המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן

.B.Sc במדעי המחשב

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - בן גוריון 26 רמת גן

לימודי תואר במדעי המחשב מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בשפות תכנות, פיתוח, אלגוריתם ומתמטיקה ומאפשרים עבודה בתחום התכנות והייטק בישראל ובעולם.

אודות Big data ומדעי המחשב:
התחום המתפתח ביותר כיום הינו תחום מדע הנתונים big data. כמויות המידע והנתונים העצומים שקיימים ונוצרים בכל רגע מהווים אתגר ענקי לחברות וארגונים מכל הענפים במשק. היכולות לעבד ולנתח כמויות גדולות של מידע (big data) יתנו למחזיק בהם יתרון תחרותי, זה בדיוק תפקידו של "מדעני הנתונים". על פי הפורום הכלכלי העולמי הגידול הגדול ביותר במשרות בעולם בכלל ובמדעי המחשב בכלל יהיה תחום ה big data. לראייה ניתן לראות את מאות המשרות הפנויות בישראל ואת השכר המפנק שמקבל "מדען הנתונים". כתוצאה מכך המרכז האקדמי למשפט ועסקים פתח תכנית לתואר ראשון במדעי המחשב עם התמחות במדע הנתונים big data היחידה מסוגה בארץ כדי להקנות לבוגריו את היתרון המובהק להשתלבות בשוק העבודה.

ייחודיות תכנית הלימודים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן:
תכנית הלימודים המוצעת הינה התוכנית היחידה הבנויה על עקרון השילוב שבין העולם התיאורטי (של מדעי המחשב) לבין יכולת היישום. למטרה זו יושקעו משאבים רבים, בין היתר, כל הקורסים במדעי המחשב יועברו בכיתות ממוחשבות עם הקפדה על כך שתרגולים יתקיימו בקבוצות קטנות, וזאת כדי לאפשר הוראה איכותית שמתבססת על היכרות אישית עם הסטודנטים

שיתוף פעולה עם חברות תוכנה והייטק - כחלק מהתוכנית הסטודנטים יזכו לשיתוף פעולה ואף להתמחויות בחברות התוכנה והייטק המובילות במשק. בכך זאת התוכנית היחידה כיום בישראל המציגה ניסיון מעשי בחברות שונות בישראל.

מתכונת הלימודים:
לימודי בוקר.

משך הלימודים:
3 שנים.

תכנית הלימודים:
◄ בסמסטר א’ מונחים יסודות של: תכנות בקורס "מבוא למדעי המחשב"; מתמטיקה בקורסים "מתמטיקה בדידה", "מבוא ללוגיקה מתמטית" ו-"חשבון אינפי 1", "אלגברה לינארית 1"; פילוסופיה של מדע בקורס "היסטוריה ופילוסופיה של חישוב" שמטרתו היא להקנות לסטודנטים תרבות רחבה יותר שמדעי המחשב הם חלק ממנה.
◄ בסמסטר ב’ ממשיכים להתעמק בסוגיות בתכנות בקורסים "מבני נתונים" ו-"מסדי נתונים SQL", במבנה המחשב בקורס "מערכות ספרתיות" ובמתמטיקה בקורסים "אלגברה לינארית 2", "חשבון אינפי 2" ו-"הסתברות".
◄ בשנה השנייה לתואר: הסטודנטים רוכשים ידע מתמטי אשר רלוונטי למדעי המחשב ומתחילים להתעמק בתחום האלגוריתמים ומבנה המחשב, ולהכיר את תחומי הנדסת תוכנה בקורס "מבוא להנדסת תוכנה" ומדע הנתונים בקורס "מבוא לבינה מלאכותית".
◄ בשנה השלישית לתואר: הסטודנטים ישלימו את כל קורסי חובה במדעי המחשב, כמו כן הם ילמדו קורסי חובה ובחירה בתחום ההתמחות (מדע הנתונים). במסגרת הלימודים ישתתפו הסטודנטים בסמינריון למדעי המחשב בו ייחשפו למחקר עדכני בתחום מדעי המחשב, יעבירו הרצאות ובכך יקבלו רושם ראשוני לגבי המשך הלימודים לתארים מתקדמים. לארבעת קורסי בחירה שנלמדים במהלך השנה השלישית תפקיד חשוב ביותר בהרחבת אופקים לקראת התארים המתקדמים. במקביל ללמידה מאומצת בשנה השלישית, הסטודנטים יעבדו על שני מיני-פרויקטים בהנחיית חברי הסגל של המחלקה ובשיתוף פעולה עם בכירים בתעשייה.

תנאי קבלה:
◄ תעודת בגרות בממוצע 84 ומעלה, ציון 75 בבחינת בגרות במתמטיקה בחמש יחידות לימוד, או ציון 85 בבחינת בגרות במתמטיקה בארבע יחידות לימוד, או ציון 120 ומעלה בפרק חשיבה כמותית בבחינה הפסיכומטרית.
◄ פסיכומטרי מעל 600 וממוצע בגרות נמוך מ– 84 מאפשר קבלה.
◄ מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה יידרשו לעבור מכינה במתמטיקה.

יתרונות הלימודים:
◄ התמחות כבר מהשנה השניה בחברת SAS (מיה מחשבים)
◄ כיתות קטנות (בין 7-20 תלמידים, ביחס ל– 100 במוסדות אחרים)
◄ מלגות למצטיינים

*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות .B.Sc במדעי המחשב במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן.


כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649