המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן

.B.Sc בהנדסת תוכנה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן - צמח, ד.נ עמק הירדן

בוגרי המחלקה זכאים בנוסף לתואר B.sc בהנדסת תוכנה, לקבל תעודת הסמכה של "מנתח מערכות מתמחה/מומחה" מטעם לשכת מנתחי מערכות מידע.

אודות:
התעשיה עתירת התוכנה בישראל גדלה בהתמדה ויחד עימה גדל והולך הצורך בתואר .B.Sc בהנדסת תוכנה מיומנים ומנוסים. מהנדס תוכנה אינו רק “תכנת” העוסק בכתיבת תוכניות מחשב. הוא בעל ידע תיאורטי במדעי המחשב ובמדעי היסוד, מצד אחד, ובעל ידע פרקטי מקצועי בכל תהליכי מחזור החיים של פיתוח מערכות עתירות תוכנה. התמחותו כוללת זיהוי צרכים, גיבוש דרישות הלקוח והמשתמש, ניתוח המערכת ותיכון הארכיטקטורה שלה, תיכון הנדסי מפורט, כתיבת תוכניות, אינטגרציה, בדיקות, הטמעה אצל הלקוח ועריכת שינויים ושדרוגים לאורך שנים רבות

מבנה תוכנית הלימוד:
◄ קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
◄ קורסי הנדסה בסיסיים - המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות של הנדסת תוכנה, עם נגיעה בתחומי האלקטרוניקה הרלוונטיים, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת תוכנה, אליו הוא עשוי להגיע.
◄ קורסי התמחות - הכוללים נושאים בחזית הידע של הנדסת התוכנה כגון: מערכות לומדות, הנדסת מערכות עתירות תוכנה, ארכיטקטורה של מערכות תוכנה, אבטחת מידע, פיתוח אפליקציות, ניהול פרויקטים ועוד.
◄ פרויקט מסכם - בו מתמודדים הסטודנטים עם פיתוח תוכנה מקורית בהיקף משמעותי, הכולל את כל פעילויות ההגדרה, הניתוח, התוכן, המימוש והבדיקות. הפרויקט מתבצע בחברה תעשייתית (כגון רפאל, HP) בהנחייה מקצועית של המפעל והנחייה אקדמית של המכללה.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
תוכנית הלימודים במחלקה ל .B.Sc בהנדסת תוכנה נותנת למהנדסים אפשרות להשתלב במהלך הקריירה המקצועית שלהם במגוון תחומים יישומיים:
◄ מערכות אלקטרו–אופטיות למערכות אלקטרו–מכאניות
◄ מכשור רפואי למערכות לחימה
◄ מערכות תקשורת למערכות תחבורה ומתחומים מדעיים לעולם של תרבות הפנאי.
בעלי תואר .B.Sc בהנדסת תוכנה הינם בעלי ידע רב-תחומי ויכולת התאמה והשתלבות בצוותים ובמערכות מורכבות. כתוצאה מכך מגיעים רבים מהבוגרים לעיסוק רחב יותר כמהנדסי מערכות (Systems Engineers). רבים מהם מוצאים עצמם תוך זמן קצר בעמדות ניהול, כראשי צוותים, ראשי מחלקות ואף כמנהלים בכירים יותר. בוגרי התוכנית יהיו מועמדים ראויים לכל משרה של מהנדס תוכנה בתעשייה הישראלית, החל הזנק ממיזמי-הזנק (Start-ups) קטנים וכלה בענפי התעשייה הרבים והמגוונים במדינת ישראל.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות .B.Sc בהנדסת תוכנה


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649