NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

לימודי קולנוע וטלוויזיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

תכנית עיונית ומעשית המהווה תשתית
לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל


מטרת הלימודים:
מטרת הלימודים להכשיר יוצרים, כותבים וחוקרים מן המעלה הראשונה, לעודד מצוינות ביצירה, בהוראה ובמחקר ולעודד מעורבות עמוקה בחיי התרבות, החברה והקהילה.

אודות התכנית:
החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב נוסד בשנת 1972 ועל בוגריו נמנים היוצרים, החוקרים והמבקרים הבולטים בתחומי הקולנוע והטלוויזיה בארץ.

החוג משלב השכלה אקדמית רחבה עם לימודים מקצועיים, בדרכו להכשרת יוצרים וחוקרים אשר יש להם היכולת להוביל ולחדש, מתוך הכרת התיאוריה וההיסטוריה של הקולנוע והטלוויזיה, ומתוך הבנה עמוקה בתחומים משיקים. בכך הוא נשען על יתרונותיו המובהקים ועל מיקומו המרכזי כחלק מן האוניברסיטה הגדולה והמגוונת בישראל.

השילוב בין לימודים אקדמיים לתואר ראשון ושני בתחומים העיוניים של הקולנוע והטלוויזיה ובין מסגרת עשירה של לימודים מעשיים בבימוי, לימודי תסריטאות וקולנוע, הפקה, צילום עריכה ומדיה חדשה, מקנה את היסודות הנחוצים לחתירה למצוינות ביצירה, במחקר ובהוראה.
לצד תפקידו המרכזי ביצירת התשתית לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל נהנה החוג ממוניטין רב בעולם. סרטי התלמידים, המוצגים וזוכים דרך קבע בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים, מציבים אותו בשורה אחת עם בתי הספר המובילים בעולם.


השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות
לימודי קולנוע וטלוויזיה אוניברסיטת בתל אביב.


קולנוע וטלוויזיה- תנאי רישום וקבלה:
◄ על מועמד ללימודים בחוג לעמוד בדרישות הרישום והקבלה הכלליות של האוניברסיטה. הקבלה לחוג מבוססת על ממוצע ציוני הבגרות ותוצאות הבחינה הפסיכומטרית. לבדיקת המועדים האחרונים המחייבים להיבחנות והשלמת בגרויות כולל שיפורים.
◄ תשקל קבלה גם על סמך לימודים אקדמיים קודמים, תנאי המינימום לדיון בבעלי השכלה אקדמית חלקית (30 ש’ס או יותר) - לקראת תואר בוגר אוניברסיטה הוא ממוצע אקדמאי של 85 לפחות. בעלי תואר ב’א, המעוניינים להתקבל על סמך התואר, נדרשים לציון גמר של 80 לפחות לצורך הדיון.
◄ ועדת הקבלה של החוג שומרת לעצמה את הזכות לשקול קבלתם של מועמדים אשר ציון ההתאמה שלהם נמוך מהנדרש (שקלול בין ממוצע הבגרות לציון הפסיכומטרי) והם בעלי רקע ונסיון רלוונטיים. מועמדים אלה, יוכלו לפנות בבקשות חריגות בכתב ובצרוף תיק עבודות לגב’ חלי מנשה בחוג לקולנוע וטלוויזיה, החל מה 7.2.2014 ועד 30 ביוני 2014

ציון הגמר:
החוג אינו מקיים בחינות גמר. הציון הסופי, בכל המסלולים, ייקבע על-ידי שקלול ציוניו של התלמיד בשלוש שנות לימודיו.

מסלולי לימוד ומבנה תכנית הלימודים:
הלימודים לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים (שישה סמסטרים) ומתנהלים בשתי תכניות:
◄ תכנית חד-חוגית, שבה לומדים את רוב שעות הלימוד בחוג לצד לימודי העשרה מחוץ לחוג. במסגרת תכנית זו לומדים הסטודנטים החל משנה ב’ באחת מהמגמות הבאות:
•מגמה עיונית (BA): לימודי תולדות הקולנוע, תיאוריות קולנועיות ויישומן בחקר הקולנוע, לימודי טלוויזיה ומדיה השוואתית, קולנוע טלוויזיה ומדיה דיגיטליים, לימודי קולנוע וטלוויזיה ישראליים ומזרח תיכוניים.
• מגמת הפקה (BFA): לימודים מעשיים בשני מסלולים - האחד: הפקה בימוי, צילום, פס קול ועריכה של סרטי קולנוע; והשני: מסלול טלוויזיה ומדיה דיגיטליים.
•מגמת תסריטאות (BA): לימוד כתיבת תסריטים לקולנוע, טלוויזיה ומדיה אינטראקטיביים.
◄ תכנית דו-חוגית, שבה לומדים בשני חוגים, אחד מהם הוא קולנוע וטלוויזיה — מגמה עיונית בלבד.

סרטי הסטודנטים של החוג לקולנוע וטלוויזיה:
◄ בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל-אביב מופקים בין 50 ל-100 סרטי סטודנטים בכל שנת לימודים.
◄ מרבית הסרטים מופצים לפסטיבלי קולנוע בינלאומיים רבים, ונמכרים לשידור בערוצי טלוויזיה שונים ברחבי בעולם.
◄ בחמש השנים האחרונות בלבד סרטי החוג הוקרנו במעל ל-1000 פסטיבלים, זכו ב-152 פרסים, היו מועמדים לאוסקר הסטודנטים האמריקאי 3 פעמים, השתתפו 4 פעמים במסגרת תחרותית בפסטיבל קאן, וזכו 3 שנים ברציפות בתחרות סרט הסטודנטים הטוב בעולם של ארגון CILECT.

בוגרי החוג:
רבים מבמאי הקולנוע, הטלוויזיה ואנשי תוכן הבולטים בישראל הם בוגרי החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל-אביב, ביניהם ניתן למצוא את: ארי פולמן (’ואלס עם באשיר’), דובר קוסשוילי (’חתונה מאוחרת’), חגי לוי (’בטיפול’), איתן פוקס (’ללכת על המים’), ירון שני (’עג’מי’), רני בלייר (’שבתות וחגים’), איתן גרין (’הכל התחיל בים’), תאופיק אבו ואיל (’עטאש צימאון’), איתן צור (’החמישיה הקאמרית’), שבי גביזון (’האסונות של נינה’) ואבי ניר (מנכ’ל קשת).

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649