אוניברסיטת אריאל בשומרון - תארים מתקדמים

תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

תכנית הלימודים:
לימודי התואר השני בפסיכולוגיה מאפשרים את קבלת התואר פסיכולוג ורישום בפנקס הפסיכולוגים, עבודה בתחום או את המשך הלימודים לתואר שלישי ולעבודת מחקר. הלימודים כוללים שתי מגמות לימוד לבחירה: המגמה השיקומית, שהינה ייחודית מסוגה, והמגמה הארגונית-תעסוקתית.

המגמה השיקומית:
המגמה השיקומית מכשירה פסיכולוגים למתן טיפול נפשי-שיקומי לאנשים במצבי משבר ולאחריהם. ייחודה וייעודה של המגמה הינו מתן מענה לאוכלוסיות שיקומיות כגון: מבוגרים עם פיגור שכלי, פגיעות ראש, קשישים, נוער עבריין, מכורים לסמים, אסירים, אנשים בעלי מגבלה גופנית או מחלה כרונית גופנית, נפשית ועוד. המיומנויות והידע השיקומי מאפשרים ביצוע התערבויות ממוקדות וקצרות, כמו גם טיפולים ארוכים ועמוקים, שמטרתם לאפשר למטופל לצמות את הפוטנציאל האישי שלו למרות הנכות או המוגבלות הנפשית או הפיזית, ולהביאו לתפקוד אופטימאלי במידת האפשר בכל המישורים. תכנית הלימודים כוללת בין היתר, רכישת ידע תיאורטי עדכני, דרך קורסים כגון: מבוא לשיטות שיקום, תורת הראיון, איבחון קליני אובייקטיבי, פסיכופתולוגיה, פרמקולוגיה ועוד, לצד מיומנויות מעשיות לעבודה אבחונית וטיפולית עם אוכלוסיות שיקומיות מגוונות. בנוסף, מתנסים הסטודנטים בעבודת שדה ומקבלים הדרכה צמודה על עבודתם זו.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
בוגרי המגמה השיקומית משתלבים כפסיכולוגים בעבודה עצמאית בבתי חולים כלליים וסיעודיים, בבתי ספר, הוסטלים, במסגרות שיקומיות ובמסגרות פרטיות.

◄ ניתן ללמוד בשתי המגמות במסלול עם תזה או ללא תזה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תארים מתקדמים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649