ארגון לגננות ולנוף בישראל

המרכז הישראלי ללימודי הגינון והנוי

אזור גיאוגרפי: השרון

המרכז פועל במסגרת הארגון לגננות ולנוף בישראל.
המרכז ממוקם ב"חוות הנוי", 40 דונם של גן הדגמה מהותיקים בארץ בלב פרדסי השרון, בין בית-ליד (צומת השרון) לחדרה, בתחום שיפוטה של המועצה האזורית עמק חפר.
החווה נוסדה בשנת, 1949 כתחנה לריבוי ואקלום של צמחי תרבות לגינון ולנוי. בגן מינים רבים ומגוונים של עצים, שיחים, מטפסים, צמחי כיסוי, סוקולנטים ועוד, המשמשים במגוון שימושים בגן הנוי הפרטי והציבורי. צמחים אלה הובאו מכל קצוות תבל ונשתלו בגן החווה למעקב ולבחינת התאמתם לתנאי הארץ ותפקודם בגן הנוי, וחלקם ייחודיים ונמצאים במקום זה בלבד.
כיום הפך המקום למרכז ללימודי הגינון והנוי, הממוקם במרכזו של גן הדגמה עשיר וקסום שבו ניתן להכיר את הצמח בהתפתחותו, בבגרותו, את תכונותיו הבוטניות, את צורתו ואת התפקיד השימושי שלו בגן הנוי.
במרכז "חוות הנוי" כיתות לימוד, צוות מקצועי, ספרייה, משתלת גידול וכמובן הגן על כל אוצרותיו העומד לרשות התלמידים במהלך תקופת הלימודים ובכלל.

מקצוע הגננות

מקצוע גננות הנוי הינו מקצוע ותיק ומבוסס, אלא שגם עליו לא פוסחות הקדמה וההתחדשות, מדובר גם בטכניקות ובאמצעים המשתכללים ללא הרף, וגם במגוון הצמחים המשתנה. במרכז מקיימים כבר עשרות שנים קורסים שונים במגוון תחומי הגינון לאנשי מקצוע ולחובבים. קורסי גננות נוי מקצועיים לקבלת תעודת מקצוע גננות נוי של משרד התמ"ת (ע"פ תכנית לימודים של משרד התמ"ת), קורסי השקיה מקצועיים (תכנון, תפעול, פיקוח), קורסי תכנון גנים וקורסי העשרה בנושאים ניהוליים גינוניים ועוד.

מקום עבודת הגנן

גנן נוי יכול להיות מועסק במגוון רחב תחומים: חברות קבלניות-גינוניות, מוסדות ציבור, רשויות מוניציפליות, תחזוקת גינון כפרי, תחזוקה של גינות פרטיות ועוד.

גנן נוי יכול לנהל עסק עצמאי, או לעבוד בחברה קבלנית/ציבורית ולאחר צבירת ניסיון להתקדם לעמדה ניהולית.

סביבת עבודתו של הגנן המתחיל תלויה במקום עבודתו. הוא עשוי להיות עצמאי ועובד לבד בטיפול ואחזקת גינות פרטיות, או עובד במסגרת גוף מוסדי מסודר המחייב אותו לעבודה עם צוות עבודה תוך קבלת הנחיות מגנן בכיר.

מסלול קידום

גנן מעשי בהמשך דרכו יכול להתקדם ולהגיע לאחר צבירת ניסיון בעבודה והכשרה מתאימה לגנן סוג 1 סוג 2 וסוג 3 בכיר.דרישות אישיות מגנן הנוי

המרכיבים הבולטים בעבודתו של גנן נוי הם: ידע מקצועי, כושר ארגון, יעילות ודייקנות בעבודתו, התמדה, מסודר, יסודי ושיטתי. הגנן נדרש להעניק שירות מקצועי ויעיל לממונים עליו ולגורמים פרטיים הנזקקים לשרותיו. עבודתו כרוכה לעיתים בקשר עם לקוחות פרטיים המצריך אותו להיות סבלני. הוא נדרש להעמיק את ידיעותיו ולהתעדכן בתחום המקצועי מדי פעם לפעם. הוא נדרש לעבודה בתנאים פיזיים שאינם קלים, עבודה בחוץ תוך חשיפה לתנאי מזג אויר משתנים.

כל מסלולי הלימוד של ארגון לגננות ולנוף בישראל


תמונות

  • שם מוסד הלימוד:
     ארגון לגננות ולנוף בישראל
  • שם מסלול הלימוד:
     
  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה

לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649