מכון עליה

קורס סופרי סת"ם

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     ירושלים והסביבה

אודות:
על הסופר לדעת את ההלכות הקשורות בספרי תורה מזוזות ותפילין על בוריין, כגון סדרן, חק תוכות, אותיות נפסקות, נגיעות באותיות, קידוש ה’, תגין וכיפוף, שאלת תינוק, חסר ויתר ועוד. אין ספק שמעמד הסופר מחייב יראת שמים מיוחדת, הכתיבה צריכה להיכתב בקדושה ובטהרה ובכוונה צרופה ובאמירת לשם קדושת סת"ם.
כמו כן, בכל אזכרת השם יאמר לשם קדושת השם. ישנם סופרים אשר אף טובלים במקווה לפני כתיבת ה’, אך אין זה חובה אלא הנהגה טובה. הכתיבה נעשית על ידי נוצה של הודו נקבה שהיא יותר חזקה ועמידה מנוצתו של הודו זכר, או לחלופין כותבים עם קולמוס פלסטיק הבנוי כדוגמת הנוצה.

מטרות הקורס:
קורס סופרי סת"ם נועד לתת למשתתפים את כל החומר ההלכתי והמעשי הנדרש על מנת להכשירם להיות סופרי סתם מומחים, החל מבניית הקולמוס, דרך השלבים המעשיים וההלכתיים של כתיבת ספר התורה, תפילין מגילה ומזוזה וכן בשיווק נכון וממוקד של המוצרים לאחר יציאת התלמידים לשוק הסת"ם.

ציוד הניתן במהלך הקורס:
במסגרת קורס סופרי סתם התלמידים מקבלים ערכת סופר סת"ם מהודרת שכוללת את כל הכלים הנדרשים לשיעור יחד עם אספקה שוטפת של דיו וקלפים במתנה.

תעודות הסמכה:
◄ תעודה מוסמכת ממכון עליה
◄ אופציה לתעודה ממשמרת סת"ם ואו יד רפאל

בסניפים נבחרים - אופציה לכתיבת מגילת אסתר במהלך הקורס.

מכון עליה עושה את המרב לתת לתלמידים מהידע ומניסיון רב השנים שלו על מנת שהתלמידים ידלגו מהר ככל שניתן על הקשיים אשר נקרים בדרכו של הסופר המתחיל ויתן לו את היכולת להגיע במהירות ובמקצועיות לכתיבה טובה מהודרת ורווחית.
אחת הדאגות העיקריות של תלמידים חדשים הינה: "מה קורה איתי אחרי הקורס"... "אם נתקל אני בקשיים או בעיות מה אעשה"… "במידה וצריך אני הכוונה צמודה עם מי ואיך אוכל להתייעץ"... וכן הלאה.
אי לכך, מכון עליה מלווה את התלמידים הרבים המסיימים בהצלחה הן ברמה ההלכתית והן ברמה המעשית אף לאחר סיום קורס סופרי סתם, ומעניק תמיכה וסיוע לתלמידים ללא כל הגבלת זמן.
בוגרי קורס סופרי סת"ם במכון עליה יודעים זאת היטב - יש כתובת לכל שאלה הלכתית ומעשית, ולכל ייעוץ והכוונה כזאת או אחרת.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות קורס סופרי סת"ם במכון עליה.


כל מסלולי הלימוד של  מכון עליה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649