NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

בואו ללמוד בתוכנית ברמה בינלאומית! ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה - מהרו להירשם!אודות התכנית:
◄◄ תכנית ברמה בינלאומית - משתווה ברמתה

למיטב התכניות של האוניברסיטאות המובילות בארה"ב!


מגוון מסלולי לימוד:
■ מחשבים
■ תקשורת
■ עיבוד אותות
■ אלקטרו-אופטיקה
■ אלקטרומגנטיות וקרינה
■ אנרגיה ואלקטרוניקת הספק
■ ביו-אלקטרוניקה
■ חומרים

אפשרויות תעסוקה לבוגרים:
◄ תכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים
◄ תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה
◄ פיתוח ויישום מחשבים

● למועמדים שנבחנו ב-5 יחידות בבחינות בגרות במתמטיקה ובפיזיקה יינתן בונוס של 10 נקודות לציון ההתאמה!

● לא הספקתם להירשם? אל תחכו שנה כדי להתחיל ללמוד הנדסת חשמל - התכנית נפתחה לסטודנטים חדשים גם בסמסטר ב’.

לנרשמים לסמסטר ב’ בעלי ציון התאמה הנדסה 647 - הקבלה מובטחת!


השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הלימודים להנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל אביב.


אודות התכנית:
ביה’ס להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל-אביב זכה לקבל מהוועדה להערכת איכות של המועצה להשכלה גבוהה את השבחים הבאים: ’איכות התכניות להנדסת חשמל בטכניון ובאוניברסיטת תל-אביב הינה בת-השוואה לאלו של מיטב התכניות להנדסת חשמל באוניברסיטאות הטובות ביותר בארה’ב’.

ייחודה של תכנית הלימודים בהנדסת החשמל ואלקטרוניקה הוא בכך שהיא מכילה מספר רב מאוד של עיסוקים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע.

מטרת הלימודים:
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מיועדים להכשיר את הדרג המוביל במחקר ובפיתוח תעשיות ה-High-Tech של שנות ה-2000.

מהנדס חשמל ואלקטרוניקה יכול להשתלב בתעשייה המתקדמת במגוון תפקידים - מתכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים, דרך תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה ועד לפיתוח ויישום מחשבים.

10 מסלולי התמחות:
מסלול מחשבים -
מקנה ידע מתקדם בחומרה ותוכנה.
◄ קורס ’מבנה המחשב’
◄ קורס ’ארכיטקטורה של מחשבים’
הקורסים מכסים את נושא החומרה בתחום רחב, מרכיבים ספרתיים עד למחשבים מקביליים.
◄ קורס ’מבוא לתכנות מערכות’ - שם דגש על מערכות הפעלה וקומפיילרים.

מסלול תקשורת -
תחום התקשורת חובק מגוון רחב ביותר של נושאים, חלקם בעלי אופי של דיסציפלינה מדעית וחלקם חדשניים ומתפתחים בקצב מהיר המוכתב ע’י התפתחות טכנולוגית נמרצת.

הידע, המוקנה ע’י לימוד קורסים בנושא התקשורת, חיוני הן לגבי העוסקים בפיתוח מוצרים המשמשים לתקשורת אלקטרונית והן לגבי התמודדות עם בעיות הקשורות בתחומים אחרים, כגון עיבוד אותות, בקרה ומחשבים.

מסלול בקרה -
תחום הבקרה משתרע על מגוון רחב מאד של תחומים תעשייתיים וכמעט בכל תחום שבו יש צורך לבצע החלטות בזמן אמת. לדוגמה: מערכות ייצור, רובוטיקה, כלי טייס, מערכות משולבות מכניקה ואלקטרוניקה, רוב המערכות הדינמיות והמערכות הכימיות. בכל המערכות הנ’ל משולב תהליך בקרה (Feedback).

מבנה הקורסים והחומר הנלמד מכשירים את הסטודנט לראיה כוללת אנליטית ומסודרת לניתוח ותכנון בקרה במגוון רחב מאד של תחומים, כולל שימוש בכלי תכנון (תכנה) המתקדמים ביותר הקיימים בעולם.

מסלול עיבוד אותות -
תחום זה כיום הוא בעל חשיבות מרכזית במגוון רחב של שטחים ושימושים הכוללים תקשורת ספרתית, עיבוד אותות דיבור, עיבוד תמונות, הנדסה רפואית, מערכות צבאיות ועוד.
ההתפתחות האקספוננציאלית באמצעי המחשוב והמזעור מאפשרים שימוש בטכניקות עיבוד אותות מתקדמות לצורך פתרון בעיות ופיתוח מוצרים מתוחכמים. מטרת המסלול היא הקניית מושגים וידע בסיסי בעיבוד אותות על תחומיו המגוונים, הן בהיבט התאורטי והן בהיבט המעשי.

המעבדה הנלווית עוסקת במימוש שיטות עיבוד אותות על גבי מעבד האות הייעודי, ה-DSP.

המסלול מקנה ידע בסיסי הכרחי למהנדס המתעתד לעסוק במחקר או בפיתוח בתעשיית ההי-טק בתחום עיבוד אותות על היבטיו הרבים והמגוונים.

מסלול התקנים אלקטרוניים -
המסלול מיועד לסטודנטים המתכננים להשתלב בתעשיית המיקרו-אלקטרוניקה, אחת מתעשיות ’הצמיחה’ הגדולות בעולם, בתפקידי ייצור, תכנון, בקרה ומו’פ. ניתן בו רקע מתאים על התקנים וחומרים אלקטרוניים, שיטות ייצור ותכנון.

מסלול אלקטרו-אופטיקה -
מערכות אלקטרו-אופטיות ממלאות כיום תפקידים מרכזיים בחישה, אחסון נתונים ותקשורת, כאשר צפויים בעתיד יישומים אחרים בנושא עיבוד אותות.

מטרת המסלול היא הקניית מושגים וידע בסיסי בהתקנים ומערכות אלקטרו-אופטיות. המעבדה המתקדמת מאפשרת חשיפה ישירה לחלק ממערכות אלו.

מסלול אלקטרומגנטיות וקרינה-
גלים אלקטרומגנטיים משמשים להעברת אינפורמציה במערכות שידור-קליטה ובמערכות חישה שונות.

מסלול זה עוסק בשיטות אנליזה, תכנון ומימוש של מערכות אלקטרו-מגנטיות בתדרי רדיו, מיקרוגל וגלים מילימטריים, החל מרמת המקורות, דרך מערכות התמסורת ומעגלי המיקרוגל, הרכיבים והאנטנות, וכלה בהתפשטות הגל ופיזורו ממטרות.

המסלול מקנה הכשרה בסיסית למהנדסי מיקרוגל ואנטנות, מיועד גם לאנשי מערכות כגון תקשורת ומכ’ם, ומתאים גם לאנשי אלקטרו-אופטיקה.

מסלול אנרגיה ואלקטרוניקת הספק-
מסלול זה עוסק במעגלים אלקטרוניים לוויסות הספק, ממירי הספק ממותגים בתדר גבוה להמרת הספק , ac-dc, dc-dc, ו- dc-ac, הן בשיקולי בקרה והן בשיקולים טופולוגיים.בתחום ההנע חאלקטרוני, מטפלים בהיבטים מערכתיים של מנועים, עומסים, מגברי הספק להפעלת המנועים.

תחום הזרם החזק עוסק בייצור, העברה וחלוקה של הספק חשמלי, בשיקולים טכנו-כלכליים, במערכות הספק למתחים גבוהים ונמוכים, בתנאי תפעול רגילים ובתנאי תפעול תוך תקלות והפרעות.

המסלול מקנה ידע בתחום ’זרם גבוה’.

מסלול ביו-אלקטרוניקה -
המסלול פותח בפני הסטודנט חלון לעולם הרפואה ומדעי החיים.

ההתפתחות הטכנולוגית המרשימה בתחומי המחקר, האבחון והטיפול הרפואיים, מעמידה את המהנדס כחלק בלתי נפרד מפעילויות אלו.

המסלול מקיף את הנושאים הבאים: הכרת מערכות פיזיולוגיות, מכשור רפואי, עקרונות של מדידות רפואיות ויישומים שונים של טכנולוגיה מתקדמת ברפואה, כמו מערכות הדמאה רפואיות ושימושי לייזר ברפואה.

יוצגו גם שיטות עיבוד אות ותמונה אופייניים ליישומים ברפואה, כמו עיבוד אותות של גלי מוח וגלים חשמליים שנוצרים על ידי הלב ומערכות שרירים. המסלול מהווה גם בסיס מצויין למעוניינים בתואר שני בהנדסה ביו-רפואית.

מסלול חומרים -
התקדמות האדם בתחום הטכנולוגיה התאפשרה ולוותה מקדמת דנן בהתפתחות תחום החומרים. לדוגמה, הפקת גביש יחיד בעל רמה מבוקרת של אילוח והכנת שכבות דקות בעלות מגוון הרכבים כימיים ומיקרו-מבנים תרמו רבות להתפתחות המיקרו-אלקטרוניקה.

חקר השפעות פני השטח על התכונות האלקטרו-כימיות ותגובת הגוף החי חיוני לפיתוח התקנים רפואיים חדשניים. בעידן הננו-טכנולוגיה, לפיתוח חומרים חדשים וטכנולוגיות מזעור יש תפקיד מרכזי. לכן, חברות טכנולוגיה עילית מפנות בעידן המודרני תשומת לב הולכת וגוברת לתחום החומרים.

מטרות המסלול להנדסת חומרים לחשוף את הסטודנטים לעולם המרתק של מדע והנדסת חומרים, ולהקנות להם בסיס ידע טוב יותר ומכנה משותף גדול יותר במידה שיבחרו בעתיד בלימודי תואר שני בתכנית הבין-פקולטטית למדע והנדסת חומרים באוניברסיטת תל-אביב.

מלגות:
מענקי הצטיינות לבעלי ציוני קבלה גבוהים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל אביב:
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מיועדים להכשיר את הדרג המוביל במחקר ובפיתוח תעשיות ה- High-Tech של שנות ה-2000.

ייחודה של הנדסת החשמל והאלקטרוניקה הוא בכך שהיא מכילה מספר רב מאוד של עיסוקים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע. מהנדס חשמל ואלקטרוניקה יכול להשתלב בתעשייה המתקדמת במגוון תפקידים - מתכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים, דרך תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה ועד לפיתוח ויישום מחשבים.

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649