NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

הכשרת הדרג המוביל במחקר ובפיתוח בתעשיות הטכנולוגיה העילית
ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה - מהרו להירשם!

אודות:
ביה"ס להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל-אביב זכה לקבל מהוועדה להערכת איכות של המועצה להשכלה גבוהה את השבחים הבאים: "איכות התכניות להנדסת חשמל בטכניון ובאוניברסיטת תל-אביב הינה בת-השוואה לאלו של מיטב התכניות להנדסת חשמל באוניברסיטאות הטובות ביותר בארה"ב".

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות
תואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב.


מטרת הלימודים:
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מיועדים להכשיר את הדרג המוביל במחקר ובפיתוח תעשיות ה- High-Tech של שנות ה- 2000 וזאת באמצעות:
◄ העמקת וביסוס הידע ההנדסי והמדעי בתחומי הנדסת חשמל. התוכנית לתארים מתקדמים באה לענות על הצרכים של תעשיית ההיי-טק המודרנית הדורשת מהנדסים ומדענים השולטים בנושאים רבים שאינם נלמדים בתוכנית התואר הראשון, וכן התמחויות בנושאים ספציפיים שמקומן הטבעי הוא בלימודי ההמשך על בסיס הידע המוקדם בתואר הראשון.
◄ הכשרת חוקרים, מדענים ומובילים טכנולוגיים, ולצורך כך תוכנית הלימודים מספקת את הבסיס הנדרש לצורך מחקר מדעי מתקדם המוביל לתואר שני ולדוקטורט.
תכנית בית הספר מאפשרת מצד אחד להעמיק בתחומים מוגדרים ומצד שני נותנת גמישות לבחור נושאי לימוד מתוך כל ספקטרום הנושאים בביה’ס וכך ליצור מסלול לימודים רב-תחומי.

תנאי קבלה:
ללימודי התואר השני רשאים להירשם מועמדים הממלאים אחר כל התנאים הבאים:
◄ בעלי תואר ’בוגר אוניברסיטה’ (B.Sc.) בהנדסה או במדעים מדויקים, מטעם מוסד מוכר להשכלה גבוהה, שהממומע המשוקלל של ציוניהם לתואר הראשון הוא 80 לפחות.
◄ על המועמד להמציא אישור על מיקומו היחסי (מדרג) בחוג הרלוונטי במחזור בו סיים את לימודי התואר הראשון
◄ הממוצע המשוקלל המינימלי לקבלה משתנה משנה לשנה ותלוי גם ברקע לימודי התואר הראשון ובבסיס הידע של המועמד.
◄ בוגרי מסלולים אחרים יתקבלו לתכנית השלמות על פי חתכי קבלה ויתקבלו ללימודי תואר שני רק לאחר שיעמדו בדרישות.

מבנה תכנית הלימודים:
בביה’ס להנדסת חשמל קיימים מספר תחומי התמחות, הממשיכים את המסלולים המוצעים בתוכנית בתואר ראשון:
◄ תקשורת
◄ עיבוד אותות
◄ עיבוד תמונה וראייה ממוחשבת
◄ בקרה
◄ מחשבים
◄ מערכות הספק
◄ מיקרו וננו אלקטרוניקה – התקנים וחומרים
◄ אלקטרואופטיקה — התקנים ומערכות
◄ גלים אלקטרומגנטיים
◄ מקורות והתפשטות
◄ פיזיקה פלאסמה
תחומי התמחות אלו מייצגים את הידע, הקורסים ותחומי העניין הנוכחיים של אנשי הסגל בביה’ס.
◄ תכנית הלימודים מאפשרת (אך אינה כופה) בחירה בהתמחות מסוימת. קיימת אפשרות לשילוב בין תחומי התמחות (למשל שילוב טבעי כמו ’תקשורת אופטית’).
◄ על הסטודנטים, בהתייעצות עם מנחיהם, לבנות תכנית לימודים שתענה על דרישות המינימום המפורטות להלן של קורסי חובה וקורסי ליבה. כדי להקל על בניית תכניות הלימודים, מוצגים בידיעון ובאתר ביה’ס מספר תכניות אפשריות בכל אחד מתחומי הלימודים.

מסלולי הלימוד:
בביה’ס להנדסת חשמל מוצעים 2 נתיבי לימודים לתואר שני המיועדים לתלמידים שסיימו תואר הראשון בהנדסת חשמל או לתלמידים שסיימו תואר ראשון בהנדסה אחרת, מתמטיקה, פיזיקה ומדעי המחשב ועמדו בלימודי השלמה:
◄ נתיב מחקרי הכולל עבודת תזה (24 נקודות זכות): נתיב זה מיועד לתלמידים המעוניינים בהכשרה בשיטות מחקר וכתיבת חיבור מדעי (כתיבת התזה 12 נקודות זכות). נתיב זה מתאים במיוחד לתלמידים המעוניינים להמשיך לתואר שלישי לאחר סיום התואר השני.
◄ נתיב פרויקט גמר (36 נקודות זכות): נתיב זה מיועד לתלמידים המעוניינים בהרחבת, העמקת ועדכון הידע המקצועי שלהם, ללא עבודת מחקר בהיקף של תזה. המסלול מיועד לתלמידים ב’זמן חלקי’ בלבד. מוסמך הפקולטה להנדסה בנתיב פרויקט גמר (3 נקודות זכות) שירצה להגיש מועמדותו לתואר שלישי יידרש לעמוד בדרישות המוצגות על ידי האוניברסיטה בפני תלמידים בעלי תואר שני מאוניברסיטאות אחרות, בהן סיימו תואר שני ללא עבודת גמר. בפרט, יידרש מועמד כזה להשלים עבודת תזה לתואר שני כמקובל בפקולטה.

אפשרויות תעסוקה:
ייחודה של הנדסת החשמל והאלקטרוניקה הוא בכך שהיא מאפשרת התמחות במספר רב מאוד של עיסוקים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע. מהנדס חשמל ואלקטרוניקה יכול להשתלב בתעשייה המתקדמת במגוון תפקידים - כגון:
◄ מחקר
◄ פיתוח
◄ שיווק וניהול בחברות טכנולוגיה עילית בתחומי התקשורת, ביטחון, אנרגיה, מחשבים, רפואה, רכב
◄ ועוד...

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649