המכללה להנדסה אפקה

תואר ראשון בהנדסת חשמל עם מדעי המחשב

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - מבצע קדש 38, תל אביב

הלימודים מתקיימים בתל אביב

אודות:
תוכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים ידע מקיף בנושאים מדעיים והנדסיים, לצד מגוון רחב של כלים ויכולות, שיאפשרו למהנדסי העתיד לתכנן ולפתח מערכות מתקדמות, ולהתמודד עם אתגרים עתידיים במגזרי התעשייה השונים. כגון: תקשורת אלחוטית, סלולארית ולוויינית, שבבים, עיבוד אותות, תמונה ומידע, אלקטרוניקה ביתית, מערכות קול ושמע, אלקטרואופטיקה, כמו גם מערכות בקרה של מכונות, מטוסים, טילים, רובוטים, ועוד.
הלימודים מתחילים באוקטובר 2020 ובמרץ 2021

תנאי קבלה:
◄ קבלה על סמך פסיכומטרי - סף הקבלה המינימלי לשנת הלימודים תש"פ בכל מחלקות הלימוד הינו ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית. תוצאות הבחינה הפסיכומטרית תקפות למשך עשר שנים ממועד הבחינה
◄ קבלה על סמך תעודת בגרות - מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה / 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה
◄ קבלה על סמך דיפלומת הנדסאי - דיפלומת הנדסאי מה"ט / משרד החינוך בממוצע ציונים של 85 לפחות, במבחנים החיצוניים ופרויקט הגמר (לא כולל הגנה על פרויקט גמר או ציוני מעבדות)
◄ קבלה על סמך לימודים קודמים - תואר אקדמי מלא ממוסד אקדמי מוכר, ובלבד שממוצע הציונים הוא 80 ומעלה.

* בכל אפיקי הקבלה חובה לעמוד בתנאי הסף לבגרות – 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 70 ומעלה.

ייחודיות התוכנית:
◄ שילוב של לימודי הנדסת חשמל עם מדעי המחשב, מקנה לסטודנטים ידע, יכולות ומיומנויות נרחבים המשלימים זה את זה בהיבט של הפן החומרתי והתכנתי. שילוב זה מעניק לבוגרי התוכנית בידול תחרותי והתאמה לתעסוקה בתעשייה המובילה את חזית הטכנולוגיה וההנדסה ובתעשיית ההייטק בפרט.
◄ תחומי הנדסת החשמל מקנים לבוגר מנעד רחב של תחומי עיסוק מדעיים והנדסיים הנוגעים למרבית מגזרי התעשייה. שילוב הלימודים עם מדעי המחשב מותאם לצרכי התעשייה ומבוצע על רקע ביקוש למהנדסים בעלי ידע בתכנות ומיומנויות תוכנה ואלגוריתמיקה, לצד ההבנה ההנדסית. לאור זאת, שילוב זה מרחיב עד מאד את המנעד ומקנה לבוגרים את התשתית לעסוק בנוסף לכל תחומי החשמל והאלקטרוניקה גם בתחומי תוכנה, על קשת תחומיה.
◄ התואר ראשון בהנדסת חשמל בשילוב לימודי מדעי המחשב במכללת אפקה, נלמד בדגש על הקניית ידע מדעי והנדסי ומקצועי ברמה גבוהה, פיתוח יכולת לימוד עצמי ומתמשך, תקשורת בין אישית ויכולת העברת והצגת מידע. מיומנויות אלו ואחרות, חיוניות לעבודתו של מהנדס בתחום ומקנות לו את הכלים הדרושים להשתלבות בתעשייה והתפתחות בה, בשלבים מאוחרים יותר. יתרה מכך, השילוב של הידע בתחומי מדעי המחשב, מקנה לסטודנטים נדבך נוסף, בעל ערך בשוק התעסוקה העכשווי והעתידי ויכולת להשתלב בחברות הייטק, תעשיות ביטחוניות, ועוד.
חלק נכר בסגל התכנית מתאפיין כבעל ניסיון בתעשייה וכן בתחום המחקר – שילוב ייחודי התורם משמעותית לאיכות ורמת ההוראה. לכך, מצטרף צביונה הייחודי של התכנית להנדסת חשמל באפקה, המשלב מוניטין של מצוינות אקדמית ואווירת הייטק מתקדמת, הקשוב לצרכי הסטודנטים ולימודים בקמפוס המשרה אווירה נעימה.
◄ השילוב של לימודי הנדסת חשמל ולימודי מדעי המחשב, מקנה לסטודנטים ידע, יכולות ומיומנויות נרחבים המשלימים זה את זה בהיבט של הפן החומרתי והתכנתי. שילוב זה מעניק לבוגרי התכנית בידול תחרותי והתאמה לתעסוקה בתעשייה המובילה את חזית הטכנולוגיה וההנדסה ובתעשיית ההייטק בפרט.

תעודת גמר:
בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תעודת תואר ראשון בהנדסה (B.Sc.) עם “חוג לאחר התואר” במדעי המחשב.

אפשרויות תעסוקה:
תואר ראשון בהנדסת חשמל מאפשר להשתלב בקשת רחבה מאוד של חברות כגון: חברות הייטק, תעשייה בטחונית, מפעלים ציבורים ופרטיים ועוד. השילוב עם לימודי מדעי המחשב, מקנה לבוגרים את היכולת להשתלב גם בתחומי התכנון והפיתוח של אלגוריתמיקה, מערכות ויישומי תכנה מתקדמים במערכות אלקטרוניות, חשמילות ובכלל וכן סולל את דרכם לעמדות מפתח בתחום.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בהנדסת חשמל עם מדעי המחשב במכללת אפקה.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה להנדסה אפקה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649