מנוע חיפוש בית הספר למשחק ויצירה

אזור גיאוגרפי:

אנחנו מזמינים אותך ללמוד במקום בו תוכל למצות את הפוטנציאל שלך- להיות יוצר, למצוא את השפה שלך, לפתח אותה, ולהשאיר חותם.

"מנוע חיפוש" הוא פרויקט אמנותי לימודי ובמקביל הוא מעבדה ליצירה עתידית. זהו המקום בו הגרעין היצירתי של התלמיד מקבל את האפשרות הטובה ביותר להתפתח.

בית הספר הוא המקום שבו תהיה מחובר לנעשה בזירת האמנות העכשווית ותוכל להשתלב בתוכה ולתרום לה.

מטרת הלימודים:

מנוע חיפוש שואף להכשיר שחקנים ברמה הגבוהה ביותר במקצועות הבמה והמסך ובמקביל לאפשר להם להתפתח כאמנים יוצרים, המודעים לשיח האמנות העכשווית.

ביסוד תפיסה זו עומדת ההבנה שהשילוב בין יכולות משחק ויצירה עצמאית הוא המפתח להישגים אמנותיים ומימוש הכישרון. מה שמייחד את הפעילות במנוע חיפוש הוא הדיאלוג המפרה והאקטיבי בין שני המוקדים החיוניים הללו.

מפגש מעשיר עם תחומי יצירה נוספים:

מנוע חיפוש שואף להתבונן על משחק כאמנות שאיננה קפואה בזמן, אמנות הנמצאת בקשר מתמיד עם אומנויות אחרות ועל ידי כך מאתגרת את עצמה. בתהליך הלימוד יתקיים מפגש מעשיר ומגרה עם תחומי יצירה אחרים כגון מחול, אמנות פלסטית, וידיאו, קולנוע, מוסיקה ועוד.

תהליך הלימוד:

במסגרת הלימודים יקבל כל סטודנט את הכלים היסודיים, המעמיקים והמקצועיים ביותר שיאפשרו לו להשתלב כשחקן ויוצר בתחום:


תשתית רחבה במקצועות המשחק:

התשתית מבוססת על שילוב של מגוון טכניקות, המשקפות גישות שונות לעולם המשחק ומיועדת להעניק לתלמיד יכולת התמודדות מגוונת וגבוהה.

מנוע חיפוש הוא המוסד היחידי בו נלמדות שיטות משחק ותנועה המבוססות על טכניקת רליס – טכניקת העבודה ביצירותיהם של יסמין גודר ואיציק ג`ולי.
קידום יכולות ביצירה עצמאית:

לאורך כל תקופת הלימודים יקבל הסטודנט את האפשרות לפתח חומרים לכדי יצירות אישיות. הסטודנט ייחשף לתהליכי יצירה שיהוו את הקרקע לעשייה העצמאית, כגון כתיבה יוצרת, כתיבת מחזה ותסריט, קומפוזיציה, כוריאוגרפיה, ועוד.פיתוח החותם האישי של היוצר:

בית הספר שם דגש בתהליך הלמידה על פיתוח קול אישי של השחקן והיצירה. מטרתו לעודד, במקביל ללימוד הבסיסי, גישה אישית וייחודית לעבודה היצירתית.גישת לימוד הנובעת מהתבוננות אישית בתלמיד:

מתוך הבנה שלכל יוצר יש מנגנון למידה אישי ושונה. תהליך הלמידה הינו דיאלוג בין בית הספר לסטודנט, מתוך הכרה הדדית שכל צד נושא באחריות על ההתקדמות.דיאלוג עם תחומי אמנות אחרים:

כדי להעמיק את התפתחותו כאומן חושב ומודע, יקבל הסטודנט באופן קבוע שיעורים שיגבירו את ההבנה שלו בעולם האמנות. שיעורי ההעשרה הם במחול מודרני, אמנות פלסטית, וידיאו, מוסיקה, עשייה וסגנונות שונים בקולנוע, ועוד.

מקימי בית הספר:

יוזמי ומקימי בית הספר הם איציק ג`ולי ויסמין גודר אשר יצרו בשיתוף פעולה ביניהם יצירות כגון "אולם", "שתיים שעשוע ורוד", "פתאום ציפורים", "קרם תות ואבק שריפה" ועוד.

עבודות אלה זכו לביקורות נלהבות והכרה בארץ ובעולם והופיעו בפסטיבלים רבים ברחבי העולם. הן נוצרו מתוך מחקר מתמיד אחר שפה ודרכי הבעה חדשות. דרך זו היא אבן היסוד והרוח המרכזית בבית הספר – רוח של יצירתיות מקוריות ותעוזה.

המורים:

בבית הספר מלמדים יוצרים עצמאיים אשר הוכיחו את עצמם ביצירה ומובילים בתוחמם רובם זוכי פרסים ומובילי דרך.

שלמה פלסנר- מנהל פסטיבל אינטמדאנס, מנהל חוג התיאטרון במת"ן.
הצגה "רעב" בבימויו זכתה בפרס הפרינג`.

עידו בורנשיין- הצגה "רעב" שכתב זכתה בפרס הצגת הפרינג`. זוכה בפרס המרצה הטוב ביותר מאת הקונסוליה הבריטית.

ניצן גלעדי- פרסים עם הסרט "בחזקת סאטמר". " פרס הקהל" בפסטיבל הבין לאומי לסרטי תעודה של מרסיי, צרפת. מועמד לפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר, האוסקר הישראלי. זכה במגוון רחב של פרסים בינלאומיים על הסרט "האויב האחרון".

איציק ג`ולי- זוכה פרס המחזה הטוב ביותר פסטיבל עכו. פרס מרגלית לכתיבה משותפת. יועץ אמנותי ליסמין גודר - המופעים השתתפו במספר רב של פסטיבלים בעולם.

איתי ייטוב- מנהל בית הספר למחול הקבוצה ביפו.

מירב ש. בן אלון- זכתה במלגת קרן שרת ובפרס לבוגרים מצטיינים. זכתה בפרס עידוד היצירה מטעם משרד המדע התרבות והספורט לשנת 2005. אוצרת את פרויקט פסאג` בגלריה בתאטרון תמונע.

כל מסלולי הלימוד של מנוע חיפוש בית הספר למשחק ויצירה


  • שם מוסד הלימוד:
     מנוע חיפוש בית הספר למשחק ויצירה
  • שם מסלול הלימוד:
     מסלול תלת שנתי ללימודי משחק
  • סוג הלימודים במוסד:
     

לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649