עריכת קולנוע וטלויזיה

לימודי תקשורת ועיתונאות יקנו לכם ידע והבנה בתהליכים ציבוריים וחברתיים ובהשתקפותם בתקשורת. בלימודים מושם דגש על יכולת הניתוח והביקורת של מי שמתעתד לעבוד כעיתונאי.

עריכה קולנועית מקצועית:

רקע כללי:

זוהי תכנית לימודים מיוחדת ומעמיקה השואפת למקצע עורכים-יוצרים איכותיים.
העורכים הם האנשים שאחראים על האופן בו זורמת היצירה הקולנועית מהמסך אל הצופה. הם לוקחים את כל החומרים המצולמים – חומרי הגלם שנאספו מתחילת התהליך של הפקת הסרט, מהחזון שנולד בראשו של הבמאי ודרך מה שהתרחש על סט הצילום ותועד בעדשת המצלמה של הצלם והופכים את כל זה לסרט מוגמר וקוהרנטי.
מטרת הקורס היא לנפק עורכים בעלי רגישות אמנותית וסיפורית שיובילו את תהליך עריכת הסרט לסופה המוצלח ברמה טכנית ורעיונית גבוהה.
מעבר לידע ולמיומנות הטכנית הגבוהה בתוכנות עריכה, העורכים נדרשים לשלוט בתחום הרעיוני של השפה הקולנועית – שפה הבאה לידי ביטוי בטכניקות החיתוך והחיבור בין התמונות ובהתאמה לפסקול בכל סוג של סרט -עלילתי, תיעודי, פרסומת, או קליפ מוסיקלי.
העורכים המקצועיים נדרשים להבנה עמוקה בשפה  הקולנועית ובהיסטוריה שלה וכן לשליטה בכל מרכיביה – דמיון, קצב מוסיקלי וחזותי, כושר ניתוח, דקות אבחנה, יכולת אינטלקטואלית וסבלנות רבה על מנת לפרק ולהרכיב שוב ושוב כל צילום וצילום בסרט, כמו פאזל בעל אינסוף אפשרויות.  
התוכנית מיועדת למי שאינו בעל נסיון קודם בעריכה או בעל רקע מועט בווידאו ובמחשב וכן לבוגרי מגמות קולנוע, טלוויזיה ותקשורת המעוניינים להרחיב את הידע והניסיון.  

תעודה:
תעודת גמר/השתתפות מטעם המוסד.

תכני הלימוד:
במהלך הלימודים תכירו מונחים ועקרונות של עריכת סרט, תוך התמקדות ביסודות הטכניים והמעשיים ובתהליכי עריכה מקצועיים בחדר העריכה.
הסטודנטים גם ילמדו טכניקות חיתוך וחיבור תמונה לתמונה ובהתאמה לפסקול, ליצור משמעויות, להתאים את סגנון העריכה לתוכן הסרט ולסוגו וליצור סוגי מבנה שונים בסרט: סיפורי (רציף), דרמטי, דינמי, רגשי, אינטלקטואלי, תמטי ועוד.
הקורסים התיאורטיים בתחום העיוני-קולנועי נועדו להעשיר את הידע, לפתח את הדמיון ולהפרות רעיונית את הסטודנטים; להקנות כלי חשיבה לביטוי אסתטי ואמנותי בשדות המבע והתקשורת החזותית בכלל, ובשפה הקולנועית והטלוויזיונית בפרט.
כל שבוע ניתנים תרגילי עריכה ומטלות חובה אישיות שיוגשו לביקורת, ויעלו לדיון וניתוח בשבוע שלאחריו.
 
 
קורס עריכה ופוסטפרודקשן - סרטים קצרים ועיבודים דיגיטליים:

רקע כללי:

בתוכנית כוללת לימודי עריכה של סרטים קצרים כמו פרסומות, קליפים, סרטים תיעודיים קצרים ועוד, עיצוב אפקטים ועיצוב פסקול. כמו כן ילמדו קורסים עיוניים בתחום התרבות והתקשורת, תולדות האמנות והמבע הקולנועי.
מסיימי התוכנית יוכלו לעבוד בתחום הפרסום, הטלוויזיה, פוסטפרודקשן, הקולנוע הדיגיטלי והמדיה האינטראקטיבית.

תכני הלימוד:
עריכה דיגיטאלית, עריכה רעיונית, אפקטים מיוחדים (Special Effects), יסודות העיצוב הגראפי ועיבוד תמונה, צילום והפקה, סאונד דיגיטאלי ועיצוב פסקול (Adobe Audition), קורסים עיוניים
הסטודנטים ילמדו להכיר את הכלים והשימושים הטכנולוגיים הבאים:
כלי עריכת וידיאו דיגיטלי: Avid, Premiere .
כלי עריכה ואפקטים דיגיטליים לאנימציה, וידאו ותמונה: After Effects.
כלי עיצוב גרפי ועיבוד תמונות: Photoshop.
כלי עריכת סאונד: Adobe Audition .
מצלמות וידאו
 
קורס האולפן הווירטואלי – צילום ועריכה דיגיטאלית:

רקע כללי:

הכבלים והלווין על שלל ערוצי הטלוויזיה החדשים שהעלו לאוויר, הפכו את תחום הטלוויזיה לדינאמי, מרתק ומכניס. קורס זה מאפשר התמחות כצלם, כתב, במאי ואיש צוות הפקה ופוסט הפקה באולפן דיגיטלי.
קורס האולפן הווירטואלי יכיר לך את השלבים בהפקת תכנית טלוויזיה: צילום ועריכה דיגיטלית, הפעלת אולפן טלוויזיה וחדר הקונטרול – השולט על האולפן, תהליך הפוסטפרודקשן, הכנת כתבה טלוויזיונית ועוד.
המסלול מתמקד בצילום והפקת כתבות ותכניות טלוויזיה באולפן מולטיקאמרה (מרובה מצלמות).
תכנית הלימודים החדשנית והמקיפה עוצבה בעבור אנשים המעוניינים להתמחות כאנשי צוות הפקה באולפני עריכה, אולפני טלוויזיה (כגון: חדשות 10, זכייניות ערוץ 2 ועוד) וכן בחברות המפתחות משחקי וידאו וכיוצרים עצמאיים בתחום.
התכנית כוללת התמחות בצילום ועריכת סרטים; הפעלת אולפן וירטואלי לשידורים דיגיטליים, ניהול הפקה לאולפני טלוויזיה (טכנולוגיה דיגיטלית/אינטראקטיבית ואנלוגית); כמו גם, לימוד תהליך יצירת מוצרים משולבי-אפקטים לשידור והקרנה לאולפני פוסטפרודקשן ולחברות המפתחות משחקי וידאו ומולטימדיה.

תעודה:
תעודת גמר/השתתפות מטעם המוסד.

תכני הלימוד:

תוכנות לעריכת סרטים דיגיטלית: Avid ו-Premiere, מצלמות דיגיטליות: DVCam ו- DVCPro, תוכנה ליצירת אפקטים דיגיטליים מתקדמים: After Effects, יתקיימו מספר מפגשים באולפן מולטיקמרה חיצוני (אולפן טלוויזיה מקצועי), בסמסטר א יתקיימו ארבעה מפגשים מרוכזים, שבהם יילמדו יסודות תוכנת Photoshop.
המעבדה וחדרי העריכה יעמדו לרשות הסטודנטים במסגרת שעות הלימוד בתחומים הרלוונטיים.
 
קורס עריכה דיגיטאלית מתקדמת ב- Avid:

רקע כללי:

מערכת העריכה Avid Media Composer היא המערכת המשוכללת והנפוצה ביותר בעולם הקולנוע והטלוויזיה לעריכת סרטים, כתבות וכל דבר מצולם. גם סרטים הוליוודיים נערכים על ידי מערכת AVID. במהלך הלימודים תכירו לעומק את כל יישומי התוכנה בעלת אלפי הפונקציות והאפקטים.
תוכנת הAVID מאפשרת לכם לצאת עם סרט מושלם מבחינת עריכת האודיו והוידאו. עם ידע בתוכנה הזו תוכלו למצוא עבודה כעורכי AVID בעולם ההפקה, הפרסום, הקולנוע והטלוויזיה.

תכני הלימוד:

עקרונות ההפעלה והיישומים השונים של מערכת העריכה Avid, הנמצאת בחזית העשייה הקולנועית והטלוויזיונית, ההיבטים הטכנולוגיים של הווידאו הדיגיטאלי, ארגון פרויקטים מורכבים, שילוב בין חומרים דיגיטאליים, עריכת ערוצי סאונד, שילוב בין וידאו לתמונה, שילוב בין אפקטים תלת-ממדיים, התוצר הסופי ועוד.
 
קורס עריכה קולנועית-טלוויזיונית (Premiere):

רקע כללי:

לימוד עקרונות העריכה והאפשרויות השונות העומדות בפני מעצבי מדיה. תלמדו איך  לשלב דימויים סטטיים ודינמיים. תוכנת העריכה Adobe Premiere משמשת להפקת סרטים קצרים ועבודות מולטימדיה.

תכני הלימוד:

מבוא לעריכה, מושגי יסוד קולנועיים, מושגי יסוד טלוויזיוניים, עריכת סרטים קצרים, עריכת חדשות, פתיחת פרויקט דגימה וייבוא קבצים, עריכת ערוצי סאונד, שילוב וידאו ותמונה, שימוש ב-Trim, הפעלת אפקטים דיגיטאליים מתקדמים (Special Effects), שימוש בפילטרים לעיבוד תמונה, אנימציה ושקיפויות ב-Multilayers, יצירת כותרות, קבלת התוצר הסופי: קלטת וידאו, וידאו אינטראקטיבי, וידאו לאתר אינטרנט, DVD.
 
מאמרים נוספים בתחום לימודי תקשורת

לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649