רותי בר- מרכז להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז

אזור גיאוגרפי: גוש דן

רותי בר – בוגרת הקורס הראשון בת"א. מלמדת בקורסים להכשרת מורים מוסמכים בישראל, באירופה ובארה"ב. בוגרת האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, בעלת תואר שני בטיפול בתנועה מטעם Lesley University U.S.A

רותי אלון – בוגרת מחזור המורים הראשון שהכשיר ד"ר משה פלדנקרייז עצמו. בשנת 1990 פרסמה את ספרה "בחזרה לתנועה טבעית". מלמדת בקורסים בארץ, באיטליה, ארה"ב ואוסטרליה.

מוסמכים בשיטת פלדנקרייז יכולים לעזור לאנשים המבקשים פיתרון למחדלי תפקוד או שחרור מכאבים הקשורים בארגון השלד ובקואורדינציה של התנועה.

השיטה מיועדת הן למניעה והן לטיפול. ומוכרת בקופות החולים, במרפאות כאב, כחלק מרפואה משלימה. בבתי ספר, במתנ"סים, וכן בקרב אומנים.

שיטת פלדנקרייז נלמדת בשני אופני הוראה הקשורים
ומשלימים זה את זה:


שיעורי תנועה לקבוצות: מודעות באמצעות תנועה Awareness Through Movement - A.T.M. התלמידים מבצעים תהליך תנועתי,על סמך הוראות מילוליות של המורה. תנועות עדינות ללא כוח, תוך הקשבה לתחושתם והרגשתם הפנימית.

שיעורים אישיים :אינטגרציה פונקציונלית Functional Integration - F.I. בשיעור F.I., שיעור המותאם לצרכיו הייחודיים של התלמיד, המורה מפעיל בעדינות באמצעות ידיו את גוף התלמיד ועוזר לו ללמוד איך להתארגן ביתר יעילות וחופש. השיעור הפרטני נעשה באמצעות מגע כאשר האדם לבוש.

מהי השיטה?

שיטת פלדנקרייז עוסקת בתהליכי למידה באמצעות תנועה. השיטה מאפשרת לאדם לממש את יכולותיו דרך פיתוח המודעות לעצמו ולדרך פעולתו על ידי למידת דרכים חלופיות להרגליי העשייה הטבועים בו. השיטה מרחיבה את מגוון הרגלי התנועה ומביאה לשיפור ושכלול היכולת הגופנית, הרגשית, והתחושתית.של הלומד.
דרך החשיבה של פלדנקרייז, הנובעת מהתבוננות בלמידה הטבעית באבולוציה, עושה את השיטה למבוקשת כיום בארץ ובעולם.

כיצד היא נולדה?

ברך פגועה ממשחק כדור-רגל הובילה את ד"ר משה פלדנקרייז, (1984-1904) להתעניין במכניזם של הגוף והמוח. לאחר פציעתו לימד את עצמו להלך שוב. במשך כארבעים שנה, העמיק, חקר ופיתח את רעיונותיו למה שקרוי היום שיטת פלדנקרייז.

גישת פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז משתמשת במודעות כדי לאפשר לאדם לחוות אופציות תנועה שאינן מנוצלות, המשחררות אותו מתכתיבי הרגליו והמעוררות אותו להשתמש במשאביו באופן יותר יעיל.
אופן הלמידה מבוסס על התהליך הקדם מילולי של הילד המתפתח, הרוכש את השליטה בתפקודיו על סמך תחושותיו. גישת ד"ר פלדנקרייז משדרגת את האינטליגנציה התנועתית באופן ייחודי.

כל מסלולי הלימוד של רותי בר- מרכז להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז


תמונות

  • שם מוסד הלימוד:
     רותי בר- מרכז להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז
  • שם מסלול הלימוד:
     קורס להכשרת מורים בשיטת "פלדנקרייז"
  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה

לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649