NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

תואר שני במנהל עסקים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

הפקולטה לניהול בית הספר למוסמכים במנהל עסקים היא הפקולטה הגדולה בישראל והיחידה שזכתה לאקרדיטציה בינלאומית מטעם -AACSB הארגון העולמי המוביל של בתי ספר למנהל עסקים.
◄ הכשרת תלמידים למלא תפקידי ניהול ולכהן במשרות ניהול בכירות בסקטור הפרטים והציבורי

חמישה מסלולי התמחות:
■ מימון חשבונאות ■ ניהול השיווק ■ ניהול והתנהגות ארגונית
■ ניהול טכנולוגיה ומערכות מידע ■ אסטרטגיה ויזמות

◄מסלול לימודים מובנה המתנהל יומיים בשבוע אחה"צ
ובערב ומאפשר סיום התואר בשנתיים

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני
במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.


אודות הפקולטה לניהול
הפקולטה נוסדה בשנת 1966 ומראשיתה התברכה בשורה של חוקרים בעלי שם בינלאומי, באיכות יוצאת מן הכלל של תלמידים ובחלוף השנים שורות של בוגרים המכהנים במשרות ניהול בכירות בסקטור הפרטי, הציבורי ובמוסדות הממשל. ב 2003 קיבלה הפקולטה את תו התקן הבינלאומי של איכות ומצויינות מטעם ארגון ה AACSB - ביה’ס הראשון והיחיד בישראל הנושא תו תקן זה.
מדי מספר שנים עומדת הפקולטה לבחינה מחודשת ושומרת על עדכון תו התקן היוקרתי הזה. בנוסף למגוון תכניות הלימוד, מקיימת הפקולטה דיאלוג רציף עם העולם העסקי בארץ ובחו’ל ומקפידה על שיגרה של תרומה לקהילה הן במסגרת הלימודים והן בקרב בוגריה.
מוסמך אוניברסיטה במנהל עסקים (MBA)
המציאות בה פועל המנהל מחייבת אותו להגיע להחלטות בתנאים של אי ודאות, עליהן משפיעים בעת ובעונה אחת מספר גדול של גורמים שלא על כולם יש שליטה מלאה, ואשר רק חלקם ניתן להערכה כמותית. במסגרת מציאות זו חייב המנהל למלא את תפקידיו, הכוללים בין השאר: התויית מטרות ומגמות ליחידה שבראשה הוא עומד ותרגום מגמות אלה להוראות בנות ביצוע. גיוס חבר עובדים ושאר משאבים, ארגונם, פיתוחם והפעלתם ביעילות מירבית, הפעלת מערכות בקרה ודיווח שבעזרתן יוכל לפקח על ביצוע משימות הארגון.

מטרת הלימודים
להכשיר את התלמידים למלא תפקידי ניהול ולהגיע להחלטות בתנאים של אי-ודאות תוך הקניית כלים שונים כמו דרכי חשיבה; שיטות ניתוח, הרגלי עבודה ומחקר ועקרונות יישום שפותחו בתחום מדעי החברה המתימטיקה והניהול ולטפח בהם כושר אבחון; ניתוח שיקול והחלטה.

מסלולי התמחות
■ ניהול והתנהגות ארגונית - מטרת ההתמחות היא לאפשר לתלמידי המב’ע להכיר את התחומים העיקריים של ההתנהגות האנושית בארגונים וניהולה. ההתמחות מומלצת במיוחד לתלמידים המתעתדים לעסוק בניהול כח אדם, בהדרכה, ובפיתוח ארגוני וכן לתלמידים הרוצים לעסוק בניהול כללי ולהרחיב ידיעותיהם על הגורם האנושי בארגון, ועל הדרכים להשגת אפקטיביות ארגונית תוך ניהול העובדים בארגון. בלימודיו בהתמחות ובהתאם להתעניינותו יכול התלמיד להתמקד בנושא מסוים ולארגן את לימודיו בתחומים כמו ייעוץ ופיתוח ארגוני וניהול משאבי אנוש. לכל תחום מציעה התכנית קורסי בחירה מתאימים. תלמיד יהיה רשאי שלא להתמקד בתחום מסוים ולהשתתף בקורסי בחירה לפי ראות עיניו.
■ מימון חשבונאות - ההתמחות במימון מכשירה תלמידים לתפקידי ניהול ומטה בסקטור הפיננסי בנקאי ולתפקידים בתחום הניהול הפיננסי בארגון. מושם דגש על הבנת הפונקציות של שוק ההון והערכת מכשירים פיננסיים בשוק ההון.

■ ניהול השיווק - מטרת ההתמחות בשיווק היא הקניית ידע תיאורטי ויישומי על שיטות להשגת מטרות הארגון על-ידי פעילות שיווקית. ההתמחות מקנה ידע בהשגת נתוני שוק ודרכי ניתוחם לשם זיהוי צרכים ורצונות של צרכנים פוטנציאליים והגדרתם, מדידת גודלם הכלכלי, קביעת שוקי מטרה עבור הארגון וקביעת המוצרים, השירותים ותכניות השיווק המתאימות לשירות שוקי מטרה אלו.בין הנושאים הנסקרים בהרחבה בהתמחות נמצאים הצרכנים הפוטנציאליים של המוצר או השירות, הדרכים בהן הם מקבלים החלטות, מגוון המוצרים האופטימלי לציבור זה, קביעת מחירי המוצרים והשיטות להעברת אינפורמציה לצרכן ולשכנעו באמצעי פרסומת, אנשי מכירות, קידום מכירות ושיווק ישיר.

■ ניהול טכנולוגיה, יזמות ומערכות מידע - לכלכלה הישראלית יש משקל סגולי גלובאלי ייחודי בכל מה שקשור בניהול יזמות וחדשנות טכנולוגית ובניצול מושכל של טכנולוגיות המידע. הפקולטה לניהול בכלל וההתמחות בניהול טכנולוגיה ומערכות מידע בפרט משקפות את הניסיון הפרקטי הרב שנצבר בכלכלה הישראלית ובעולם בתחומים אלה ועוסקות באופן שוטף ומתמיד בבחינה מדעית של הניסיון הפרקטי מתוך כוונה להבין אותו לעומקו וכדי להעמיד ידע זה לרשות תלמידי מנהל עסקים בישראל. תכנית ההתמחות בניהול טכנולוגיה, יזמות ומערכות מידע מציעה לתלמידי ההתמחות שני מוקדי למידה המאפשרים ללומדים לגבש תובנות מקיפות בכל אחד מהתחומים – ניהול טכנולוגיה ויזמות וניהול משאב המידע בארגון.

■ אסטרטגיה ויזמות - תחום האסטרטגיה עוסק בתהליכי הניתוח והתכנון הנדרשים מארגונים עסקיים לשם השגת יתרון תחרותי בר קיימא בסביבה העסקית בה הם פועלים. במסגרת ההתמחות נלמדים כלים תיאורטיים ומעשיים המאפשרים לארגונים לממש את היעדים שהציבו לעצמם, בהתחשב באילוצים הנובעים מהיכולות והמשאבים העומדים לרשותם, בתנאי הסביבה העסקית בה הם פועלים, ובתגובתם האפשרית של שחקנים אחרים הפועלים באותה סביבה עסקית. לימודי אסטרטגיה משלבים רעיונות וכלים מכל ההתמחויות בלימודי מנהל עסקים לרבות כלכלה, מימון, חשבונאות,
שיווק והתנהגות ארגונית.

מוסמך אוניברסיטה במנהל עסקים עם התמחות בניהול פיננסי (MBA)
תכנית זו מיועדת למועמדים בעלי תואר BA בחשבונאות שסיימו שנת השלמה בחשבונאות במוסד מוכר. התכנית נועדה להכשיר חשבונאים לתפקידי ניהול עם דגש על ניהול פיננסי. התכנית מאפשרת למשתתפים ללמוד לקראת התואר ’מוסמך אוניברסיטה במנהל עסקים’ (מב’ע) באופן מרוכז ומבלי להתנתק ממקום עבודתם. תכנית הלימודים תואמת את תכנית הלימודים לתואר מב’ע במסלול הרגיל, אך יש בה מספר מרכיבים ייחודיים:

מוסמך אוניברסיטה במנהל עסקים בינלאומי (iMBA)
תכנית מב’ע בינ’ל ע’ש סופר הינה תכנית לימודים חדשה, שנפתחה בשנת הלימודים תש’ע. הלימודים בה מתקיימים בשפה האנגלית.

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649