תל אביב

הלימודים מתקיימים בתל אביב

אודות תואר ראשון בהנדסת תוכנה .B.Sc:
הנדסת תוכנה היא שילוב בין לימוד היסודות התיאורטיים של מדעי המחשב לבין הקניית ידע ומיומנות במתודולוגיות הנדסיות לפיתוח מערכות תוכנה, החל משלב הגדרת הדרישות, דרך האפיון, התכנון, הפיתוח, מבחני הקבלה, ההטמעה, התחזוקה וההדרכה. הנדסת תוכנה נולדה מהצורך להתמודד, בשיטות הנדסיות, עם הבעיות והפתרונות הנחוצים למערכות תוכנה בכל מחזור החיים שלהן. תכנית הלימודים בהנדסת תוכנה באפקה, מעניקה ידע במדעי המחשב וניסיון מעשי בטכנולוגיות לפיתוח מערכות תוכנה בשיטות הנדסיות.
הלימודים מתחילים באוקטובר 2020 ובמרץ 2021

תנאי קבלה:
◄ קבלה על סמך פסיכומטרי - סף הקבלה המינימלי לשנת הלימודים תש"פ בכל מחלקות הלימוד הינו ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית. תוצאות הבחינה הפסיכומטרית תקפות למשך עשר שנים ממועד הבחינה
◄ קבלה על סמך תעודת בגרות - מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה / 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה
◄ קבלה על סמך דיפלומת הנדסאי - דיפלומת הנדסאי מה"ט / משרד החינוך בממוצע ציונים של 85 לפחות, במבחנים החיצוניים ופרויקט הגמר (לא כולל הגנה על פרויקט גמר או ציוני מעבדות)
◄ קבלה על סמך לימודים קודמים - תואר אקדמי מלא ממוסד אקדמי מוכר, ובלבד שממוצע הציונים הוא 80 ומעלה.

* בכל אפיקי הקבלה חובה לעמוד בתנאי הסף לבגרות – 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 70 ומעלה.

התמחויות:
◄ טכנולוגיות תוכנה ומידע -
כחלק אינטגראלי מעולם הנדסת התוכנה אשר עוסק בתכנון, פיתוח ויישום תוכנות מחשב שונות, תחום טכנולוגיות תוכנה ומידע מתמקד בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות במטרה לשפר את יכולות הניהול והתחזוקה של מערכות הליבה ארגוניות, כמו גם לשמר ולמנף את משאבי הידע שנצברו בארגון.
התמחות בתחומי טכנולוגיות תוכנה ומידע של מכללת אפקה במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה, מעניקה לסטודנטים ידע מדעי מחקרי נרחב בתחום מדעי המחשב, לצד ניסיון מעשי בטכנולוגיות לפיתוח מערכות תוכנה בשיטות הנדסיות, תוך דגש על טכנולוגיית פיתוח מונחה עצמים ופיתוח תוכנה ברשת. נושאי הלימוד במסלול התמחות נועדו לטפח את כישורי הסטודנטים בתחומי טכנולוגיות התוכנה והמידע התפעול וכוללים, בין היתר, לימודי מתמטיקה והנדסת התוכנה אשר מציידים את הסטודנטים בכלים והכישורים החיוניים להצלחתתם בתחום ייחודי זה.
הידע התאורטי והסדנאות המעשיות שאליהן נחשפים הסטודנטים במהלך התמחותם במסלול זה מאפשרים להם להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים, כמו גם להשתלב בהצלחה בחברות פיתוח תוכנה וחומרה, חברות תקשורת, חברות אינטרנט ובמחלקת מערכות מידע של בנקים וחברות ביטוח. הביקוש הגבוה למומחים בטכנולוגית תוכנה ומידע מאפשר לסטודנטים ליהנות מתנאי שכר גבוהים מהממוצע במשק ומהזדמנויות מגוונות להשתלב בתפקידים מרתקים במגזרי המשק השונים.
בוגרי התכנית להנדסת תוכנה של אפקה אשר פנו לתעשייה, עובדים כיום בחברות מובילות בתחומן, כגון: קומברס, נייס, אמדוקס, מרקיורי, התעשייה האווירית, צה"ל, משרדי ממשלה, חברות סלולר, בזק, וחברות סטארט-אפ שונות

◄ תוכנה למערכות ניידות -
התמחות בתחום התוכנה למערכות ניידות של מכללת אפקה במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה, מעניקה לסטודנטים את מגוון הכישורים הנדרשים כדי לספק פתרונות טובים, יעילים ומותאמים למשתמשים בעולם הנייד. הלימודים במסלול זה מאפשרים לסטודנטים להתמודד עם הדרישה המהותית של העולם הנייד למומחיות רב תחומיות הנדסית אמיתית, אשר פורצת גבולות הידע התכנותי בלבד.
תכנית ההתמחות במערכות ניידות של אפקה מציידת את הסטודנטים בכלים וידע החיוניים לכל מהנדס תוכנה עתידי ומשלבת:
● ידע טכנולוגי – לימוד תכנות בסביבת Android של גוגל, iOS של אפל, Windows Phone 8 של מיקרוסופט, הכרת מערכות חומרה ניידות תוך לימוד כיצד כל המערכות הללו מתקשרות עם טכנולוגית ענן.
● הנדסת אנוש – לימוד תהליך בניית מערכת ניידת עבור המשתמש האנושי בשיטת תכנון ממוקד משתמש (UCD – User Centric Design)
● חווית משתמש (User Experience) - לימוד עקרונות בממשק משתמש (UI – User Interface) וחווית משתמש כוללת תוך שילוב שיטות תכנון, ביצוע ובדיקה.
● ממשק משתמש טבעי (NUI - Natural User Interfaces) - לימוד אופן התקשורת בין האדם למכשיר הנייד על ידי מגע, קול, מצלמה ומחוות.

◄ אבטחת מידע וסייבר -
המידע הרב שנמצא על מחשבים ומערכות דיגיטליות מהווה מטרה אטרקטיבית לתקיפות של גורמים עוינים. תקיפות סייבר מהוות איום הולך וגובר הפוגע באנשים פרטיים, חברות עסקיות, המערך הבטחוני, התשתית הלאומית ומשרדי הממשלה. עולם הסייבר וסוגי התקיפות משתנים במהירות כחלק מהתחרות הבלתי פוסקת בין תוקפים למגינים.
במסגרת ההתמחות לומדים את מבנה ארכיטקטורת המחשבים ורשתות התקשורת ואת נקודות התורפה שלהן, לומדים להכיר את סוגי התקיפות השונים, להבין את ההשלכות של תקיפות סייבר, כולל היבטים ניהוליים ואתיים, ולדעת כיצד לבנות מערך הגנה חזק על מנת להגן על החומרה, התוכנה, והמידע.

◄ למידת מכונה ובינה מלאכותית -
מהפכת האינפורמציה של העשורים האחרונים מתאפיינת בגידול דרמטי בנפח הנתונים הנאספים ומופקים (Big Data), ובמידת מורכבותם. היכולת לעבד מידע ולהסיק ממנו מסקנות ביעילות הינה קריטית בהתמודדות עם כמויות מידע ענקיות אלו. למידה חישובית הינה התשתית של מגוון יישומים חשובים בתחומי הבינה המלאכותית (ניתוח שפה טבעית, ראייה ממוחשבת, רובוטיקה ומכוניות אוטונומיות) ובתחום האנליטיקה העסקית (חיזוי בשוק ההון, זיהוי הונאות ופרסונליזציה במסחר אלקטרוני).
במסגרת ההתמחות לומדים את היסודות התיאורטיים והאלגוריתמיים של בינה מלאכותית ולמידת מכונה, את הכלים לאחסון ועיבוד יעיל של כמויות נתונים דוגמת אחסון מבוזר וחישוב מקבילי, ותחומי ידע כמו ראייה ממוחשבת והבנת שפה, שבהם אפליקציות של בינה מלאכותית יכולות להשיג ביצועים הקרובים לביצועי אדם.

מטרת הלימודים:
כפי שפורסם לא אחת בעיתונות הכלכלית ובמחקרים מקיפים שנערכו בארץ ובעולם: "מהנדס תוכנה הוא המקצוע הטוב בעולם. מהנדסי תוכנה יכולים לתקוע סיכה בנקודה כלשהי במפה ולמצוא שם עבודה." תוכנית הלימודים של אפקה מאפשרת לסטודנטים לסיים את לימודי הנדסת התכנה עם ידע מקיף וסט עשיר של מיומנות, אשר פותחים בפניהם מנעד רחב של אפשרויות להשתלב ולפתח קריירה מקצועית הבא כמהנדס תוכנה בחברות היי טק ובארגונים מובילים בתעשייה או להמשיך את לימודיהם לתארים אקדמיים גבוהים, בהתאם לבחירתם.
תוכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה של מכללת אפקה, נועדה להעניק ידע במדעי המחשב וניסיון מעשי בטכנולוגיות לפיתוח מערכות תוכנה בשיטות הנדסיות. כמו כן, על מנת להעניק לסטודנטים את התשתית המדעית החיונית לעתידם בתחום הנדסת התוכנה, התוכנית משלבת גם לימודי מתמטיקה ופיסיקה.

מבנה תוכנית הלימודים:
לצורך קבלת התואר יש לצבור 160 נקודות זכות (נ"ז) לפי הפירוט הבא:
◄ 139.5 נ"ז נצברות מלימודי החובה במתמטיקה, סטטיסטיקה, פיסיקה והנדסת תוכנה, פרויקט גמר וקורסים כלליים
◄ 18 נ"ז נצברות מקורסי הבחירה באחד ממסלולי ההתמחות שהסטודנט בוחר
◄ 2.5 נ"ז סמינר שהוא קורס ליבה בכל התמחות

אפשרויות תעסוקה:
את בוגרי התוכנית, שפנו לתעשייה, ניתן למצוא בין השאר בחברות וארגונים מובילים כגון: קומברס, נייס, אמדוקס, מרקיורי, תעשייה אווירית, צה"ל, סלקום, בזק, וחברות סטארט-אפ שונות.
שיעור ההשמה של בוגרי התוכנית, מהנדסים שעובדים בתחום התוכנה, הוא למעלה מ-90%. האחרים, הממשיכים ללימודי תואר שני ושלישי, עושים זאת בין השאר במחלקות ללימודי הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות מידע, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תקשורת, מדעי המחשב ומנהל עסקים. בוגרי המחלקה אף הקימו חברות תוכנה ויש ביניהם סיפורי הצלחה מיוחדים במינם. פרטים על בוגרים שהשתלבו בתפקידים שונים במשק תוכלו למצוא בסקר בוגרים.
◄ בוגרי המחלקה מועסקים בחברות פיתוח תוכנה וחומרה, חברות תקשורת, חברות אינטרנט ובמחלקת מערכות מידע בארגונים כמו בנקים וחברות ביטוח.
◄ את בוגרי המחלקה שפנו לתעשייה, ניתן למצוא בין השאר בקומברס, נייס, אמדוקס, מרקיורי, התעשייה האווירית, צה’ל, משרדי ממשלה, חברות סלולר, בזק וחברות סטארט-אפ שונות.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בהנדסת תוכנה .B.Sc. במכללת אפקה.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה להנדסה אפקה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649