המרכז ללימודים אקדמיים

B.A במינהל מערכות בריאות

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - היוצרים 2 אור יהודה


ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה - מהרו להירשם!


אודות התכנית:
החוג לניהול מערכות בריאות במרכז ללימודים אקדמיים שם לו למטרה להכשיר סטודנטים לתפקידים מובילים ניהוליים וארגוניים בכל רבדיה של מערכת הבריאות הכוללים בין היתר: ניהול טכנולוגיות רפואיות מתקדמות, ניהול בתעשייה, ניהול בסיעוד, מזכירות רפואית, ניהול וארגון שירותי בריאות במגזר הציבורי והפרטי ותכנון, ניהול וקביעת מדיניות בריאות.
תוכנית הלימוד במל"א הינה היחידה המציעה 2 התמחויות מקצועיות לבחירת הסטודנטים וזאת במטרה להקנות ללומדים יתרון תחרותי בשוק העבודה והקידום המקצועי:

◄ התמחות ניהול מחקר קליני– ניסוי קליני מוגדר כניסוי רפואי בבני אדם. זהו השלב האחרון, המסכם והקובע את גורלם של תרופה, מוצר ביולוגי, מכשיר או טכנולוגיה רפואית חדשה, הוא נערך בתום כל הבדיקות והבחינות האחרות שבהם עמד המוצר. תחום זה הינו אחד המבוקשים ביותר במערכת הבריאות ונהנה מהקצאת משאבים אדירה. בוגרי ההתמחות יוכלו להשתלב כמנהלי מחקר קליני וכיועצים למחקרים קליניים בבתי החולים, חברות התרופות כדוגמת טבע, בחברות הביומד והמכשור הטכנולוגי. בוגרי התואר הראשון BA במנהל מערכות בריאות בהתמחות מינהל מחקר קליני ייהנו גם משתי תעודות מקצועיות מבוקשות:
■ CRA– ניטור ניסויים קליניים: מנטר ניסויים קליניים הוא הגורם האחראי על שמירת זכויות חולים המשתתפים בניסוי. על המנטר לוודא שהמחקר מתבצע על פי הפרוטוקול ושאין חריגות מתקנות FDA.
■ GCP- Good Clinical Practices: GCP הוא סטנדרט בינלאומי מחייב, אתי ומדעי, אשר ניסויים קליניים מתוכננים מבוצעים ומדווחים על פיו. כללי ה-GCP נועדו להגן על זכויות החולים, ביטחונם ורווחתם ולהבטיח איסוף נתונים מדויק, אמין וקביל.

◄ התמחות בניהול תחום גרונטולוגיה יישומית - גרונטולוגיה היא מדע, יחסית צעיר, העוסק בחקר ההזדקנות בהקשרים סוציולוגיים, כלכליים ותרבותיים (בשונה מגריאטריה העוסקת בחקר מחלות הזיקנה )
תפקידיו של בוגר התוכנית המוצעת יכולים לבוא לידי ביטוי במספר עולמות תוכן, שלהם נזקק האדם המבוגר : ספק שרותים יומיומיים וצרכי זיקנה שונים, מאמן או חונך לאדם המבוגר, מעריך, מתכנן ומבקר תוכניות טיפול סיעודיות, שיקומיות, תרבותיות וחברתיות למבוגר, חוקר בנושאי ההתבגרות והזיקנה והסובב אותם, מנהל מוסדות מתאימים למבוגרים כמועדונים או בתי אבות לסוגיהם ומייצג משפטי המסייע ביד המבוגר למילוי מסמכים שונים או להגשת בקשות לגופים שונים, כביטוח הלאומי וכדומה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות החוג למינהל מערכות בריאות במרכז
ללימודים אקדמיים.תנאי קבלה:
● בעלי בגרות מלאה בממוצע של 75 לפחות.
● מועמדים מעל גיל 30 יידרשו למכינה קדם אקדמית
● מעבר מבחן אמי’ר בציון של 185 לפחות. כל המועמדים נדרשים למבחן חיצוני באנגלית.

משך הלימודים
3 שנים, 9 סמסטרים.

קהל יעד:
התוכנית מיועדת בעיקרה לעובדי מערכת הבריאות שאינם בעלי תואר ראשון, המעוניינים להתקדם לתפקידי
ניהול במערכת הבריאות:
● מזכירות ניהולית
● מזכירות רפואית
● מנהלות שירות רפואי ( תפקידי פקידות )
● מנהלי מרפאות
● אחיות בלי תואר
● נותני שירותים במערכת הבריאות ( מחשוב, לוגיסטיקה )
● אנשי משק
● פיזיותרפיסטים
● טכנאי רנטגן
● שינניות

כל מסלולי הלימוד של  המרכז ללימודים אקדמיים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649