האוניברסיטה הפתוחה - לימודי תעודה

תעודת הוראה בתורה שבעל-פה ובמחשבת ישראל

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     סניפים בכל הארץ,גוש דן,הגליל והגולן,באר שבע והדרום,ירושלים והסביבה,השרון,חיפה והסביבה,שפלה - כלל ארצי

אודות:
התכנית מקנה תעודת הוראה בתורה שבעל-פה ובמחשבת ישראל לבתי ספר על-יסודיים לבעלי תואר בוגר של האוניברסיטה הפתוחה במדעי הרוח או במדעי הרוח והחברה, שעמדו בדרישות החובה המפורטות בסעיף א להלן, ולבעלי תואר בוגר בתורה שבעל-פה ובמחשבת ישראל ממוסדות אקדמיים אחרים*, המבקשים להכשיר את עצמם להוראת המקצוע בבתי ספר על-יסודיים.

*סטודנטים בעלי תואר בוגר בתושב"ע או במחשבת ישראל ממוסד אקדמי אחר, שאינם עומדים בכלל דרישות החובה המפורטות, יידרשו ללמוד קורסי השלמה בהתאם לחובות אלה.

תכנית הלימודים:
תכנית הלימודים לתעודת הוראה בתורה שבעל-פה ובמחשבת ישראל כוללת קורסים בחינוך, במתודולוגיה ובהכשרה מעשית.

דרישות החובה במסגרת לימודי התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה:
◄ תורה שבעל-פה
◄ מדעי היהדות
◄ היסטוריה של עם ישראל
◄ דרישות סמינריוניות

בחינת בקיאות על דפי גמרא:
במסגרת הבחינה ייבחנו הסטודנטים על שמונה דפי גמרא שייבחרו בהתאם לתכנית הלימודים והקורס המתודולוגי.

תנאי קבלה:
◄ יוכלו להתקבל לתכנית רק מי שסיימו תואר ראשון או שהם בשנת לימודיהם האחרונה לתואר בדיסציפלינות הרלוונטיות, ממוצע ציוניהם לתואר הוא 75 לפחות.
◄ סטודנטים במהלך לימודיהם לתואר בוגר של האוניברסיטה הפתוחה יוכלו להתקבל ללימודי תעודת הוראה בתורה שבעל-פה ובמחשבת ישראל רק לאחר שצברו לפחות 72 נ"ז בקורסים לתואר הראשון בממוצע של 75 לפחות, ובכללם קורסי החובה מהתכנית, לפחות קורס מתקדם אחד מתכנית זו ולפחות עבודה סמינריונית אחת לפי דרישות התכניות, ובתנאי שתכנית לימודיהם לתואר ותכנית לימודיהם לתעודת הוראה אושרו על ידי הוועדה לאישור תכניות לימודים.
◄ ניתן לקבל פטור משני קורסים בחינוך לכל היותר, ובהיקף שאינו עולה על 12 נ"ז. פטור זה יינתן רק בגין לימודים קודמים של קורסים דומים בתכניהם ובהיקפם לקורסי התכנית. בכל מקרה תחול חובה של לימוד קורס מתקדם במסגרת תעודת ההוראה.

תעודה:
סטודנטים יהיו זכאים לתעודת הוראה בתורה שבעל-פה ובמחשבת ישראל אם סיימו את כל חובותיהם לתואר ראשון, את לימודי ההשלמה (‏במידת הצורך‎)‏, ואת תכנית הלימודים לתעודת הוראה כפי שאושרה להם על ידי הוועדה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הסבת אקדמאים להוראה - תעודת הוראה בתורה שבעל-פה ובמחשבת ישראל באוניברסיטה הפתוחה - לימודי תעודה.


כל מסלולי הלימוד של  האוניברסיטה הפתוחה - לימודי תעודה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649