NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

תואר שני בגיאופיזיקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

לימודי גיאופיזיקה ומדעים אטמוספיריים ופלנטריים תואר שני
החוג היחיד בארץ המאחד גיאופיזיקה,
מדעי האטמוספירה וגופים פלנטריים במערכת השמש

אודות:
זהו החוג היחיד בארץ המאחד את הגיאופיזיקה, מדעי האטמוספירה, וגופים פלנטריים במערכת השמש. תלמידי החוג רוכשים ידע וניסיון בגיאופיזיקה של כדור הארץ, גיאופיזיקה שימושית, גיאולוגיה שימושית, מדעי האטמוספירה, מדעים פלנטריים ופיזיקת החלל. ההוראה מקיפה את התופעות הפיזיקליות והמודלים המתמטיים הקשורים במבנה כדור הארץ, במבנה ובתנועות באטמוספירות, בהבנת התפתחות מזג האוויר וחיזויו, בהתהוות גשם וברקים, באקלים ושינוייו בסקאלות זמן שונות, בעצמים, למעט השמש עצמה, המהווים את מערכת השמש, בראשית החיים על הארץ ובשיטות מדידה המשמשות בפיזיקת החלל
מדעני החוג משתתפים בתכניות בינלאומיות רבות בשיתוף מדענים מרחבי העולם. מדעני החוג מעורבים בניסויים של החלליות קסיני ורוזטה של סוכנויות החלל האמריקאית והאירופית. למדעני החוג קשרי מחקר עם הרשות הפלשתינאית ועם ממלכת ירדן באשר למשאבי מים והידרולוגיה של בקע הירדן, ומדידת תנועת הלוחות הטקטונים משני עברי בקע הירדן. בחוג קיים מרכז חשוב לחקר ים המלח הנתמך ע"י קרן מינרבה ומרכז נאס"א לתצפיות כדור הארץ - ארכיון אינטראקטיבי של נתוני המזרח התיכון המופעל על ידי הסוכנות הישראלית לניצול החלל

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני בגיאופיזיקה באוניברסיטת תל אביב.


תנאי רישום וקבלה:
◄ ללימודים לתואר ’מוסמך אוניברסיטה’ יתקבלו בעלי תואר ’בוגר אוניברסיטה’ במגמות גיאופיזיקה ומדעי האטמוספירה, גיאולוגיה, מתמטיקה שימושית, פיזיקה או מקצוע אחר מתחום המדעים המדויקים, מדעי הטבע או הנדסה, בציון ’טוב’ (80) לפחות.
◄ תלמידים בתכנית דו-חוגית עם חוג מחוץ לפקולטה יידרשו לציון 80 בכל אחד מחוגי הלימוד.
◄ במקרים מסוימים יוכל תלמיד להתקבל על תנאי שישלים קורסים מתאימים לפי דרישת ועדת ההוראה.
◄ בכל מקרה הקבלה מותנית במציאת מנחה מבין מורי החוג לפני תחילת הלימודים, באישור המנחה ובאישור ועדת הוראה לתואר מוסמך של החוג.
◄ כמו כן פתוחים הקורסים הניתנים בחוג לבעלי תואר ’בוגר אוניברסיטה’ במדעים מדויקים, או בעלי תואר מקביל, המועסקים בתעשיות ובמוסדות מדע והוראה (לאחר סידורים אדמיניסטרטיביים כנדרש). לסטודנטים אלה תינתן אפשרות להיבחן בקורסים בהם השתתפו. אם יתקבלו בהמשך ללימודים לתואר ’מוסמך אוניברסיטה’, יזכו בהכרה בלימודים בהם השתתפו, בהתאם להחלטת ועדת ההוראה.

משך הלימודים:
הלימודים לתואר מוסמך נמשכים בדרך כלל שנתיים. תלמידים שאינם יכולים להקדיש את מירב זמנם ללימודים יוכלו לבחור ללמוד בהיקף חלקי במסלול לימודי צבירה לקראת תואר מוסמך (במסגרת ’מעמד מיוחד’).

מסלולי ההתמחות בחוג:
◄ גיאופיזיקה וגיאולוגיה
◄ מדעי האטמוספירה
◄ מדעים פלנטריים

השתתפות בקורסים::
◄ תלמיד נדרש ללמוד קורסים בהיקף של 28 שעות סמסטריאליות לפחות, בהן יושם דגש על קבלת בסיס רחב בשטחים השונים של הגיאופיזיקה והמדעים הפלנטריים, תוך השלמת הרקע המתמטי-פיזיקלי של התלמיד.
◄ הקורסים לתארים המתקדמים בחוג ניתנים בדרך כלל אחת לשנתיים.
◄ על הסטודנט להיות נוכח ב- 2/3 מההרצאות בקולוקויום החוגי במשך שלושה סמסטרים, המקנות נקודת זכות אחת בגין נוכחות זו.
◄ תלמיד רשאי להשתתף גם בקורסים מתכניות הלימודים בחוגי הפקולטה האחרים ובפקולטה להנדסה. השתתפות בקורסים אלו טעונה אישור ועדת ההוראה החוגית. על התלמיד להרכיב עם תחילת שנת הלימודים תכנית לימודים תוך התייעצות עם היועץ החוגי.

עבודת גמר:
בתום הסמסטר השני של שנת הלימודים הראשונה יבחר התלמיד בנושא לעבודת הגמר תוך התייעצות עם היועץ החוגי, ובאישור ועדת ההוראה. העבודה תבוצע בהדרכתו של מנחה מבין אנשי הסגל של החוג לגיאופיזיקה ולמדעים אטמוספיריים ופלנטריים באחד מתחומי ההתמחות המפורטים בידיעון. על התלמיד להוכיח, תוך ביצוע עבודת הגמר, דרך מחשבה עצמאית וכושר בעיבודו של החומר המדעי ובסיכומו.

מסלול ישיר לתואר דוקטור:
רשאי לפנות לוועדה היחידתית בבקשה להתקבל למסלול זה:
◄ מי שקיבל את התואר ’בוגר אוניברסיטה’ בציון משוקלל של 90 לפחות.
◄ תלמידים בוגרי תכנית דו-חוגית לתואר בוגר יהיו זכאים להירשם למסלול הישיר לדוקטורט אם ממוצע ציוניהם הכולל משני החוגים יהיה מעל 90 ובנוסף ממוצע ציוניהם בחוג לגיאופיזיקה ולמדעים אטמוספיריים ופלנטריים יהיה מעל 90.
◄ מי שממוצע ציוניו בהיקף של 15 שעות לפחות במהלך השנה הראשונה ללימודים לקראת התואר ’מוסמך’ הוא 90 לפחות, והציון המשוקלל שלו לתואר בוגר הוא 85 לפחות.
◄ מי שלמד במהלך שנה או שנתיים לקראת התואר ’מוסמך אוניברסיטה’ בהיקף של 60% לפחות מתכנית הלימודים, וממוצע ציוניו הוא 95 לפחות, ובלימודים אלה כלולים לפחות 3 קורסים שאינם סמינרים.

תחומי עיסוק:
◄ מחקר ופיתוח בתעשיות נפט וחיפושי נפט
◄ פיתוח מערכות אלקטרו-אופטיות
◄ עיבוד תמונות מלוויינים וצילומי אוויר
◄ מחקרים ימיים
◄ ועוד...

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649