אוניברסיטת חיפה

תואר שני באנתרופולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     חיפה והסביבה - הר הכרמל, חיפה 31905

אודות:
אנתרופולוגיה חוקרת את המשמעות שאנשים יוצקים לחייהם ולפעולותיהם. דרך התבוננות בקשת רחבה של תופעות, המחקר האנתרופולוגי מאפשר להבין את ההיגיון הטמון בהתנהגות החברתית והתרבותית של בני האדם. מ"א באנתרופולוגיה מתאים למי שרוצה לבחון כיצד נוצרת משמעות, כיצד לנהל תקשורת בונה בסביבות מורכבות, וכיצד להנגיש ידע מקצועי לאנשים מרקעים מגוונים.
החוג לאנתרופולוגיה בחיפה הוא החוג היחיד בארץ שמלמד אנתרופולוגיה בלבד. החוג משלב בסיס חזק במדעי החברה וראייה הומניסטית מובהקת, ומושך אליו אנשים ממגוון של תארים ותחומי ידע. כמו כן, מספר תכניות סמי-יישומיות שייפתחו בקרוב ייצרו ממשקים גם עם תחום הבריאות ובריאות הנפש מחד, והאקטיביזם לשינוי החברתי מאידך.

תוכניות לימוד:
◄ אנתרופולוגיה תרבותית
◄ אנתרופולוגיה רפואית ופסיכולוגית
◄ אנתרופולוגיה ציבורית

משך הלימודים:
◄ תוכנית ללא תיזה - שנתיים
◄ מסלול עם תיזה - שלוש שנים

תנאי קבלה:
◄ בוגר תואר ראשון בציון 82 לפחות
◄ דרישות חוגיות בהתאם לחוג

אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים:
אנתרופולוגיה כיום נחשבת לאחד הכלים המרכזיים להבנה של סביבות מוסדיות מגוונות. כל מוסד המתמודד עם קהל רב-תרבותי נדרש להכרעות מורכבות ומשמעותיות בשאלה איך להתנהל מול תמהיל של אנשים – בין אם הם תלמידים, פציינטים, או לקוחות – הדוברים שפות שונות ומקיימים אורחות חיים מגוונים. יותר ויותר מוסדות מחפשים תשובות, והאנתרופולוגים הם האנשים בחזית הידע בתחום של diversity ורב-תרבותיות. בנוסף האנתרופולוגיה תעניק לכם כלים להשתבץ במסלולי קריירה בשוק העבודה העכשווי – כדי להצטיין בסביבות עבודה תחרותיות תצטרכו להפגין גמישות מחשבתית, חדשנות, ויכולת לתרגם מושגים גלובליים לידע מקומי ולהיפך, ואלה הערכים ודרכי החשיבה שמקנים לימודי האנתרופולוגיה לסטודנטים.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני באנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה.


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת חיפה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649