NIRSH-FRONT

אוניברסיטת תל-אביב

תואר ראשון בסטטיסטיקה - .B.A

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב

לימודים מעשיים ומרתקים המכשירים
את הבוגרים לעבודה במגוון רחב של תחומים ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה - מהרו להירשם!אודות התכנית:
לימודים בחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל אביב יכשירו אותך בגישות ובמודלים מתמטיים שישביחו את היכולת שלך לנתח בעיות חשיבה בכלים חישוביים ולפותרן.

תחומי הלימוד:
◄ ניתוח נתונים
◄ תורת המשחקים
◄ חקר ביצועים

תוכניות הלימודים לתואר ראשון בסטטיסטיקה:
◄ תכנית חד-חוגיות בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
◄ תכניות דו-חוגיות:
● מתמטיקה עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים
● סטטיסטיקה וחקר ביצועים עם מדעי המחשב
● סטטיסטיקה וחקר ביצועים עם חוג נוסף

◄◄ למועמדים שנבחנו ב-5 יחידות בבחינות בגרות במתמטיקה ובפיזיקה יינתן בונוס של 10 נקודות לציון ההתאמה!

אפשרויות תעסוקה לבוגרים:
■ בחברות טכנולוגיות■ במערך הסטטיסטי הרשמי ■ במגזר העסקי ■ במכוני מחקר ■ ועוד...

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הלימודים לתואר ראשון .B.A. בסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב.


אודות התכנית:
☼☼ סטטיסטיקה - התמודדות עם מצבי אי-ודאות ומשאבים מוגבלים והצורך לנתח נתונים ולפרשם, מאפיינים משימות רבות במקום העבודה ובחיי היום-יום.

הלימודים בחוג לסטטיסטיקה ולחקר ביצועים יכשירו אותך בגישות ובמודלים מתמטיים שישביחו את היכולת שלך לנתח בעיות חשיבה בכלים חישוביים ולפותרן.

לימודים בחוג לסטטיסטיקה ולחקר ביצועים מקנים בסיס איתן במתמטיקה ובמחשבים, המהווים שהם כלים הכרחיים לפיתוח שיטות לחקר בעיות וניתוחן. תורת ההסתברות ממלאת תפקיד חשוב בניתוח ומספקת מודלים לתיאור שינויים שנצפים בנתונים במצבי אי-ודאות. השיטות מיושמות בתחומים רבים, כמו ביולוגיה, הנדסה, כלכלה, רפואה, מדעי החברה.

לימודים בחוג לסטטיסטיקה ולחקר ביצועים מקנים ידע, כלים וגישה לניתוח בעיות, השימושיים בתחומים רבים. החוג הוא בחירה מעולה כצירוף בלימודים דו-חוגיים או כחטיבת לימודים. תלמידים למדעי המחשב, כלכלה, ביולוגיה, מתמטיקה, מדעי החברה, מדעי הרפואה, ניהול, הנדסה ועוד יגלו שהלימודים בחוג יספקו להם יתרון במקצוע הראשי שהם לומדים.

מטרת הלימודים:
תוכנית הלימודים הדו-חוגית לתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים ובמדעי המחשב משלבת לימודי סטטיסטיקה, חקר ביצועים ומדעי המחשב, וכלולים בה קורסים עיוניים ומעשיים. התכנית מהווה הכנה טובה לקראת השתלבות בעבודה מעשית וכמו כן מאפשרת לבוגריה להמשיך בלימודים לתואר ’מוסמך האוניברסיטה’ במדעי המחשב, בסטטיסטיקה ובחקר ביצועים.
בוגרי החוג מוצאים עבודה במגוון רחב של תחומים, מחברות טכנולוגיות למערך הסטטיסטי הרשמי ועד למגזר העסקי ולמכוני מחקר.

להלן מספר קטן של דוגמאות לשימוש בתחומים הנלמדים בחוג:

תכנון מערך לוגיסטי או רצפת ייצור. איך ניתן להגיע לניצול מירבי של המשאבים? החשיבה והניתוח מחקר ביצועים מספקים כלים חשובים לפתרון שאלות כאלה.

מי מחזיר הלוואות? שאלה זו מעסיקה את המגזר הפיננסי ואופיינית לתחום של ניהול סיכונים. התשובה משלבת ניתוח סטטיסטי בשיטות של כריית מידע, כמו גם ניתוח הסתברותי לאירועים קיצוניים.

מה הם הישגי התלמידים בישראל בנושאים מדעיים? ישראל משתתפת במספר מחקרים בינלאומיים להערכת הישגים. שיטות סטטיסטיות ממלאות שני תפקידים חיוניים במחקרים אלו, קודם כל בקביעת הנחיות לבחירת התלמידים שישתתפו ושנית בניתוח הנתונים. למשל, הסטטיסטיקה מספקת כלים שיכולים לבדוק אם באמת יש פער בהישגים בין בנים ובנות.

כיצד לתכנן מכרז וכמה להציע במכרז? בשנים האחרונות המדינה שוכרת את שירותיהם של מומחים בתורת המשחקים המייעצים כיצד לתכנן מכרז שיניב למדינה רווח גבוה. במכרזים גדולים, כדוגמת המכרז על מכירת בית הזיקוק באשדוד או המכרז על זיכיונות להפעלת ערוץ 2, משתתפים שכרו מומחים בתורת המשחקים המייעצים מה היא ההצעה שתגדיל את סיכויי הזכייה במחיר הנמוך ביותר.

אילו גנים באים לידי ביטוי שונה בקרב חולי סרטן שהגיבו לטיפול ואילו גנים לא הגיבו? האם ניתן לנצל זאת לבחירה אישית של הטיפול הנכון לחולה? המחקר הגנטי העדכני בנושא מנצל צ’יפים מיוחדים המאפשרים להשוות אלפי גנים בין חולי סרטן לקבוצת ביקורת. שיטות סטטיסטיות מיוחדות מפותחות כדי לעזור לחוקרים לבחור גנים שאופן ביטויים שונה בשתי האוכלוסיות.

האם זריעת עננים מגבירה את כמות המשקעים? מדינת ישראל עורכת ניסוי כדי לבדוק מחדש שאלה זו. בניסוי תתבצע זריעה בחלק מסופות הגשם, ושאר הסופות תהוונה קבוצת ביקורת. איך כדאי לחלק את הסופות בין שתי הקבוצות? סטטיסטיקאים משתתפים בתכנון הניסוי ובניתוח ממצאיו בשיתוף עם מטאורולוגים ופיזיקאים.

תחומי הלימודים:
החוג לסטטיסטיקה ולחקר ביצועים מציע תוכניות לימודים המאפשרות לתלמידים להתמחות בתחומי הסטטיסטיקה, חקר הביצועים ותורת המשחקים.

הסטטיסטיקה עוסקת בשיטות לאיסוף וניתוח נתונים, תוך התאמת מודלים מתמטים בעזרת כלים ממוחשבים מתקדמים. עקרונות הסטטיסטיקה מובילים לשיטות להפיכת נתונים למידע שימושי, להסקת מסקנות ולקבלת החלטות בתנאי אי-ודאות. הסטטיסטיקה היא כלי חיוני בכל שטחי התעשייה והמדע.

תחום חקר הביצועים עוסק ביישום שיטות מתמטיות לניצול מיטבי של משאבים. התחום כולל מגוון של טכניקות לבניית מודלים מתמטיים של בעיות אופטימיזציה ופתרונן. הפתרונות יכולים להיות אנליטיים או אלגוריתמים יעילים המותאמים ליישום הנדרש.

תורת המשחקים עוסקת בניתוח מצבי החלטה שבהם משתתפים מספר מקבלי החלטות (שחקנים) שלהם מטרות שונות. התורה בונה מודלים מתמטיים לתיאור סיטואציות כאלו, חוקרת אותם, מנסה לנבא את התנהגות השחקנים ולעתים גם להציע להם דרכים להגשמת מטרותיהם.

תכניות לימודים:
◄ תכנית חד-חוגיות
◄ תכניות דו-חוגיות:
● מתמטיקה עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים
● סטטיסטיקה וחקר ביצועים עם מדעי המחשב
● סטטיסטיקה וחקר ביצועים עם חוג נוסף

מלגות:
מענקי הצטיינות לבעלי ציוני קבלה גבוהים

אפשרויות תעסוקה לבוגרים:
■ בנקים ■ חברות תרופות ■ בתי חולים ■ חברות היי-טק ■ משרדי ממשלה ■ ועוד.

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת תל-אביב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649