המכללה האקדמית להנדסה אפקה

לימודים במכללה האקדמית אפקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - מבצע קדש 38, תל אביב

מסלולי לימוד:

תואר ראשון .B.Sc בהנדסה:
◄ הנדסת חשמל
◄ הנדסה מכנית (הנדסת מכונות)
◄ הנדסת תוכנה
◄ הנדסת תעשייה וניהול
◄ הנדסה רפואית

תואר שני .M.Sc בהנדסה:
◄ הנדסת מערכות
◄ הנדסת אנרגיה
◄ הנדסה וניהול במסלול מערכות שירות
◄ הנדסה וניהול במסלול מערכות תשתית
◄ מערכות תבוניות* – חדש!

*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

מכללת אפקה מאפשרת להרוויח שנה ולהתחיל ללמוד לקראת תואר ראשון B.Sc. בהנדסה כבר בסמסטר ב’:
◄ בשנה"ל הראשונה ניתנת האפשרות להתחיל את הלימודים בסמסטר אביב (סמסטר ב’), ללמוד בסמסטר קיץ ולהמשיך בשנה"ל השנייה במסלול לימודי היום המתחיל בסתיו - כך נרשמי סמסטר אביב יוכלו לסיים את הלימודים ביחד עם אלו שהתחילו באוקטובר לפניהם ובכך להרוויח שנה.
◄ מתכונת הלימודים היא שני סמסטרים בשנה א’: במהלך סמסטר אביב (פברואר/מרץ) ובמהלך סמסטר בקיץ (יוני).


מסלולי הלימוד לתואר ראשון:
◄ מסלול יום - 4 שנים, 2 סמסטרים בשנה, כ- 30 שעות לימוד בשבוע בימים א’-ו’.
◄ מסלול משולב - 5 שנים, שלושה סמסטרים בשנה, כ-15-20 שעות לימוד שבועיות. בסמסטרים א’ ו-ב’ כ- 20-25שעות לימוד, בממוצע. בסמסטר הקיץ (הקצר יותר עקב חגי ישראל החלים במהלכו), מספר שעות הלימוד עשוי להשתנות בהתאם לדרישות תכנית הלימודים.
◄ סמסטר אביב* - בשנת הלימודים הראשונה, ניתנת האפשרות להתחיל את הלימודים בסמסטר אביב, ללמוד בסמסטר קיץ ולהמשיך בשנת הלימודים השנייה במסלול לימודי היום המתחיל בסתיו.
*יש לוודא על פתיחת סמסטר אביב במחלקת ייעוץ לימודים.

תנאי קבלה ורישום לתואר ראשון:
*בכל אפיקי הקבלה נדרשת תעודת בגרות מלאה ממשרד החינוך או תעודת בגרות שוות ערך מחו’ל (המאושרת ע’י משרד החינוך) כלהלן:
קבלה על סמך פסיכומטרי - סף הקבלה המינימלי לשנת הלימודים תשע’ח בכל מחלקות הלימוד הינו ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית. תוצאות הבחינה הפסיכומטרית תקפות למשך עשר שנים ממועד הבחינה.
קבלה על סמך תעודת בגרות - אפקה מפעילה מסלול קבלה על סמך תעודת בגרות ללא צורך בהיבחנות בבחינה הפסיכומטרית. יוכלו להירשם מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות בציון 85 ומעלה / 5 יחידות בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות בציון 70 ומעלה.
קבלה על סמך דיפלומת הנדסאי - דיפלומת הנדסאי מה’ט/ משרד החינוך בממוצע ציונים של 85 לפחות, במבחנים החיצוניים (לא כולל הגנה על פרויקט גמר).
קבלה על סמך לימודים קודמים ממוסד אקדמי מוכר - תואר ראשון מלא בממוצע 80 (מכל תחום) או מועמד שלמד באקדמיה וצבר מעל 40 נק’ זכות בממוצע 80 ללא נכשלים.

בנוסף, יש לעמוד בתנאי הקבלה במקצועות המתמטיקה והפיסיקה. תנאים אלו הינם הכרחיים לתחילת הלימודים. במידה ואין ברשותך ציון מתאים תידרש לעבור קורסי הכנה טרם פתיחת שנת הלימודים.

תוכנית הלימודים לתואר שני:
מוסמכים (.M.Sc ) - הלימודים מתקיימים יום בשבוע (אחה’צ) וביום שישי, במשך שנתיים.

אפקה מחברת אתכם לעולם התעשייה:
אחת ממטרות המכללה הינה להוביל בהכשרת מהנדסים העונים על הצרכים הדינמיים של התעשייה וכן ליצור סביבת הזדמנויות בין התעשייה לבין הסטודנטים והסגל במכללת אפקה. סטודנטים במכללת אפקה זוכים להיחשף לחברות רבות מהדיסציפלינות השונות בתעשייה באמצעות:
תכניות לימוד - מכללת אפקה בשיתוף גורמים בתעשייה מכינים תכנית לימודים להתמחות ייעודית המותאמת לצרכים ספציפיים בתעשייה.
הכוונה לקריירה- לאפקה סגל הוראה המורכב מחוקרים ותעשיינים בכירים. למרצים באפקה רקע עשיר של עשייה בפועל שנבחרה בקפידה, וכולם נמצאים באינטראקציה יומיומית עם התעשייה.
פרויקט גמר- היחידה להכוון תעסוקתי במכללה מהווה החוט המקשר בין הסטודנטים והבוגרים של אפקה לתעשייה, יחידת ההכוון התעסוקתי מנהלת קשרי תעשייה עם אנשי גיוס ומנהלים בחברות השונות, ומאתרת את המהנדסים המתאימים לדרישות החברה מתוך המאגר האיכותי של המכללה.
פרויקט ייעוץ, מחקר ופיתוח המכללה מייחסת חשיבות רבה לפרויקט הגמר ואף מקדישה לכך משאבים לא מעטים. המכללה מכשירה את בוגריה לקראת התמודדות אמיתית עם שוק ההנדסה ועושה זאת גם עם פרויקט הגמר דרכו בא לידי ביטוי הידע הנלמד של הסטודנטים ואשר מהווה ’כרטיס ביקור’ לשוק ההנדסה.
תכניות לימוד - מרכזי מחקר, ייעוץ ושיתוף פעולה תעשייתי הוקמו ביוזמת המכללה על מנת לקדם ולמנף פעילות סטודנטים ואנשי סגל מובילים בתחומם ובעלי ניסיון מעשי בשירות התעשייה. השילוב של ההון האנושי, תשתית מעבדתית וסביבה עסקית תומכת ומאורגנת (אפקה יישומים בע’מ). הובילו להקמת מרכזי ידע בתחומים הבאים:
◄ ACLP - המרכז לעיבוד שפה
◄ ACAD - המרכז לפיתוח ומדידת אנטנות
◄ ACEHT - המרכז לאנרגיה שיורית ומעבר חום
◄ ACMPE – המרכז להנדסת חומרים
◄ ACME - המרכז למערכות רפואיות
◄ ACSEM - המרכז לניהול והנדסת שירות
◄ ACITRAL – המרכז לפיתוח תשתיות תחבורה ולוגיסטיקה
◄ 2 ACDM- המרכז לכריית מידע וקבלת החלטות

כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית להנדסה אפקה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649