NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

תואר שני במדעי המחשב

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

בואו לחקור ולתרום תרומה משמעותית למדע
ולתעשייה בביה"ס מהגדולים בארץ ומהמובילים בעולם! ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה - מהרו להירשם!אודות:
בית הספר למדעי המחשב הינו מהגדולים בארץ. הוא מונה כ-43 חברי סגל, כ-1,100 תלמידי תואר ראשון, כ- 200 תלמידי תואר שני וכ-80 דוקטורנטים, בנוסף לסגל המנהלי וצוות המחשוב. רבים מחברי הסגל הם מבין החוקרים הבולטים ביותר במדעי המחשב בעולם. חברי הסגל זכו בהרבה קרנות מחקר ובפרסים יוקרתיים, ביניהם: פרס ישראל פרס אמת , פרס גדל, פרס לנדאו ופרס בטחון ישראל.
רבים מקרב מסיימי התואר השני בביה"ס ממשיכים ללימודי דוקטורט בביה"ס, במוסדות אחרים בארץ ובעולם. כל בוגרי התואר השני משתלבים במקומות מובילים בתעשיית ההיי-טק ובאקדמיה

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות
תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב.


מטרת הלימודים:
◄ לאפשר לסטודנט להתנסות במחקר אקדמי על מנת לאפשר המשך לימודים לתואר ’דוקטור לפילוסופיה’ וכן להכשיר אנשי מקצוע בתחומים מגוונים, תיאורטיים ויישומיים במדעי המחשב.
◄ הקורסים הנלמדים בתכנית המוסמך הינם בנושאים מתקדמים מגוונים שבהם מתרכז מחקרו של המרצה.
◄ עיקר המטרה בקורסים אלה היא לאפשר לסטודנט להכיר מקרוב את חברי הסגל ולבחור בהתאם את המנחה המתאים לו. כאשר נמצא מנחה מתאים, מתחיל הסטודנט בעבודת התזה שבה הוא זוכה להתוודע אל המחקר האקדמי. חלק גדול מעבודות התזה שמושלמות בבית הספר זוכות להתקבל לכנסים בינלאומיים חשובים. במקרים אלה יוזמן הסטודנט להציג את עבודתו בכנס.

אפשרויות תעסוקה:
◄ סטודנטים המסיימים את לימודי מדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב הינם בין המבוקשים ביותר בתעשיית ההיי-טק הישראלית ובראש המתקבלים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בעולם. חלק אף פונים להקים חברות משל עצמם.
◄ מיקומה של האוניברסיטה במרכז העסקים של ישראל עוזר ביצירת קשר הדוק בין בית הספר לחברות המובילות בארץ כמו Google, IBM, Check-Point, Microsoft, Intel , Cisco ועוד.

קריירה אקדמית:
במדעי המחשב יש נושאים רבים ומעניינים שבהם חוקר מסוגל לתרום תרומה משמעותית. דבר זה נובע בחלקו מגילו הצעיר של התחום, אך גם מאופיו: בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית המהירה בשנים האחרונות, אנו עדים לתחומי מחקר חדשים שמופיעים מדי שנה במדעי המחשב. זה כולל שאלות הנוגעות לביולוגיה חישובית (רשתות ביולוגיות, מערכי DNA), אלגוריתמי רשת (peer-to-peer network, ניהול תורים בנתבים), ארגון רכיבי זיכרון בטכנולוגיית פלאש, כמו גם נושאים תיאורטיים (חישוב קוונטי), אבטחת מידע Cyber כאמור, התחום הוא דינמי ומתחדש ועל כן צעירים רבים וטובים מוצאים בו את ייעודם.

תנאי רישום וקבלה:
◄ זכאים להירשם כמועמדים בעלי תואר ’בוגר אוניברסיטה’ במדעי המחשב בציון 84 לפחות. על המועמד להמציא אישור על מיקומו היחסי (מדרג) במחזור לימודיו בתואר בוגר.
◄ תלמיד בעל תואר ’בוגר אוניברסיטה’ במדעים או בהנדסה, שציוניו טובים, יוכל ללמוד לימודי תעודה במדעי המחשב.
◄ תלמיד שסיים לימודי תעודה בציון הגבוה מסף הרישום המינמלי הנדרש באותה עת יוכל לפנות לקבלה ללימודי תואר שני.
◄ יצוין, כי ציון הגבוה מסף הרישום המינמלי הנדרש אינו מבטיח קבלה ללימודי תואר שני, לפי שיקולי ועדת הקבלה.
◄ קבלה ללימודים במעמד ’מן המניין’ מותנית בכך, שהתלמיד ישלים את לימוד הקורסים ’ סיבוכיות ’ ו’ לוגיקה למדעי המחשב’, יעבור אותם וישיג באחד מהם ציון של 80 לפחות.
◄ מומלץ למועמדים לתואר מוסמך לצרף לטופסי ההרשמה נספחים, כגון מכתבי המלצה מאנשי סגל במקום הלימודים לתואר בוגר או פירוט הכוונות בלימודים לתואר מוסמך. פרטים נוספים באתר בית הספר.
◄ ועדת הקבלה תדון בבקשתו של כל מועמד.
◄ קבלת המועמדים תלויה במספר המקומות הפנויים בתכנית ובנתוני המועמדים.

מסלול למועמדים שאינם בוגרי מדעי המחשב:
◄ בוגרי תואר המשיק למדעי המחשב (פיזיקה, מתמטיקה, סטטיסטיקה והנדסה) בעלי ציון ממוצע 85 ומעלה יוכלו להירשם לתכנית המוסמך במדע המחשב וקבלתם תישקל על סמך לימודיהם הקודמים, מכתבי המלצה ו/או ראיון אישי.
◄ תלמידים שיתקבלו לתכנית יצטרכו להשלים בהצלחה קורסים שיוטלו עליהם ע’י ועדת הקבלה. קורסי השלמה אלו יכללו את קורסי היסוד הבאים מתוכנית התואר הראשון: תוכנה 1, מבני נתונים, מודלים חישוביים, אלגוריתמים, לוגיקה וסיבוכיות. השלמה בהצלחה תחייב את מעבר כל הקורסים בציון 80 ומעלה, למעט לכל היותר קורס אחד בציון עובר הנמוך מ-80.
◄ בנוסף יידרש ידע המקביל לחומר הנלמד בקורסים מתמטיקה בדידה ומבוא מורחב למדעי המחשב. תלמיד שחסר לו ידע זה חייב להשלימו לקראת הלימודים.
◄ על התלמיד להשלים לפחות ארבעה מהקורסים הללו במהלך הסמסטר הראשון ללימודים. עד לעמידה בתנאי זה יהיה התלמיד במעמד של ’מועמד על תנאי’ ואחריו יוכל לעבור למעמד ’מן המניין על תנאי’ וללמוד קורסים מתכנית התואר השני.
◄ השלמת יתר הקורסים תוכל להתבצע במהלך לימודי התואר השני ותהווה תנאי לקבלה כסטודנט מן המניין בתכנית.

נושאי התמחות:
נושאי ההתמחות האפשריים במדעי המחשב כוללים: תכנון וניתוח אלגוריתמים, סיבוכיות אריתמטית ואלגברית, אלגוריתמים בקומבינטוריקה ותורת הגרפים, חישובים במקביל, חישוב מבוזר, רובוטיקה וגיאומטריה חישובית, ביואינפורמטיקה, עיבוד תמונות, זיהוי תבניות ועוד...

תעודה:
בוגרי תכנית לימודים זו זכאים לתואר ’מוסמך אוניברסיטה’ במדעי המחשב (M.Sc.).
מבנה לימודים:

◄ הלימודים לתואר מוסמך במדעי המחשב נמשכים בדרך כלל שנתיים.
◄ סטודנט שאינו יוכל להקדיש את מרב זמנו ללימודים יוכל לבחור ללמוד בהיקף חלקי, במסלול לימודי צבירה לקראת תואר מוסמך (במסגרת מעמד מיוחד).
◄ לימודים לתואר שני בבית הספר כוללים שני חלקים עיקריים: מקבץ של שמונה קורסים ועבודת מחקר.

מסלול ישיר לתואר דוקטור:
◄ ניתנת האפשרות להירשם למסלול הישיר לדוקטורט לבוגרי אוניברסיטאות אשר סיימו לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בממוצע ציונים של 95 לפחות או לתלמידי תואר שני מצטיינים בשנה הראשונה או השנייה ללימודיהם, אשר השלימו בתקופת זמן זו לפחות ארבעה קורסים וסמינר אחד ממכסת לימודיהם לתואר השני.
◄ קבלה למסלול הישיר מותנית בהסכמת חבר סגל מביה”ס למדעי המחשב, לשמש כמנחה של התלמיד ובקבלת המלצתם בכתב של שני אנשי סגל אקדמי בכיר שיעידו על כישוריו והצטיינותו של התלמיד.

מסלול ביואינפורמטיקה:
במסגרת תואר מוסמך במדעי המחשב, מדעי החיים או רפואה: התכנית משותפת לפקולטה למדעי החיים, לפקולטה לרפואה ולפקולטה למדעים מדויקים (ביה’ס למדעי המחשב) ומנחי הסטודנטים בתכנית, ישתייכו לפקולטות אלו.

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649