עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

.B.Sc הנדסת חומרים מתקדמים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     ירושלים והסביבה - רחוב יעקב שרייבום 26, ירושלים

אודות התכנית:
מהנדס חומרים מתקדמים מפתח את החומרים המתקדמים מהם עשויה חזית הטכנולוגיה והננוטכנולוגיה. הנדסת חומרים מתקדמים כוללת הבנה של תכונות והתנהגות של חומרים מתכתיים, קרמיים, פולימריים ומרוכבים, המשמשים לייצור מוצרים ומערכות בכל שטחי הטכנולוגיה העכשווית. מהנדס חומרים מלווה את תהליך הייצור משלב בחירת החומרים וקביעת התהליכים הדרושים לפיתוח המוצר, ועד הרצת פס הייצור ובקרת המוצר המוגמר.

מסלולי התמחות:
תכנית הלימודים כוללת בחירה בין שני מסלולי התמחות:
◄ חומרים למיקרואלקטרוניקה: הכשרת מהנדסים בעלי ידע אקדמי ומעשי בתהליכי הייצור בתעשיית המוליכים למחצה. לדוגמה, הפיכתו של הסיליקון למעבדים במחשבים ובטלפונים חכמים.
◄ טכנולוגיות סביבתיות: הכשרת מהנדסים בעלי ידע אקדמי ומעשי בהנדסת סביבה בנושאי מים ואנרגיה, בהיבטים של תכנון, תפעול, ניהול ורגולציה.

למהנדסי חומרים תפקידים מרכזיים בארגונים, במסגרתם אמונים על כל אחד מהשלבים - תכנון, מחקר ופיתוח, קווי ייצור של חומרים, בחירת החומרים המתאימים, הרצת פס הייצור, בקרה ושיפור תכונות החומר וטיב המוצר, בדיקת הכישלונות, קביעת ייעודי המוצר ועוד.

השאר פרטים, ללא כל התחייבות, וקבל את כל המידע אודות המסלול לתואר מהנדס חומרים מתקדמים בעזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים.


יתרונות הלימודים:
תכנית הלימודים היישומית משלבת התנסות טכנולוגית במעבדות ומעניקה לבוגרי המחלקה הכשרה מעשית, המאפשרת את השתלבותם בכל הנושאים בהם עוסקת כיום התעשייה המודרנית בתחומי הנדסת חומרים מתקדמים, או במחקר יישומי לתארים גבוהים.

סוג התעודה:
תואר ראשון בהנדסת חומרים מתקדמים B.Sc.

מתכונת הלימודים:
◄ 4 שנים
◄ 2 סמסטרים בשנה.

להנדסאים יש אפשרות לקבל פטורים על קורסים מלימודי ההנדסאי.
בנוסף, מועמד עם ממוצע של 75 בבחינות ההחיצוניות של מה’ט פטור מהבחינה הפסיכומטרית.

כל מסלולי הלימוד של  עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649