המכללה להנדסה אפקה

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול .B.Sc

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - מבצע קדש 38, תל אביב

הלימודים מתקיימים בתל אביב

אודות תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול .B.Sc
הנדסת תעשייה וניהול היא דיסציפלינה המאגדת תורות הנדסיות מגוונות. הנדסת תעשייה וניהול ייחודית ושונה ממקצועות הנדסה אחרים בכך שהיא עוסקת באנשים הפועלים בתוך מערכות התעשייה והשירותים ולא רק בהתנהגותן של מערכות פיסיקליות. התוכנית מכשירה מהנדסים בעלי ידע ומיומנות ליזום, לפתח, להפעיל, לחדש ולנהל מערכות תעשייתיות וניהוליות מגוונות.
הלימודים מתחילים באוקטובר 2020 ובמרץ 2021

תנאי קבלה:
◄ קבלה על סמך פסיכומטרי - סף הקבלה המינימלי לשנת הלימודים תש"פ בכל מחלקות הלימוד הינו ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית. תוצאות הבחינה הפסיכומטרית תקפות למשך עשר שנים ממועד הבחינה
◄ קבלה על סמך תעודת בגרות - מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה / 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה
◄ קבלה על סמך דיפלומת הנדסאי - דיפלומת הנדסאי מה"ט / משרד החינוך בממוצע ציונים של 85 לפחות, במבחנים החיצוניים ופרויקט הגמר (לא כולל הגנה על פרויקט גמר או ציוני מעבדות)
◄ קבלה על סמך לימודים קודמים - תואר אקדמי מלא ממוסד אקדמי מוכר, ובלבד שממוצע הציונים הוא 80 ומעלה.

* בכל אפיקי הקבלה חובה לעמוד בתנאי הסף לבגרות – 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 70 ומעלה.

התמחויות:
◄ מערכות מידע -
תחום מערכות המידע מהווה מרכיב מהותי ואינטגראלי בפעילותם העסקית של כל מפעל, ארגון או חברה. טכנולוגיית המידע עוסקת באופן השימוש במשאבי חומרה, תוכנה ותקשורת מחשבים לטובת ניהול המידע, ובכלל זה אחסון, עיבוד, הגנה והעברה של המידע.
מערכות המידע הארגוניות מנוהלות ע"י מחלקת ה- IT, שאחראית לאפיונן, פיתוחן, הפעלתן ותחזוקתן, ויש להן חשיבות עצומה בשל תרומתן לארגון בדרך להשגת מטרותיו תוך סיפוק תמיכה הולמת בכל פעילויותיו.
מהנדסי תעשייה וניהול המומחים למערכות מידע, משתלבים לרב בתכנון, אפיון ובנייה של מערכות המידע בהתאם לצרכיו העסקיים, השיווקיים והייעודיים של הארגון או הלקוח.
התמחות במסלול מערכות מידע במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאפשרים לסטודנטים ללמוד לעומק את מגוון האפשרויות הטמונות במערכות מידע, וכיצד למנף את משאבי הטכנולוגיה הארגוניים כדי לממש את האסטרטגיה העסקית של הארגון ביעילות מירבית ובאופן האופטימאלי. כמו כן, מבחר הקורסים שמציעה התוכנית בתחומי תורת המידע, מערכות מידע לניהול קשרי לקוחות, כריית מידע ועוד, מקנים לסטודנטים ידע מקיף ומגוון כלים לניהול מערכות המידע הארגוניות.
התשתית העסקית והתעשייתית של כל ארגון מצליח נשענת על מערכות מידע ולכן גואה הביקוש למומחים בתחום זה. השלמת מסלול ההתמחות במערכות מידע של אפקה פותחת בפני הסטודנטים אפשרויות תעסוקה בלתי מוגבלות ויכולת להשתלב במחלקות מערכות המידע של כל ארגון, חברה או מפעל במגזר העסקי והפרטי, בכללם: מפעלים בתעשיות ביטחוניות ואזרחיות, חברות תקשורת, חברות תוכנה רב-לאומיות, חברות הזנק (סטארט-אפ), בנקים, חברות ביטוח, משרדי ממשלה, צבא, משטרה, תחבורה, בריאות, חברות ייעוץ רב-לאומיות, ארגונים חברתיים ועוד.

◄ ניהול התפעול והביצועים -
תחום ניהול התפעול והביצועים עוסק בניהול מכלול הפעילויות ותהליכי קבלת ההחלטות המובילות להשגת יעדיו העסקיים של כל ארגון באשר הוא, בין אם מדובר בארגון המייצר מוצרים מוחשיים או ארגון המספק שירותים. העיסוק בתפעול וייצור משלב בין ניהול אנשים, כולל מדידה ובקרת עבודתם, ובין ניהול משאבים, כולל ניהול תהליכי ייצור, לוגיסטיקה ומלאי נדרש לייצור המוצרים ו/או אספקת השירותים.
מהנדסי תעשייה וניהול אמונים על ייצור מוצרים איכותיים תוך ניצול מיטבי של משאבי זמן ועלויות, ואף נדרשים לגלות גמישות לנוכח שינויים הנובעים מהחלטות ניהוליות, תקלות, ותרחישים בלתי צפויים בתהליכי ייצור.
ההתמחות במחלקת ניהול התפעול והביצועים במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול באפקה, מאפשרת לסטודנטים לפתח יכולות מקצועיות אלו, לרכוש ידע מקיף בתחומי הלוגיסטיקה ומחזור חיי המוצר וללמוד כיצד להתמודד ביעילות עם מערכות מורכבות.
נושאי הלימוד במסלול התמחות זה כוללים, בין היתר: ניתוח מערכות ייצור, מעבדות ייצור משולבות מחשב, ניתוח מערכות לוגיסטיות, ניתוח נתונים סטטיסטיים לשם קבלת החלטות, ועוד נושאים רבים נוספים אשר מציידים את הסטודנטים בכלים חיוניים להצלחתם כמהנדסי תעשייה וניהול מומחים בניהול התפעול והביצועים.
הצלחתו העסקית של כל ארגון מושתתת על שיתוף פעולה מיטבי בין כל מחלקות הארגון, המסייע לייעל תהליכי פיתוח וייצור ולקצר את זמני הגעתם של מוצרים איכותיים לשוק. הביקוש לבוגרי הנדסת תעשייה וניהול נובע מיכולתם לאפשר סינרגיה חיונית זו, באמצעות שילוב של הבנה אינטרדיסציפלינרית ייחודית בתחומי הטכנולוגיה, התעשייה, הכלכלה, ומשאבי האנוש, יחד עם קבלת החלטות תפעוליות, ניהוליות ואסטרטגיות בראייה כלל מערכתית.
מגוון התחומים אליהם נחשפים הסטודנטים במהלך התמחותם במסלול התפעול והייצור של אפקה, פותח בפניהם אפשרויות רבות להשתלב בחברות וארגונים מקומיים ובינלאומיים, בתחומי עשייה שונים, בכללם: תעשייה ביטחונית ואזרחית, תקשורת, תוכנה, חברות הזנק (סטארט אפ), ייעוץ, פיננסים, ביטוח, תחבורה, צבא, משטרה, משרדי ממשלה, ועוד.

◄ אנליטיקה עסקית -
תחום האנליטיקה העסקית מתפתח ומתרחב בשנים האחרונות והופך למרכיב חיוני בפעילותם העסקית של ארגונים וחברות. ניתוח עסקי מבוסס נתונים משמש לגיבוש תובנות ולקבלת החלטות עסקיות, מקנה יתרון תחרותי ומאפשר לזהות הזדמנויות עסקיות חדשות. מטרתה של אנליטיקה עסקית היא לספק נתונים, מגמות ודפוסים רלוונטיים אשר יאפשרו לארגון לקבל החלטות עסקיות מושכלות ומועילות.
התמחות במסלול אנליטיקה עסקית בלימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון מאפשרת לסטודנטים ללמוד לעומק את תחום האנליטיקה העסקית; תחום זה משלב ידע אנליטי – המבוסס על מודלים סטטיסטיים, מודלים מתמטיים ויכולות תכנות – ושימוש בכלי תוכנה ייעודיים. ההתמחות מכשירה את הבוגרים לשמש בתפקיד Data scientists בארגונים: להבין בעיות עסקיות, להגדיר מרחבי נתונים ולפתח מודלים סטטיסטיים ומתמטיים לפתרון בעיות עסקיות.
חברות המחקר המובילות מסכימות באופן גורף כי עולם ניתוח המידע הוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות. ארגונים מובילים ברחבי העולם משקיעים בתחום זה. בד בבד, היקף הנתונים שקיים בתעשייה וברשתות החברתיות הולך וגדל, והאתגר של התמודדות עם היקף זה להפקת תועלת עסקית וארגונית מתעצם. ארגונים וחברות משוועים למהנדסים שיתנו מענה לצורך הזה. הביקוש להעסקת בוגרי התמחות באנליטיקה עסקית גבוה מאוד ולכן צפויות להם הזדמנויות רבות בשוק התעסוקה.

יתרונות הלימודים במוסד:
הסטודנטים בהנדסת תעשייה וניהול של אפקה נחשפים למגוון תחומים ועולמות תוכן שמעניקים בקיאות וידע בשיטות הנדסיות חדישות ובטכנולוגיות מחשוב מתקדמות. כמו כן, על מנת להעניק לסטודנטים את התשתית המדעית החיונית לעתידם בעולם הנדסת התעשייה והניהול, תהליך ההכשרה משלב לימוד של שיטות הנדסיות מתקדמות יחד עם דיסציפלינות שונות מעולמות ההנדסה והעסקים, כגון: הנדסת ותכנון הייצור, ניתוח ארגוני, חקר עולם העבודה, מערכות ייצור ממוחשבות, מערכות ניהול, שיווק, מימון, תמחור, ארגון ושיטות וכדומה. הידע המקיף וסט המיומנויות העשיר שרוכשים הסטודנטים מאפשרים להם להשתלב ולפתח קריירה מקצועית בהנדסת תעשיה וניהול בארגונים מובילים בתעשייה או להמשיך את לימודיהם לתארים אקדמיים גבוהים, בהתאם לבחירתם.

אפשרויות תעסוקה:
מהנדסי תעשייה וניהול משתלבים ברוב תחומי העסקים המודרניים. הידע של מהנדס תעשייה וניהול מתורגם להגברת יעילות העבודה של חברות, לשיפור תהליכים בתוכן ולהגדלת פריונן ורווחיהן. מהנדס תעשייה וניהול מבצע אינטגרציה בין הגורמים השונים בארגון על בסיס הידע הנרחב וההכשרה שהוקנו לו בעת לימודיו.
מהנדס בוגר הנדסת תעשייה וניהול, מיועד לעבוד בארגונים גדולים כגון: תעשיות ביטחוניות ואזרחיות מרובות מפעלים, חברות תקשורת, חברות תוכנה רב-לאומיות, בנקים, חברות ביטוח, משרדי ממשלה, צבא, משטרה, חברות תחבורה וחברות יעוץ רב-לאומיות.
◄ מהנדסי תעשייה וניהול משתלבים ברוב תחומי העסקים המודרניים.
◄ הידע של מהנדס תעשייה וניהול מתורגם להגברת יעילות העבודה של חברות, לשיפור תהליכים בתוכן ולהגדלת פריונן ורווחיהן.
◄ מהנדס תעשייה וניהול מבצע אינטגרציה בין הגורמים השונים בארגון על בסיס הידע הנרחב וההכשרה שהוקנו לו בעת לימודיו.
◄ מהנדס, בוגר הנדסת תעשייה וניהול, מיועד לעבוד בארגונים מגוונים כגון: תעשיות ביטחוניות ואזרחיות מרובות מפעלים, חברות תקשורת, חברות תוכנה רב-לאומיות, בנקים, חברות ביטוח, משרדי ממשלה, צבא, משטרה, חברות תחבורה וחברות ייעוץ רב-לאומיות.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול .B.Sc במכללת אפקה.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה להנדסה אפקה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649