NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

תואר שני במשפטים במסלול עיוני

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

תואר שני במשפטים במסלול עיוני
אוניברסיטת תל אביב

העמקת הידיעה המשפטית בבית הספר למשפטים המוביל בארץ:
◄ תואר יוקרתי למשפטנים השואפים לשדרוג אקדמי
◄ מיטב המרצים במבחר גדול ומגוון של קורסים

מסלולי התמחות:
■ משפט מסחרי
■ משפט אזרחי
■ משפט ציבורי
■ משפט פלילי

התכנית מותאמת למשפטנים בעלי לו"ז עמוס:
■ תכנית לימודים מובנית למשך שנתיים
■ תכנית גמישה המתקיימת בימי שלישי אחה"צ ובימי שישי

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני במשפטים במסלול עיוני באוניברסיטת תל אביב.


אודות משפטים:
“על שלושה דברים העולם עומד: על הדין ועל האמת ועל השלום, שנאמר (זכריה ח, טז) ’אמת ומשפט שלום שפטו בשעריכם’’ (מסכת אבות א, יח) — קיומו של המשפט חיוני לכינונה של ציביליזציה, וכללי המשפט והשיח המשפטי משפיעים באופן דרמטי על עיצובה של החברה האנושית. הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל–אביב מזמינה אתכם להצטרף לעולם היצירה המשפטית, ומציעה לכם חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה, סביבה של מצוינות אקדמית, וחיים סטודנטיאליים תוססים.

אודות הפקולטה:
הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, הממוקמת בליבה של העיר תל אביב, היא בית הספר למשפטים המוביל בארץ.
הפקולטה מציעה סביבה של מצוינות אקדמית בדמות חברי סגל בעלי שם, חיים סטודנטיאליים תוססים, מבחר אפשרויות להכשרה קלינית ופעילויות חוץ-קוריקולרית מגוונות.
השפעתה של הפקולטה על העולם המשפטי והחוץ משפטי גדולה עד מאוד ומתבטאת במחקר האקדמי ברמה גבוהה היוצא ממנה, בבוגריה המעולים, במעורבות החברתית שלה ובמספר הרב של התכניות והמרכזים הפועלים במסגרתה.

חברי הסגל:
חברי הסגל של הפקולטה מפרסמים את עבודתם בכתבי העת מעולים ובבתי הוצאה לאור יוקרתיים, ומתארחים בקביעות בפקולטות המובילות למשפטים בארצות הברית ובאירופה.
לעבודה המחקרית של חברי סגל הפקולטה ישנה השפעה בולטת ונמשכת על המשפט הישראלי והבינלאומי, כמו גם על התיאוריה של המשפט.
במקביל, הפקולטה היא חלוצה בקרב האקדמיה הישראלית בפעלתנותה למען מטרות חברתיות חשובות, בין היתר במסגרת הקליניקות המשפטיות הדינמיות שלה ובהליכי הקבלה הפרוגרסיביים שהיא נוקטת בהן.

עבור הסטודנטים הלימודים בפקולטה מהווים חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה. הפקולטה מציעה מבחר גדול של קורסים, סמינרים והזדמנויות למחקר. הסטודנטים זוכים גם בנסיון מעשי במסגרת הקליניקות המצוינות של הפקולטה. מעבר ללימודים עומד לרשות הסטודנטים מגוון עשיר של ארגוני סטודנטים, קבוצות עניין מקצועיות, גופים חברתיים וכתבי עת סטודנטיאליים, המאפשרים לתלמידים לממש כל תחום עניין שהוא. אין זה מפתיע, לכן, שהסטודנטים הלומדים בפקולטה הם איכותיים ביותר.

בוגרי הפקולטה:
על בוגרי הפקולטה נמנים שופטי בית המשפט העליון, פרקליטים
מן השורה הראשונה, שרים בממשלה וחברי כנסת.

מטרת הלימודים:
לימודי התואר השני בפקולטה למשפטים מיועדים לאפשר לתלמידים בעלי תואר ראשון להמשיך בלימודים ברמה מתקדמת תוך הרחבת השכלתם המקצועית והעמקת ידיעתם המשפטית.
הפקולטה למשפטים רואה בלימודי התואר השני חלק מרכזי מפעילות ההוראה והמחקר שלה. הפקולטה, באמצעות ועדת תואר שני, מוריה ומוסדותיה מלווה את תכניות הלימודים השונות והתלמידים הלומדים בהם, מושיטה להם סיוע ועזרה ככל הניתן ומקיימת מעקב ופיקוח אחר התקדמותם במסגרת התכנית.מסלולי התמחות:
תוכנית התואר השני העיוני מאפשרת בחירה בין מספר מסלולי התמחות:

משפט מסחרי - התמחות זו מספקת ידע תיאורטי ומעשי המסייע בהבנת היבטיה המשפטיים של פעילות עסקית מורכבת. המסלול מיועד למשפטנים המבקשים להעמיק את הכשרתם בנושאים כדוגמת המשטר התאגידי בחברות בורסאיות, פעילות שווקי ההון, התקשרויות חוזיות מורכבות, רגולציה של שווקים ומדיניות מסים.
משפט אזרחי - התמחות המקנה ידע עיוני ופרקטי מתקדם בתחומי החוזים, הנזיקין והקניין. מסלול זה מיועד למשפטנים המעוניינים להעמיק את הכשרתם בתחומים כגון דיני מקרקעין, דיני עבודה, דיני המשפחה, קניין רוחני ודיני ירושה.
משפט ציבורי - התמחות המעמיקה את ההבנה של מערכת היחסים המורכבת שבין הפרט למדינה, ובין גופי השלטון השונים לבין עצמם. מסלול זה מיועד למשפטנים המעוניינים להעשיר את הבנתם בתחומים כגון זכויות אדם, משפט מנהלי, דיני רשויות מקומיות ומשפט ציבורי מסחרי.
משפט פלילי - התמחות המוקדשת להבנת מנגנוני הענישה המשמשים לאכיפת הדין. מסלול זה מיועד למשפטנים המתעניינים בסוגיות כגון מנגנוני החקירה והתביעה, הליכי השיפוט הפליליים והמשמעתיים, אסטרטגיות לניהול משפט פלילי ומדיניות ענישה.

תכניות בינלאומיות למנהלים:
הפקולטה מקיימת שתי תוכניות לימוד חוץ- תקציביות לתואר שני עיוני בשיתוף עם אוניברסיטאות מובילות בארצות הברית:

משפט מסחרי בשיתוף עם אוניברסיטת ברקלי - תכנית מנהלים המיועדת למשפטנים בעלי ניסיון מעשי בתחום המשפט המסחרי – עורכי דין ושותפים מהמשרדים בתחום, יועצים משפטיים, שופטים, נושאי משרה בגופים ממשלתיים וכיוב

משפט ציבורי בשיתוף עם אוניברסיטת נורת’ווסטרן - תכנית מנהלים מיוחדת ונפרדת לשופטים, פרקליטים, יועצים משפטיים, רגולטורים, ועורכי-דין בעלי נסיון בשירות הציבורי או בתחומי המשפט הציבורי או הבינלאומי
מסלול מואץ לתואר ראשון ושני:
ההפקולטה למשפטים מקיימת, תכנית לימודים המיועדת לתלמידים בעלי הישגים גבוהים בלימודיהם ומאפשרת למשתתפים בה לסיים תואר ראשון ותואר שני בתוך ארבע שנים וחצי (או חמש שנים במסלול עם תזה).
תלמידי התואר הראשון אשר התקבלו למסלול הלימודים המואץ יוכלו להתחיל בלימודי התואר השני כבר בסמסטר הראשון של שנת הלימודים הרביעית שלהם.

ההכרה בלימודים:
אלה תותנה בהשלמת לימודי התואר הראשון, ובהרשמה ללימודי התואר השני בהתאם להנחיות מזכירות תארים מתקדמים בפקולטה למשפטים

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649