האוניברסיטה הפתוחה בית-הספר לטכנולוגיה

אזור גיאוגרפי:

בית-הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה מציע קורסים ומגמות לימוד בנושאים טכנולוגיים מתקדמים. שיטת הלימוד בבית-הספר לטכנולוגיה מתבססת בעיקרה על לימוד עצמי מונחה ועל הוראה מרחוק, ונעזרת באמצעי לימוד רבים ומגוונים. הסטודנט לומד בעיקר בבית, בזמן הנוח לו.

בית-הספר מפעיל ארבע מגמות לימוד טכנולוגיות:
◄ הנדסת תוכנה
◄ אלקטרוניקה
◄ חשמל
◄ תעשייה וניהול.

המגמות כוללות רמות הכשרה שונות וכל רמה מקנה תואר.

בכל אחת מהמגמות אפשר ללמוד לקראת התארים: טכנאי או הנדסאי.

כמו כן טכנאים יכולים להשלים לימודיהם לתואר הנדסאי.

הלימודים לתואר הנדסאי מאפשרים לבחור תחומי התמחות בנושאים שונים.
במגמה להנדסת אלקטרוניקה מוצעים תחומי התמחות אלה:
◄ מחשבים ומערכות
◄ תקשורת
◄ אלקטרואופטיקה.

במגמת תעשייה וניהול מוצעות התמחויות ב:
◄ שיווק
◄ מערכות ייצור
◄ מערכות מידע

ביה"ס מציע גם תוכניות המשלבות לימודי הנדסאי עם לימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה.

בכל אחת מהמגמות ניתן ללמוד לדיפלומת הנדסאי או לימודים לתעודת טכנאי.

בית הספר מציע גם קורסי הכשרה מקצועית כולל:
◄ MCAD.Net של מיקרוסופט
◄ CNA של סיסקו.

למי מיועד בית-הספר לטכנולוגיה?

בית-הספר לטכנולוגיה מיועד לכל אדם בעל ידע מוקדם מתאים, המעוניין לרכוש מקצוע טכנולוגי או להתקדם במקצועו. עניין מיוחד בבית-הספר לטכנולוגיה ובשיטות הלימוד הנהוגות בו יוכלו למצוא מבוגרים אחרי שירות צבאי, המעוניינים בהזדמנות נוספת ללמוד ולרכוש מקצוע בתחומים חיוניים למשק, וכן עובדי מפעלים וחיילים בשירות חובה או בשירות קבע, המעוניינים ברכישת מקצוע או בהתקדמות מקצועית תוך כדי שירותם הצבאי.

בית-הספר לטכנולוגיה עשוי לעניין גם את אלה המבקשים להסב את מקצועם למקצוע טכנולוגי מתקדם, או לרכוש תואר טכנאי או הנדסאי. גם בעלי מקצוע המבקשים להשתלם במקצועם ובמיוחד קבוצות עובדים מהתעשייה וממוסדות שונים, הצריכים להתעדכן במקצועם כדי להשתלב בעבודה בסביבה טכנולוגית מתקדמת, וכן מורים במקצועות הטכנולוגיים, המעוניינים להתעדכן בנושאים חדישים, יוכלו להפיק תועלת מהקורסים ותכניות הלימודים שבית-הספר מציע.

בוגר תיכון טכנולוגי יוכל להשלים בזמן קצר את לימודיו לתואר טכנאי, ובעל תואר טכנאי יוכל להשלים במהירות את לימודיו לתואר הנדסאי.

מגמות הלימוד בבית-הספר לטכנולוגיה:

בית-הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה מציע קורסים ומגמות לימוד בנושאים טכנולוגיים מתקדמים. שיטת הלימוד בבית-הספר לטכנולוגיה מתבססת בעיקרה על לימוד עצמי מונחה ועל הוראה מרחוק, ונעזרת באמצעי לימוד רבים ומגוונים. הסטודנט לומד בעיקר בבית, בזמן הנוח לו.

בית-הספר מפעיל ארבע מגמות לימוד טכנולוגיות:
הנדסת תוכנה, אלקטרוניקה, חשמל, תעשייה וניהול. המגמות כוללות רמות הכשרה שונות וכל רמה מקנה תואר.
בכל אחת מהמגמות אפשר ללמוד לקראת התארים: טכנאי או הנדסאי . כמו כן טכנאים יכולים להשלים לימודיהם לתואר הנדסאי.

הלימודים לתואר הנדסאי מאפשרים לבחור תחומי התמחות בנושאים שונים. במגמה להנדסת אלקטרוניקה מוצעים תחומי התמחות אלה: מחשבים ומערכות, תקשורת, אלקטרואופטיקה. במגמת תעשייה וניהול מוצעות התמחויות בשיווק, במערכות ייצור, ובמערכות מידע.

ידע מוקדם דרוש:

האוניברסיטה הפתוחה, כשמה כן היא – פתוחה בפני כל אחד, ונותנת אפשרויות לימוד והזדמנויות שוות לכל מי שהוא בעל רצון ויכולת ללמוד, להרחיב דעת, או לרכוש מקצוע. בהתאם למדיניות זו יכול כל אדם להירשם לכל קורס. עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי לימוד הקורסים הטכנולוגיים המוצעים בבית-הספר לטכנולוגיה מצריך ידע מוקדם, המקביל לידע הנדרש לבחינות הבגרות במקצועות וברמות האלה: מתמטיקה – 3 יחידות; אנגלית – 3 יחידות; עברית – יחידה אחת. אנו ממליצים כי בכל מקרה תפנה לבית-הספר לטכנולוגיה, או למערכת הייעוץ לסטודנט, כדי לקבל את רשימת הנושאים הנדרשים כידע מוקדם בכל מקצוע ומקצוע.

גם בקורסי השתלמות טכנולוגית מוגדרות הדרישות לידע מוקדם לכל קורס בנפרד.

שיטת הלימוד:

שיטת הלימוד בבית-הספר לטכנולוגיה כוללת שימוש באמצעים שונים, המרכיבים יחד את מערכת הלימוד כולה. צירוף זה של אמצעים יוצר שיטת לימוד מגוונת ומרתקת.

החומר הכתוב - היחידות ללימוד עצמי - הוא המרכיב החשוב ביותר בשיטת הלימוד בבית-הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה. החומר, שנכתב במיוחד ללימוד עצמי, בידי צוותי מורים ומהנדסים, ונבדק בידי מומחים מהאוניברסיטאות ומהתעשייה, מוגש בצורה בהירה, עם הסברים ברורים, בסגנון ובשפה המותאמים ללומדים. במקרים חריגים נעזרים גם בספרות נוספת הנבחרת בקפידה.

יחידות הלימוד כוללות דוגמאות פתורות רבות, וכן שאלות להערכה עצמית, שבעזרתן יוכל התלמיד לוודא שאכן הבין את החומר הנלמד. מאמצים רבים מושקעים גם בעיצוב הספרים ובהמחשת חומר הלימוד בעזרת תמונות, סרטוטים ואיורים

כל מסלולי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בית-הספר לטכנולוגיה


  • שם מוסד הלימוד:
     האוניברסיטה הפתוחה בית-הספר לטכנולוגיה
  • שם מסלול הלימוד:
     הנדסאי אלק’ במסלול עם נקודות אקדמיות!
  • סוג הלימודים במוסד:
     

לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649