המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע

אזור גיאוגרפי: באר שבע והדרום - עזריאל ניצני 6, באר שבע

אודות המכללה:
ראשיתה של מכללת קיי ב"מדרשה החד – שנתית למורי כפר בנגב", שנוסדה בשנת 1954 בשכונת "משקי עזר" בבאר- שבע. המטרה הייתה להקל על המחסור החריף בכוחות הוראה במעברות ובמושבי העולים ברחבי הנגב. המדרשה הוקמה על ידי אריה סימון, מפקח מחוז דרום בשנים 1964-1952, ומי שהניח את היסודות למערכת החינוך בנגב. המדרשה שכנה בשנים עשר בתים חד קומתיים, שדוד טוביהו, ראש העיר, מסרם לאריה סימון להקמת המדרשה והפנימייה.

בשנת 1960, לאחר נדודים ממקום ארעי אחד למשנהו, זכה המוסד הראשון להכשרת מורים בנגב לבניין משלו בשכונה ג וקיבל את השם "בית המדרש הממלכתי למורים ולגננות". גידולו והתפתחותו היו מהירים ובראשית שנות ה-70 החל להכשיר מורים לרוב מסלולי ההוראה, כולל מורים עולים ומורים למגזר הבדואי.

בשנת 1982 עבר המוסד למשכנו הנוכחי ושמו הוסב ל"המכללה לחינוך על שם קיי". במקביל הושלם גם תהליך המיזוג עם בית המדרש הממלכתי למורים לחינוך גופני, שנוסד בשנת 1964 על ידי ד"ר אלי פרידמן ז"ל.

בשנת 1994 קיבלה המכללה הכרה אקדמית, והיא רשאית להעניק תואר ראשון בהוראה B.Ed. בשנת תשס"ג החלה לפעול המועצה האקדמית של המכללה שאושרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המועצה האקדמית אחראית לפיתוח ההיבט האקדמי של פעילות המכללה ובכלל זה פיתוח תכניות לתואר שני בחינוך M.Ed. כיום יש במכללה חמש תכניות לתואר שני (M.Ed.) תכניות נוספות נמצאות בשלבי תכנון מתקדמים.

במכללת קיי לומדים היום כ- 3000 סטודנטים במסלולי הוראה שונים. בנוסף לכך, היא משמשת מרכז השתלמות אזורי לאלפי מורים וגננות מבאר שבע ומהסביבה. במכללה מכינה חד-שלבית ודו-שלבית שלומדים בה כ-500 סטודנטים.

שכר לימוד אוניברסיטאי הנקבע מידי שנה על ידי משרד החינוך.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שב

כל מסלולי הלימוד של המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע


תמונות

  • שם מוסד הלימוד:
     המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע
  • שם מסלול הלימוד:
     לימודי הסבת אקדמאים להוראה
  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי חינוך והוראה

לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649