NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

תואר ראשון במדעי המחשב

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

הכשרה אקדמית איכותית המאפשרת לך
להשתלב במהירות במחקר אקדמי ובהייטקהבוגרים של התואר הראשון במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב מועסקים בחברות
ההיי טק המובילות בארץ!


מסגרות הלימוד לתואר ראשון במדעי המחשב:
● במסגרת מורחבת (תכנית חד-חוגית)
● מדעי המחשב דו-חוגי עם כל חוג אחר באוניברסיטת ת"א
● התכנית המשולבת מדעי המחשב עם הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
● ביואינפורמטיקה - תכנית משולבת של מדעי המחשב עם מדעי החיים

אחד מבתי הספר המובילים בעולם ◄ קשר אישי עם הסטודנטים ◄ מפגשי היכרות עם חוקרים
ותחומי המחקר ◄ פרסי הצטיינות ◄ מלגות מטעם חברות היי טק

◄◄ למועמדים שנבחנו ב-5 יחידות בבחינות בגרות במתמטיקה ובפיזיקה יינתן בונוס של 10 נקודות לציון ההתאמה!

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב
באוניברסיטת תל אביב.


אודות התכנית:
כולנו מכירים את האינטרנט ומודעים לחשיבותו של המחשב בחיינו — במדע, בעסקים, בתקשורת, בממשל, בחינוך, בבידור, בתחבורה ועוד. מה שלא כולנו יודעים הוא שמה שהוביל את המהפכה הזאת הוא תחום מדעי המחשב.

מדעי המחשב הם מתחומי המדע בעלי ההשפעה הרבה ביותר על עיצוב חיינו, בהווה ועוד יותר בעתיד. לימודים בביה’ס למדעי המחשב, מהמובילים בעולם, יקנו לך כרטיס מחלקה ראשונה, לחזית תעשיות הטכנולוגיה העילית ולנפלאות המחר.
מדעי המחשב הינו תחום צעיר יחסית שהתפתח בעיקר בשלושת העשורים האחרונים. מטרתו היא לחקור כיצד מחשבים שומרים ומעבדים מידע ואיך הם יכולים לעזור לנו לפתור בעיות. ייחודו המרכזי של התחום הוא בהיקף הגדול והמגוון של הנושאים הכלולים בו: רשתות מחשבים ואינטרנט, גרפיקה ממוחשבת, ביולוגיה חישובית, תיאוריה של חישוב, ועוד ועוד.

בית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב על חוקריו המעולים, בעלי שם עולמי בתחומם, הוא אחד המובילים בארץ ובעולם. תחומי המחקר בו מגוונים וכוללים בין השאר מחקר בהצפנה ● לוגיקה ● תיאוריה ● רשתות תקשורת ● חישוב מקבילי ● שפות תכנות ● ביולוגיה חישובית ● רובוטיקה ● חישוביות עצבית ● גרפיקה ממוחשבת ● ראייה ממוחשבת ● הצבעות אלקטרוניות ● ועוד...

מטרת הלימודים:
תכניות הלימודים במדעי המחשב מקנות ידע נרחב במדעי המחשב ומיועדות לטובי הסטודנטים המעוניינים בהתמחויות שונות בתחום. הכשרה במדעי המחשב מאפשרת לבוגרים להשתלב במהירות בעבודה בתעשיות הטכנולוגיה העילית וכמו כן להשתלב בלימודים מתקדמים בהמשך.

רבים מצפים מתואר במדעי המחשב לכלול נושאים עדכניים כמו שפות התכנות האחרונות וטכנולוגיות האינטרנט המובילות. אך לא כך הדבר.

מטרתו של התואר היא לא ללמוד C++ (כי מחר כולם יעברו ל-C#) או AJAX (כי אולי בחברה שלך ישתמשו דווקא ב-FLEX). מטרתו של התואר היא להקנות את הכלים הנחוצים להבין כיצד באמת עובד המחשב ומהם העקרונות שעומדים מאחורי שפת התכנות. כלים אלו ישמשו אותך אחר כך במשך כל חייך ויאפשרו לך להסתגל בקלות לכל טכנולוגיה חדשה שתופיע.

בין הנושאים הנלמדים בתכנית:
● מבני נתונים: איך ניתן לשמור כמויות גדולות של נתונים בצורה נוחה לעיבוד? איך מצליחה Google לחפש בשבריר שנייה במעל 25 מיליארד דפים?
● אלגוריתמים: החשיבה האלגוריתמית עומדת בבסיס מדעי המחשב ונותנת לנו כלים לפתור בעיות בכל תחומי המדעים וההנדסה. למשל, איך ניתן למצוא את הקישור הכי מהיר בין שני מחשבים ברשת האינטרנט?
● סיבוכיות: להרבה בעיות חשובות במדעי המחשב נראה שאין פתרון יעיל. בקורס זה נבין מה מקשר בין בעיות אלו ונדבר על בעיית ה-P vs. NP שהוכרזה כבעיית האלף (ועל פתרונה הוצע פרס של מיליון דולר!).
● סדנא בתכנות: במשך הסדנא הסטודנטים מתנסים בפיתוח פרויקט בהיקף בינוני שלעיתים מערב נושאים מחקריים או קשר עם גורמים בתעשייה. בבית הספר מוצע מספר גדול של סדנאות בנושאים מגוונים, ופעם בשנה מתקיימת תחרות נושאת פרסים בין הפרויקטי

אפשרויות תעסוקה:
סטודנטים המסיימים את לימודי מדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב הינם בין המבוקשים ביותר בתעשיית ההיי-טק הישראלית ובראש המתקבלים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בעולם.
■ חברות עצמאיות ■ Google ■ IBM ■ Check Point ■ Microsoft ■ Intel ■ Cisco ■ ועוד...

מלגות:
◄ מדי שנה מוענקות מלגות לימודים לתלמידים בעלי נתוני קבלה גבוהים במיוחד בתכניות הנבחרות.
◄ כמו כן מחולקים מדי שנה פרסי הצטיינות לתלמידים על סמך השגיהם בשנת הלימודים הראשונה, השנייה והשלישית
◄ מלגות המוענקות על ידי חברות היי-טק החברות במועדון שוחרי ביה’ס למדעי המחשב.
◄ מלגות לסטודנטים הזקוקים לסיוע כלכלי.
◄ מענקי הצטיינות לבעלי ציוני קבלה גבוהים.

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649